Jump to content

zatras

Members
 • Posts

  104
 • Joined

 • Last visited

Reputation

12 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fajny, fajny -podoba się .Może jeszcze i mnie się takiego uda wystrugać .
 2. A te plany Ok .rysunki trzymają skalę i podstawowe wymiary ,bo to bardzo różnie z tym bywa ? Dlatego najlepiej patrzeć na fotki . W takim razie bardzo słabo się przyglądałeś
 3. Fajowy ,a na żywca (nie po Żywcu ) pewnie jeszcze fajniej wygląda . Podoba się bo Asa -najlepsiejszy na Moranach ,choć ,,Fińczyk'' a nie ,,Żabojad ''
 4. A nieprawda ,Hasegawa ( pomijając brak wzmocnień na skrzydłach , ,,dziury'' w podwoziu'' i pustkę w kabinie ) nie jest taka zgodna z oryginałem jak napisałeś . To taki prościutki model z dobrego tworzywa ze stalowych form , i tyle -tylko tyle . Azur /Az -model ,był właśnie próbą poprawienia tych niedociągnięć. To właściwie poprawiona kopia Hasegawy (można podmieniać części ) tyle że ,,short'' ,choć całkiem ,,ostry'' w detalu -chyba najlepszy model Ms-406 w 1/72 na rynku.
 5. Nie no teraz to już grubo przesadziłeś , ale jak wolisz .Jakby co to mogę Ci opchnąć tego Admirala
 6. Jostein ,wiem że ludzie z tej firmy dopiekli Ci do żywego, a jeszcze niekumaci w temacie ,,miłośnicy'' dołożyli drugie tyle ,bo to fajnie znaleźć sobie taki ,,worek do bicia i śmichów -chichów '' (bez obrazy). Moim zdaniem masz prawo czuć do nich niechęć i -jak to mówią - zwalczać ich na lądzie ,wodzie i w powietrzu Ja to dobrze rozumiem W wielu przypadkach (np. przekombinowany kształt osłony kabiny w Huraganie-chyba od tego się zaczęło ) miałeś kompletną rację ,ale żeby model Wildcata był tak zły, że wszystkie jego elementy nie wyglądają (jak na model w 1/72 ,oczywiście) tak jak w oryginale ;to gruba przesada . Po prostu ma pewne uproszczenia/przeoczenia ,tak jak każdy model każdej innej firmy bez wyjątku .Czy dało by się uniknąć tych ,,potknięć'' w tym i poprzednich modelach AH? Pewnie tak,ale projekt modelu musiał by być poddany ,,konsultacjom społecznym'' co w przypadku firmy Arma Hobby pomimo blogów i złudnej więzi z środowiskiem modelarskim nie wchodzi w grę (pewnie w żadnej innej firmie, też nie wchodzi w rachubę ) Co może dziwić (mnie dziwi ) to że w trakcie projektu nie wertuje się wnikliwie zdjęć ,nawet tych dostępnych ogólnie w internecie .Marek znalazł w przysłowiowe ,,pięć sekund" na fotkach drobne baboki . Zauważ też , że to co robi Marek ,to tak po prawdzie tylko ,,dopieszczanie'' modelu w trakcie jego budowy .Pewne rzeczy robi od podstaw...bo potrafi ,a i model nabył jako golasa (tylko wypraski bez grama dodatków ) Masz w modelach Tamiyi ,czy w innych topowych firmach ,,kable zapłonowe "? Nawet popychacze oddzielnie trudno jest spotkać i jakoś jest OK .Takie kabelki robi się tylko z blaszki (ale płaskie siłą rzeczy ) albo samodzielnie ,co w skali 72 jest operacją zegarmistrzowską .Co do tych zawiasów luków i innych drobiazgów to betka , w Bf 109 i innych Focke- Wufach ciągle coś nie pasuje z pierwowzorem i się poprawia i jest ok. Bardzo dobrze że Marek robi ten warsztat ,bo będzie można pozgapiać i jak na razie -no może oprócz tych ,,skrzeli "- to jest ,,pikuś'' do zrobienia .A propos tych skrzeli ,to spotkałem się z wypowiedzą /teorią ,ze ta szczelina nie była zamierzoną modyfikacja konstrukcyjna ,tylko powstawała samoistnie na łączeniu blach , nagrzanych i zdeformowanych temperaturą spalin . Pewnie to jednak nieprawda bo Marek wspomina ,że na F4F też była.
 7. No ,no ! Marek ,,MarCo" robi niezłą robotę ,,poprawkowo -modelarską"
 8. Hmm -doprawdy? Bez problemów ? No niech tak będzie.
 9. https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=95825&start=9570
 10. Czyli miło ze strony firmy -nieprawdaż ? Dziś po lekturze na czeskim ,, Modelforum'' ,wyciągnąłem z woreczka ,przyjrzałem się uważnie w dziennym świetle i.... też -karwa kawka- jestem szczęśliwym posiadaczem tej ,,promocji'' ,oprócz oczywiście paru innych ,,udogodnień'' .
 11. Chciałem zapytać Kolegów czy w swoich wypraskach FM-2 dostali w ,,promocji '' ,,spracowane'' poszycie ?
 12. Osobiście widzę ( na żywo też ,bo miałem A4) jeden ,,problem "-,,Matchbox'' czego jakoś nie mogę darować Revellowi i pozostanę przy rodzince z Hasegawy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.