Jump to content

GreGG24

Members
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

GreGG24 last won the day on July 16

GreGG24 had the most liked content!

Community Reputation

52 Excellent

About GreGG24

 • Birthday 11/24/1970

Personal Information

 • Location
  Oberschlesien

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo fajnie się prezentuje. Trzymam kciuki. Widzę, że bardzo dobrze Ci siadły kalkomanie. To Techmod?
 2. Widziałem zdjęcia na FB, jeden z kolegów modelarzy wrzucił je na grupę międzynarodową. Powiem tak - według mnie przyciągnie uwagę na każdej wystawie, na której go zaprezentujesz i pewnie zgarniesz nie jedną nagrodę. Jestem pod ogromnym wrażeniem, w jak przemyślany sposób zrobiłeś efekty postarzania modelu - gdzie przyciemnić, gdzie rozjaśnić. Zakładam, że pracowałeś z dużą ilością zdjęć oryginałów, bo właśnie w Ostrawie zrobiłem kilkanaście zdjęć włoskiego Tornado, który dokładnie w ten sam sposób był ubrudzony (szczególnie na stateczniku pionowym). Gratuluję pięknie wykonanego modelu. Na pewno możesz być z niego zadowolony.
 3. Mimo wszystko na Twoim miejscu pokusiłbym się o lekkiego washa. Proponuję z AK Afrika Korps Wash - robię nim za poradą pewnego doświadczonego modelarza większość samolotów, a w przypadku afrykańskiego Spita to wręcz wydaje mi się idealny do tego celu. Jest szarobrązowo-zielonkawy i dobrze się ściera z modelu na sucho (ręcznikiem papierowym lub wacikiem), a w miejscach, gdzie chcesz zostawić zabrudzenia, możesz go trochę mniej zetrzeć.
 4. Jak już pisałem w warsztacie, według mnie brudzingu jest w sam raz. Ogólnie krok dalej niż w przypadku Mesia, następny będzie jeszcze lepszy. P.S. Popracuj teraz nad zdjęciami. Załatw sobie lepsze oświetlenie (dwie lampy biurowe z dobrymi żarówkami) i rób zdjęcia na kartce wygiętego brystolu, np. A3, ułożonej tak, żeby nie było widać przejścia między podłożem i tłem (z boku w kształcie litery L).
 5. Piękna robota, ogólne bardzo dobre wrażenie psują nie przemyślane niestety plamki-odpryski. Jeśli już chciałeś zrobić je, to trzeba było pójść drogą czippingu na lakier do włosów albo płyn MiG-a, bo wyglądało by to bardziej naturalnie. Czasem mniej to więcej.
 6. Piękne wykonanie, cieszy oczy. Teraz czekam tylko na realizację zapowiedzi Answera w skali 1:72 i biorę się do roboty.
 7. Delikatnie i bez przesady. Dla mnie git.
 8. Szczęka mi brzęknęła o podłogę. Pełen podziwu.
 9. Podziwiam - ja w zeszłym roku robiłem Hueya z ESCI, ale nie miałem serca do zbytnich detali.
 10. Śledzę z uwagą. Ten postshading trochę zbyt toporny na mój gust. Dość wyraźnie widać, jak ciągnąłeś aerografem. Ja bym raczej przyciemniał oryginalny odcień brązem a nie czernią. Ewentualnie mógłbyś pokusić się o postshading olejami.
 11. Wow. Jakich instrukcji po polsku??? Obok jest warsztat kolegi, który buduje ten sam model. Wzoruj się na nim. Nie staraj się od razu być miszczem. Po prostu rób według instrukcji obrazkowej.
 12. No i pięknie. Udowodniłeś, że z modelu za pół ceny Tamki można dalej zrobić cacko. Podoba mi się szczególnie ten weathering spodu.
 13. Bardzo ładnie wyszedł. Podoba mi się modulowane malowanie kamuflażu. Więcej peanów pewnie usłyszysz od forumowego miłośnika Starfighterów 😉
 14. Do momentu wykonania postarzeń naprawdę nieźle Ci szło. Rażą nie do końca przemyślane srebrne plamki, mające, jak rozumiem, imitować odpryski farby, razi ta czarna farba, mająca dać złudzenie okopceń. Przesadziłeś z odpryskami na śmigle i kołpaku. Za dużo, zbyt nachalnie. Też popełniłem ten błąd, robiąc swój pierwszy model po długiej przerwie, zapaskudziłem go i do dziś nie mogę sobie tego wybaczyć. Przy następnych na pewno pójdzie Ci lepiej. Zrób kilka "na czysto", nie staraj się od razu robić "jak miszcze". Odtworzenie realistycznych śladów użytkowania to naprawdę wielka sztuka, przyjdzie z czasem i kolejnymi modelami.
 15. GreGG24

  P-47D Kinetic 1:24

  Robi wrażenie. Piękne malowanie i bardzo realistyczne efekty zużycia. Aż chciałoby się do niego wsiąść.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.