Skocz do zawartości

[up. 04.05.08] Crossley Q - RAF Fire Crash Tender (1/48)


ergie

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się. Model dzisiaj trafił do moich rąk. Będzie to moja pierwsza żywica, tak więc mam lekkiego pietra.

 

Model jest produkcji Accurate Armour. Składa się z 88 części odlanych z szarej żywicy poliuretanowej. W zestawie są też blaszki, drut mosiężny i kalkomania. Niestety brak schematów malowania a kalki są z oznaczeniami kilku samochodów. W instrukcji jedyni podano jedynie ogólnie jak samochody były malowane w poszczególnych okresach użytkowania.

 

Tutaj jest linka do strony producenta z zdjęciami gotowego modelu.

klik

 

Pierwsze wrażenie po oglądnięciu jest bardzo pozytywne, mimo kilku defektów w odlewach.

- najpoważniejszy to niedolane jedno koło

- w kilku miejscach uszkodzone są drobne detale, ale z ich odtworzeniem nie powinno być kłopotu

 

Poza tym model w pudle prezentuje się doskonale, dużo drobnych detali i staranne ich wykonani cieszą oko.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to Ty poszłeś w 1/48????

 

A to moja wina, że w 1/87 i 1/72 nie robią takich cudeniek?

 

Ergie, a nie interesowałeś się, jak tam z cywilnymi modelami Suzuki? Najlepiej 1/18

 

Susza Panie susza. Szukam czegoś na czym mógłbym przetestować tuning Silver Lady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na razie dobrze pooglądałem model. Jest kilka ubytków do uzupełnienia. poza tym wszystko wskazuje na to, że drobniejsze elementy jak deska rozdzielcza są do zrobienia od podstaw. no i jak to było do przewidzenia blaszki praktycznie są nieprzydatne.

 

Najgorsza jest beczka na wodę, odlana w jednym kawału jest wg mnie zbyt ciężka i może powodować zniszczenie podwozia po sklejeniu. Będę musiał ją wydrążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam, za brak zdjęć z budowy ale nie potrafię narazie wykrzesać z mojego aparatu dobrych fotek. Prace powoli posuwają się do przodu. Odcinam wlewy od większych części, obrabiam je, naprawiam uszkodzenia.

 

Pojawił się też problem kolorystyki modelu. W instrukcji napisano, że od 1940 roku tego typu samochody malowane były kolorem Khaki gren No-3 a od 1943 MT Brown special. Ale do licha nie mogę doszukać się w necie jakich farb modelarskich użyć aby oddać jedną z tych barw.

 

PS.

Beczka pozostanie jednak taka jaka jest, bez odchudzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić w miarę przyzwoite fotki, więc wklejam je do relacji.

 

1. Podwozie z wklejonymi mostami, wałami przeniesienia napędu, resorami i autopompą (niewidoczną) z tyłu pojazdu.

07.png

 

2. Dziura w jednym z kół. Ktoś nie odpowietrzył dobrze odlewu

06.png

 

3. Beczka została jednak odchudzona. Dziura jest już zaklejona. Teraz trzeba będzie pobawić się z odtworzeniem spawów.

05.png

 

4. Kabina z wklejoną chłodnicą. W tej części modelu czeka mnie najwięcej waloryzacji, bo kabina pozostaje odkryta.

04.png

 

5. Na koniec główne elementy modelu złożone "na sucho"

01.png

02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okazało się, że dzięki internetowi świat naprawdę się skurczył. Mimo mojej marnej angielszczyzny, chłopcy z missing-lynxa podesłali mi kilka ciekawych fotek uzupełniających zdjęcia adamkijaka

 

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmogła mnie angina więc prace przy modelu ograniczają się jedynie do wycinania, szlifowania i dopieszczania niektórych elementów. Przy okazji okazało się, że jedna z burt kabiny jest ułamana i będzie trzeba ją sztukować.

 

Cały czas poszukuję również informacji na temat kolorystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chyba poległem. Kruchość elementów sprawiła, że te drobniejsze w czasie obróbki połamały się. Model narazie poszedł w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.