Jump to content

GreGG24

Members
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by GreGG24

 1. Według mnie nie jest przesadzone. Pod farbą bazową i tak to prawie zniknie. Ma być jedynie delikatnie widoczne, a jak będzie kamuflaż fiński, to na czarnym i tak musisz zrobić postshading jakiś...
 2. Model wygląda dobrze, ale chciałem się dopytać w kwestii kalkomanii - wydawało mi się, że wszystkie F-35B mają oznaczenia w wersji lov viz.
 3. Widać rękę mistrza. Nie tylko szmatopłaty Panu wychodzą, panie Ryszardzie.
 4. Bardzo fajnie wyszedł, choć mogłeś nieco zróżnicować powierzchnię, używając różnych metalizerów. Czym robiłeś wash? Ten egipski ma swoją galerię?
 5. Fajny marmurek. Też jestem zwolennikiem tej metody.
 6. Kolejny model, kolejne doświadczenia. Podoba mi się godło na ogonie, z tego co pisałeś w relacji malowałeś je od ręki. Oprócz wymienionych już przez kolegów mankamentów zauważyłem jeszcze: krzywo naklejoną gwiazdę na prawym skrzydle i pomalowane na szaro, kolorem spodu bomby i rakiety, oraz czerwone Sidewindery na końcach skrzydeł. Jeśli miało to być uzbrojenie ćwiczebne, to takie w Izraelu jest malowane na niebiesko. Wnęki podwozia, w przeciwieństwie do umorusanego samolotu, są dziewiczo białe. Oprócz tego linie podziału w przypadku izraelskich samolotów w tej skali wychodzą dość ostro, bez rozmycia. Zakładam, że malowałeś od ręki, bez maskowania.
 7. Fajnie wyszedł. Szacun za ząbki. Wydaje mi się, że takie ciemne modele powinieneś robić na ciemniejszym tle, bo pomimo modulacji ten OD wyszedł mocno ciemny na zdjęciach.
 8. Gwiazdy, godła eskadr i numery mam, jeśli prześlesz mi na PW, jakie chcesz zrobić malowanie, to Ci wykroję ze swoich.
 9. To właśnie między innymi jest przyczyna, dla której jeszcze nie ruszyłem z budową CH-53. Z taką średnicą łopat miałbym problem z postawieniem go w gablotce 😉
 10. Jak na robotę pędzlem, podziwiam. Fajny kamuflaż zimowy. A na przyszłość zamiast rwać damom włosy z głowy używaj nitek z rozprutych rajstop 😉
 11. Pewnie trochę potrwa, zanim się za niego wezmę. Tak, chodzi o wczesny CH-53, jeszcze w malowaniu trójbarwnym sprzed wojny Jom Kippur. Dwa nich wykorzystano do przeniesienia "zdobycznego" egipskiego radaru, który przechwyciło izraelskie komando podczas Wojny na Wyczerpanie.
 12. Polecam zestaw Armycast 72022 do izraelskich F-16A Netz i F-16C Barak. To jedyny w miarę dostępny w naszych szerokościach zestaw.
 13. Bardzo fajne porównanie, tego malucha też mam, a do dużego się przymierzam, ale z Airfixa. No i też będzie z niebieską gwiazdą z boku.
 14. Rozumiem, że robisz wczesną wersję - masz do niego kalkomanie? Np. z nalotu na Osirak? Będę obserwował. Zrobiłem już Italeri, na półce mam ESCI, ale Hasegawę też mam na oku.
 15. Gratki. Fajnie wyszedł. Jak ogólnie oceniasz Special Hobby w porównaniu do Italeri? Ja w zeszłym roku robiłem Izraelczyka, malowałem aerografem, ale maskowanie przy tej wielkości to była masakra.
 16. Pięknie wyszedł, NMF to nie w kij dmuchał. Którym metalizerem robiłeś?
 17. Podziwiałem już na FB, pomysł i wykonanie pierwsza klasa. Zasłużył na pierwsze miejsce w konkursie.
 18. Podziwiam zaciętość, model wyszedł całkiem porządnie. Przyłączam się do kolegów - jest Airfix w nowych formach, Revell, nawet HobbyBoss, od których można zacząć. A jeśli masz wątpliwości, co jest w pudełku, zawsze możesz skonsultować się tu: https://www.scalemates.com/ Ja już dużo pieniędzy zaoszczędziłem na nie kupowaniu kota w worku...
 19. Obserwowałem warsztat, trzymając kciuki. Bardzo fajnie wyszedł, nad brudzeniem możnaby nieco pomarudzić, ale z drugiej strony szukając zdjęć do mojej budowy znalazłem zdjęcia również BARDZO utyranych Miraży. Mam model Eduarda jeszcze z pierwszych wypustów, ale trochę mnie odstraszyłeś, a po tym, co przeszedłem przy budowie modelu w 1:72 z RV, naprawdę mam duży respekt przed Mirage IIIc w jakiejkolwiek bądź skali. Chyba poczekam ze dwa lata, aż Special Hobby spełni swoje zapowiedzi.
 20. W sobotę skończyłem wreszcie model, który zaszedł mi mocno za skórę. Miał to być szybki projekt, Weekend Edition, jak sama nazwa wskazuje, a trwał prawie pół roku, w tym kilka tygodni leżenia na warsztacie, gdyż całkowicie utraciłem do niego cierpliwość. Myślałem, że podobnie do FW-190 Eduarda, który składał się niemal bez kleju, będzie to szybki spacerek, jednak okazało się, że model ma dużo mankamentów, niektóre udało mi się naprawić, z innymi nie poszło tak dobrze. Niektórzy koledzy zapewne będą się pastwić, zapraszam, do woli. Ostatecznie jakoś to wygląda, stoi już na półce w towarzystwie innych węgierskich maszyn, w tym Me-210. Malowałem go farbami Mr Hobby, zarówno C jak i H. Kalkomanie pochodzą z zestawu węgierskiej firmy HAD. Warsztat modelu jest również dostępny na Forum.
 21. Pięknie wyszedł. Nawet w 1:72 byłby porządny, a co dopiero takie małe dzieło sztuki. Chyba też go sobie kupię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.