Jump to content

carlito

Members
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Excellent

About carlito

 • Birthday 10/10/1990

Personal Information

 • Location
  Kępno
 • Interests
  Druga wojna światowa, literatura
 • Occupation
  Stolarz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć! Czytam o tych modelach okrętów, czytam i w 1/700 same brawa dla Flyhawka. No to by się uczyć przed modelami Cesarskiej Marynarki Wojennej wybór padł na USS Ward tejże firmy, zatem jest Pacyfik i tak. Brzydki jak nieszczęście, ale tu chyba zaczyna dochodzić do sytuacji, że jest tak brzydki, że aż ładny. Odpakowałem zatem model i... szok. Szczegółowość naprawdę robi na mnie duże wrażenie. Zabrałem się więc za to co najprostsze na samym początku, potem będziemy bawić się z coraz delikatniejszymi rzeczami. Większość elementów złożona na sucho do zdjęcia.
 2. Cześć, czy ktoś z Was robił może model krążownika Tenryu w skali 1/700 Od Hasegawy w wersji Full Hull i z blaszkami oraz by był w stanie podzielić się wrażeniami? ?
 3. Cześć, podbiję temat... Mając budżet 300 PLN chcę zrobić sobie Musashi, najlepiej z pełnym kadłubem. Średnio mi idzie współpraca z blaszkami... Czy Fujimi z pełnym kadłubem, lufami i blaszką od Eduarda będzie najlepszym rozwiązaniem? Czy lekko naciągnąć budżet lepiej Pit Road prosto z pudła i dodać tylko relingi?
 4. Czy tylko u mnie pierwsze skojarzenie "śmigłowiec + głośnik = Czas Apokalipsy"? ?
 5. Oj, oj, będzie się działo. Obserwuję!
 6. Cześć, szukając sobie informacji odnośnie malowania Mitsubishi Zero we wczesnych latach wojny, natrafiłem na barwę nazwaną Ame-iro. Czy Ktoś z Was próbował odtwarzać ten kolor i ma jakieś ciekawe proporcje które można kolory wymieszać do uzyskania tej barwy? Szczerze to zaskoczył mnie ten kolor, ponieważ zawsze samoloty japońskie np. z Pearl Harbor kojarzyły mi się z takim jasnoszarym wzorem. A tu niespodzianka. Takie malowanie trafiłem w grafikach google, gdzie zastosowany jest taki kolor. Wygląda ciekawie ale nie wiem jak ugryźć temat.
 7. Chyba wybiorę opcję d, czyli zakup jeszcze jednego Puszczyka. ? Nie wiem, czy lubicie taki klimat zdjęć, ale nie mogłem się powstrzymać. ?
 8. A ja dziękuję bardzo za te zmiany, łatwiej teraz będzie szukać tematów śmigłowcowych, przyda się, bo tam kopalnie wiedzy będą. ?
 9. Śmigłowców nigdy za wiele! Bardzo, bardzo ładnie wygląda, aż musiałem sprawdzić sobie jaka to skala. Jedynie ten kijek taki... z rozmachem. ? ale gratuluję modelu.
 10. Dzisiaj jest 13 rocznica wprowadzenia do służby pierwszych dwóch Puszczyków, więc wpis z zaznaczeniem tego faktu musi być. ? Dotarł do mnie drugi egzemplarz, chciałem z niego sobie wykorzystać drzwiczki, ale pokazało mi się tam takie coś... Szpara niemal na wylot, nie do użycia niestety... Znacie jakiś sposób na ratunek takiego czegoś?
 11. Bardzo podobuje mi się ten Spitfire, dobrą robotę robisz z nim. I jak ktoś już wcześniej zauważył, to masz tu dobre zdjęcia ? Aż musiałem sobie zdjęcia tego samolotu z epoki zobaczyć, bo widzę, że te szachownice tak współcześnie są na tym samolocie. ?
 12. Pierwsze podejście pod podstawkę. Na podstawie patentu z Youtube powalczyłem z gipsem. Już mi dwa dni to schnie i wyschnąć nie może... To niestety mi nie wchodzi do aparatury zdjęciowej...? @Aleksander z Zalasu jest takie coś przy przedniej szybie, przy drzwiach "głównego" pilota.
 13. A co tam się dzieje w temacie? Bo cicho jakoś się zrobiło.
 14. To muszę sobie jakąś matową stal zamówić, dziękuję ponownie za pomoc. ? A na udane zakończenie weekendu wziąłem się za instalację przeciwoblodzeniową, całkiem widoczny szczegół. Bazą tego jest antena w skali 1/48 do pojazdów. W miejscu gdzie mniej więcej leży igła będzie robione cięcie, póki co do obróbki zostawiam tak jak jest. Groszówka do pokazania skali obiektu. ?
 15. Muszę chyba przede wszystkim lepiej tą szarość dobrać na fotelach. ? Jeszcze zastanawia mnie kolor który jest na wirniku i górnej części łopat. (Dolna część na pewno w kolorze kadłuba). Przeglądałem paletę Bilmodel i zastanawiam się nad kolorem white aluminium. Oglądając to zdjęcie z walkaroundu zamieszczonego na modelworku, to widzę, że antywibrator też w innym kolorze jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.