Skocz do zawartości

Panavia Tornado IDS - Italeri - 1:48


Kiub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem początkujący modelarzem i zaczynam na poważnie mój pierwszy prawdziwy model który mam zamiar pomalować aerografem.Jest to także moja pierwsza relacja na tym forum. Z góry przepraszam za wszelkie nie dociągnięcia w jej realizacji.No to teraz o modelu: mam zamiar troszkę zwaloryzować mój model przez dorobienie przewodów i różnego rodzaju kabelków.Zgromadziłem trochę zdjęć którymi mam zamiar się wspomagać.Liczę na wasze opinie, komentarze i wskazówki które mi pomogą w budowie.To startujemy!

Tak wygląda pudło.

DSCF0700.jpg

Kalki.

DSCF0701.jpg

DSCF0703.jpg

Wypraski.

DSCF0710.jpg

DSCF0712.jpg

DSCF0713.jpg

DSCF0720.jpg

DSCF0723.jpg

Elementy kokpitu już są wycięte i obrobione prócz drążków pilota.

DSCF0728.jpg

DSCF0734.jpg

DSCF0736.jpg

DSCF0743.jpg

DSCF0745.jpg

DSCF0746.jpg

DSCF0747.jpg

DSCF0749.jpg

Przednia wnęka.Troczę w niej pusto ale mam zamiar to zmienić.

DSCF0738.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jak chcesz malować tablice przyrządów i panele boczne to urzyj do tego wykałaczki igły lub pędzelka 00 ja osobiście urzywam wykałaczki.

Też planuje ten model wsumie ze względu na fajne kalki mugłbyś wrzucić fotke schematów malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, kolejna suszareczka:) Miło, że malowany będzie aerografem!

Może być ciekawie!

I wiesz co mnie cieszy? Że zapowiadają się ładne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym ostatnim (Marineflieger MFG 2 Anniversary aircraft, 2003) ale wydaje mi sie bardzo trudne jak dla mnie z powodu dużej ilości kalkomanii.Jeszcze nie podjąłem decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiesz, ale dla pewności - tu są dobre fotki fotela Twego (zapewne to ten):

http://www.ejectionsite.com/mk10a.htm

Fajnie, że dorabiasz - obok malowania to najlepsze w modelarstwie.

Chyba ta pałąkowata rurka na lewo od siedziska trochę za gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że jest za gruba?Więc będę ją musiał przerobić.Nakleiłem też chusteczkę higieniczną na fotel żeby zmienić fakturę powierzchni.Naprawdę jestem początkujący ale sie staram i dużo relacji z budowy modeli sie naoglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj skończyłem waloryzować fotel pilota i części kokpitu.Niedawno położyłem podkład na gotowe części i chciałem pokazać efekty.Uczę sie dopiero malować aerkiem i narobiłem parę zacieków. Czekam na opinie i komentarze co należy poprawić.A oto zdjęcia.

Przed malowaniem.

DSCF0756.jpg

DSCF0757.jpg

DSCF0758.jpg

DSCF0759.jpg

DSCF0760.jpg

Po malowaniu.

DSCF0761.jpg

DSCF0762.jpg

DSCF0764.jpg

DSCF0765.jpg

DSCF0766.jpg

DSCF0768.jpg

DSCF0769.jpg

DSCF0770.jpg

DSCF0771.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko jak na pierwszy raz! Aż się boje pomyśleć co pokażesz za jakiś czas!

Teraz gdzieniegdzie podziałać drobnymi papierkami, trochę wygładzić "futro" na fotelu i można malować:) Jakie farby wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Model Masterów podkładu raczej nie potrzebujesz znowu - lubię te farby bo mocno trzymają. Ten podkład co go tu dałeś pozwolił Ci wyłapać nierówności - więc teraz wiesz gdzie szlifować. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto moje wypociny.Kokpit już prawie gotowy, zostało tylko dokleić fotele.Zacząłem już waloryzować przednia wnękę.Trzeba ją jeszcze pomalować i jakoś podniszczyć.

 

DSCF0776.jpg

DSCF0777.jpg

DSCF0780.jpg

DSCF0781.jpg

DSCF0795.jpg

DSCF0796.jpg

DSCF0797.jpg

 

Mała przymiarka.

 

DSCF0790.jpg

DSCF0791.jpg

DSCF0792.jpg

DSCF0793.jpg

DSCF0794.jpg

 

Wnęka.

 

DSCF0773.jpg

DSCF0774.jpg

DSCF0775.jpg [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę nieźle. Dobrze pomalowane - świetna baza jeżeli chciałbyś kokpit trochę różnicować i cieniować wash'em. Pasy może ciut przy krótkie:) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie boje że go sobie trochę zepsuje.A jak go cieniować wash'em?Trochę o tym czytałem ale nie robiłem nigdy.A jak juz cieniować to czarną olejną farbą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety muszę zakończyć budowę tego modelu i relacje także. Z powodu nieszczęśliwego wypadku straciłem pewne części które są nie do odtworzenia przeze mnie. Proszę admina o usunięcie relacji z forum.Z góry przepraszam za trud.Za niedługo postaram sie ruszyć z nową relacją i być ostrożniejszy.Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.