Skocz do zawartości

Dwa Emile nietypowo - Tamiya 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Od dość dawna na mojej półce spoczywały dwa identyczne modele Tamiyi, Bf 109 E-3 w skali 1:72.

Jako że nie buduję modeli ze swastyką, trzeba było rozglądnąć się za innymi malowaniami. Przez pewien czas zastanawiałem się nad malowaniem szwajcarskim oraz bułgarskim, do których zakupiłem kalkomanie, jednak ostatecznie zapadła decyzja, że zbuduję Rumuna oraz Słowaka. Kalkomanie słowackie pozyskałem z książeczki śp. Tomka Bartyzela, natomiast rumuńskie zamówiłem u Mr Decal.

Modele buduję "z pudła", bez dodatkowych detali. Chodzi mi głównie o malowanie.

Po wymalowaniu i lekkim weatheringu wnętrza zamknąłem kadłub i rozpocząłem malowanie. Na pierwszy ogień poszedł RLM 04 żółty z Gunze Mr Hobby, którym wymalowałem elementy szybkiej identyfikacji, które te powierzchnie zamaskowałem.

Następnie pomalowałem obydwa modele RLM 65, również z Gunze Mr Hobby, następnie lekko rozjaśniłem tą samą farbą z dodatkiem białej.

IMG_3754.JPG

IMG_3774.JPG

IMG_3802.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pomalowaniu górnych powierzchni słowackiego Emila RLM 02 i RLM 71, a samym RLM 71 w przypadku malowania rumuńskiego przyszła kolej na kalkomanie.

Jakość kalkomanii Intech pominę milczeniem, po przestudiowaniu publikacji okazało się, że nie są do końca poprawne wymiarowo. Kalkomanie Mr Decal są bardzo cienkie i dobrze reagują z płynami, niestety technologia wymaga, aby pod jasne napisy kładzione były najpierw kalkomanie białe, w większości udało mi się uniknąć przesunięć, ale nie wszędzie.

IMG_3825.JPG

IMG_3889.JPG

IMG_3944.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 16:43, GreGG24 napisał:

 

Jakość kalkomanii Intech pominę milczeniem, po przestudiowaniu publikacji okazało się, że nie są do końca poprawne wymiarowo. .

 

 

 

Witam Grzesiu .Czy to są TE  kalki z TEJ ,,książeczki'' ? Pomijając jakość merytoryczną ,to one się nie rozleciały przy nakładaniu ,bo miały ,,milion'' lat w sumie?

A  Emile fajnie wychodzą :super:  choć ciekawi mnie jak tam ,, Chirri''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 15:25, zatras napisał:

Witam Grzesiu .Czy to są TE  kalki z TEJ ,,książeczki'' ? Pomijając jakość merytoryczną ,to one się nie rozleciały przy nakładaniu ,bo miały ,,milion'' lat w sumie?

A  Emile fajnie wychodzą :super:  choć ciekawi mnie jak tam ,, Chirri''

Te kalki z TEJ książeczki :) Pociągnąłem je dla pewności Microscale Liquid Decal FIlm, wyszło nieco grubo, ale nie rozleciały się. Mogłem je ewentualnie nieco zmiękczyć płynem nr 3 z Bilmodelu, ale tego nie zrobiłem :(

Emile już gotowe, wrzucę zaraz do galerii. Chirri było gotowe już przed nimi, wyślę PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.