Skocz do zawartości

Citroen DS3 RRC - R.Kubica - RallyRACC Catalunya 2013


woocasch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Udało mi się nareszcie ukończyć
Citroen DS3 RRC, którym w sezonie 2013 startował Robert Kubica. Z tym modelem "męczyłem się" niemal dwa lata, chociaż faktycznie ostatnie pół roku to były tylko drobne prace w ramach odskoczni Fiesty WRC, także w barwach Roberta Kubicy. Tak więc koniec końców jest meta. Sama baza z Hellera podobała mi się, bardzo przyjemny model. Fakt, że podwozie uproszczone jest do maksimum, ale samo nadwozie i wnętrze już są w porządku. Szkoda, że Heller zaprzestał produkcji rajdówek, bo moim zdaniem widać postęp między Xsarą->C4->DS3. A do tego cena też nie była wygórowana. Jeżeli ktoś ma w planie ten model, to polecam jednak malować niebieskie i czerwone pola. No ewentualnie tylko niebieskie na zderzakach i nadkolach. Oszczędzi wam to nieco nerwów Wesoly

Dobra, koniec pisania czas na zdjęcia:

4nNvyA7h.jpg
b7q1BGkh.jpg
MjruJU7h.jpg
Mqy1gyKh.jpg
13gsi5Fh.jpg
tECPySMh.jpg
p6cDyhbh.jpg
EMSNa26h.jpg
EjlpQash.jpg
Dd6q2rih.jpg
ySQrFG0h.jpg
qAr7JOkh.jpg
FauzSgsh.jpg
8JgANY8h.jpg
 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy boki u Ciebie są białe, czy to tylko wina światła, bo w oryginale większość auta było metaliczne?

Mnie razi baranek (skórka pomarańczy) na metalicznym dachu i innych elementach.

Tak jak zauważył Sushi - zrób drzwi, przetnij kalkę i zaznacz linię łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 10.07.2019 o 11:27, woocasch napisał:

Widzę bardzo merytoryczna i rozbudowania opinia, dzięki :)

I już wiesz, dlaczego generalnie nie pokazuję tu tego co robię. Bo tu nikt nie rozumie, że nie kazdy robi na handel i wystawy a po prostu dla własnej satysfakcji...Wyślij foty Robertowi, zobaczymy czy tez sie do lini podziału i "baranka" przyczepi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Godzinę temu, onkos1 napisał:

to bardziej merytorycznie - czyje kalki? malowales cala bude czy chrom/srebrny kolor to tez kalka? jakie farby?

Kalka to produkt MF-Zone: https://www.mojehobby.pl/products/Citroen-DS3-RRC-Kubica-Catalunya-2013.html

Co do chromu to skorzystałem także z usług Bujona - MF-Zone. Gdybym kiedyś robił ten model drugi raz to co najmniej niebieskie pola wypadałoby jednak wymalować, bo kalki układają się dosyć ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.