Skocz do zawartości

Yamaha XV1600 - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prezentuję moje najnowsze dokonanie.... właściwie jeden z dwóch ostatnio zrobionych modeli, ponieważ budowałem dwa motocykle jednocześnie. Pierwszy ukończony to tytułowa Yamaha XV1600.
Model już dość leciwy, wielokrotnie zwracałem na niego uwagę przy okazji zakupów ale ciągle wydawał mi się jakiś taki... blady, plastikowy... wręcz zabawkowy. Poszukałem troszkę w sieci schematów malowania i wykonań innych modelarzy, aż w końcu postanowiłem sobie go sprawić.
Aby model troszkę ożywić i żeby nie wyglądał na taką zabawkę z kiosku postanowiłem popracować troszkę nad malowaniem.
Zasadnicza zmiana to kolor silnika, zamiast aluminium zastosowałem gun metal wykończony matem. Żeberka cylindrów pociągnięte aluminium. Już ta zmiana wprowadziła zróżnicowanie i kontrast w tym kapiącym chromem motorze. Druga zmiana w stosunku do pudełka to przewierciłem otwory w tarczach hamulcowych. Dalej... szprych kół, same szprychy pociągnąłem smokiem, obręcze zaś zostawiłem w oryginalnym chromie. Zmiana bardzo subtelna ale zrobiła swoje... W ogóle chrom w tym modelu zostawiłem oryginalny. Niestety mimo, że fabryczny to jest to bardzo delikatna powierzchnia, trzeba bardzo uważać przy jej polerowaniu bo bardzo łatwo ją "zatrzeć", powstają wtedy drobne ryski i zamglenie powierzchni...
Jeśli chodzi o kolorystykę. Dwa zasadnicze kolory biel i czerwień. Biel to TS-7 Racing White, czerwień to TS-18 Metalic Red. Ta ostatnia dostała jednak koleją powłokę z orange transparent + smoke (90%+10%). Białe poliki na baku można było uzyskać stosując kalkomanię, bałem się jednak różnicy kolorów więc poliki są malowane (spray TS-7), natomiast z oryginalnej naklejki wyciąłem tylko złoty pasek.
I to chyba tyle... cała reszta to stock i tak się prezentuje - aha, jest to wersja europejska czyli RoadStar (w przeciwieństwie do amerykańskiego WindStara)

U2D6Jaj.jpg


FfM7Nrd.jpg


NaJ3bUl.jpg


D93ybf6.jpg


PEtmEXn.jpg


6NIcNyG.jpg


f1LDxjR.jpg


34zsltS.jpg


qW74guc.jpg


iN9VKLL.jpg


N0N3gsg.jpg


nOoh7Pp.jpg


HTdWtSn.jpg


cEJ3RCh.jpg


DkD5jCJ.jpg


LSbEsR3.jpg


mIt4DDl.jpg


knKRLsI.jpg


ZEU1L3m.jpg


DVHrOBl.jpg


L7fmPA0.jpg


8o3z3Ux.jpg


8IOa1pp.jpg


f11kYe0.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Monster3 napisał:

Dla mnie bomba :). Motocykle są trudne w sklejaniu?? Sam o jakimś myślę żeby postawić tacie na półeczce bo jest wielkim fanem :). 

Czy są trudne ? hmm... ciekawe pytanie, powiedziałbym, że trudniejsze niż samochody i samoloty ale o wiele łatwiejsze od statków/okrętów. To oczywiście moja subiektywna ocena i każdy odpowie inaczej. Na pewno motocykle ładnie się prezentują na półce :)

6 godzin temu, Thombike napisał:

Silnik jak żywy wyszedł. Najbardziej plastikowo wyglądają siedziska. Świetna robota.

Siedziska są malowane dwukolorowo. Spód to czarny półmat (TS-29) a góra to Black Nato (TS-69). Różnica w kolorach bardzo subtelna i podczas robienia zdjęć i doświetlania modelu prawie zanika. Patrząc nieuzbrojonym okiem wygląda to ciekawiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sumieniu 2 motocykle (duża skala) i nie powiedziałbym, że są trudniejsze od samochodów czy chociażby ciężarowek. Moze dlatego, że wiem jak są naprawdę zbudowane, jak działaja i co do czego służy...Albo...nie wiem. nie sa trudne bynajmniej. Własciwie to chyba najłatwiejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.