Jump to content

GreGG24

Members
 • Content Count

  305
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

GreGG24 last won the day on May 11

GreGG24 had the most liked content!

Community Reputation

93 Excellent

About GreGG24

 • Birthday 11/24/1970

Personal Information

 • Location
  Oberschlesien

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mogę taki diabeł straszny. Tu jest Alclad kładziony na czarny Surfacer z Gunze. Skala 1:72.
 2. Malowanie ekstra. Używałeś szablonów do preshadingu? P.S. I tak uważam, że najpiękniejszy jest w NMF.
 3. Podobają się. Myślę, że skala 1:144 stwarza ciekawe możliwości robienia dioram lotniczych, nie ukrywam, że właśnie nad taką pracuję (1:72 na pierwszym planie i 1:144 na dalszym).
 4. Fajnie wyszedł Ci ten maluch. Według mnie lepiej niż Skyhawk. Popracuj jeszcze nad brudzingiem, zwłaszcza w okolicy kokpitu i statecznika jest go zdecydowanie za dużo.
 5. Podoba się, trochę dziwi RLM65 na spód, bo w Afryce chyba był używany RLM 78. Obicia na krawędziach przesadzone moim zdaniem, kołpak też. Brudzing od spodu mocny, no i jakoś tak po Afryce człowiek spodziewałby się raczej pyłu, a nie zacieków od błota czy brudu. Jak ogólne wrażenie ze sklejania tego modelu? Bo to chyba te nowe formy? Jeszcze go nie kupilem, ale chciałem go zrobić w węgierskim malowaniu, mam do niego kalkomanie.
 6. Może zmienisz zdanie i zrobisz go w izraelskim? :) Obserwuję z zaciekawieniem. Jeśli wzrok nie pozwoli mi już sklejać 1:72, to chyba przerzucę się od razu na 1:32.
 7. Dzięki. Nie robię Niemców. Ale robię Węgrów i przymierzam się do PzKpfw. IV F1, który był używany przez Węgrów. Właśnie kupiłem odpowiedni model z Dragona.
 8. Zasadniczo nie robię modeli z krzyżem na pancerzu, jednak model First to Fight traktuję jako wprawkę do malowania i postarzania innych modeli, z uwagi przede wszystkim na szybki i nieskomplikowany montaż. Tak było i tym razem. Testowałem modulację koloru Panzer Grau oraz filtry MiG.
 9. Malowanie, a zwłaszcza postarzanie ekstra. Sprawia wyraz "zmęczonego" pojazdu.
 10. Nagmachon stanowi rozwinięcie Nagmashot, ciężkiego transportera piechoty na bazie Centuriona. Pojazdy te zostały stworzone do zaspokojenia potrzeb działań counter-insurgency w konfliktach asymetrycznych (Południowy Liban, Judea i Samaria, Gaza), szczególnie w terenie zurbanizowanym, aby zapewnić dostateczną ochronę desantu piechoty (lub saperów) przed ogniem broni małokalibrowej, IED oraz RPG.
 11. Fakt. Vallejo ma jakieś dziwne odcienie RLM71 i RLM70, dość znacznie różnią się od odcieni przyjętych przez inne firmy (Mr Hobby, MRP itd.).
 12. Nic dodać, nic ująć. Co prawda jeszcze milszy byłby w schemacie zielono-piaskowo-brązowym z niebieskimi gwiazdami, ale i tak jestem wiernym fanem Twoich relacji i podziwiam galerie. Robisz mi coraz większy apetyt na 1:32, choć dotychczas nie rozważałem robienia modeli w innej skali niż 1:72.
 13. Jakiś dziwny ten oliwkowy zielony od góry. Ten drugi to RLM 02, jak mniemam.
 14. Bardzo fajnie wyszedł. Obserwowałem warsztat i FB, trzymając kciuki.
 15. Jak widać na zdjęciu, izraelskie Skyhawki mają zarówno haki, jak i spadochrony (pod dyszą wylotową). Miały go zarówno przygotowywane pod zamówienia izraelskie wersje H (zmodyfikowana wersja E) jak również N (zmodyfikowana wersja M), jak również dostarczane prosto ze stanów amerykańskich eskadr liniowych (marynarki i marines) wersje E/F, których ok. 50 sztuk dostarczono w trakcie wojny Jom Kippur w ramach awaryjnych dostaw jako uzupełnienie strat zadawanych przez egipskie i syryjskie systemy przeciwlotnicze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.