Jump to content

GreGG24

Members
 • Content Count

  458
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

GreGG24 last won the day on March 9

GreGG24 had the most liked content!

Community Reputation

213 Excellent

About GreGG24

 • Birthday 11/24/1970

Personal Information

 • Location
  Oberschlesien

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten Bicz cieszy oczy, jakby prosto przeniesiony z Doliny Łez. Staranne, bardzo precyzyjne wykonanie.
 2. Podobnie jak w Magach 3 duża dbałość o detale, dziewczyna w wieży dodaje kolorytu.
 3. Fajnie wyszedł, widać dbałość o detale. Ten gość w wieży ma mieć jarmułkę czy beret na głowie? Bo jeśli beret, to pancerniacy noszą czarne jak u nas. Może to kwestia zdjęć, ale kolor wozu wyszedł mocno piaskowy. Czym malowałeś?
 4. Tu jeszcze zdjęcie kokpitu modelu Valom. Elementy fototrawione i żywiczne dodają autentyczności. Tak, dopiero po powiększeniu tego zdjęcia zauważyłem, że nie domalowałem drążka sterowego
 5. W mojej kolekcji samolotów używanych przez lotnictwo izraelskie na przestrzeni dekad brakowało jak dotąd jednego, bardzo ważnego skądinąd typu, który był używany bojowo przez ponad 20 lat i brał udział w dwóch wojnach. Ten pierwszy seryjnie produkowany we Francji odrzutowy samolot myśliwski nie był co prawda pierwszym typem samolotu o napędzie odrzutowym w lotnictwie izraelskim, palma pierwszeństwa należy się bowiem Glosterowi Meteor, jednak dostarczone w 1955 roku pierwsze egzemplarze Ouraganów były nową jakością dla Chel ha'Avir, które mogło dzięki nim stawić skutecznie czoła wdrażanym przez
 6. Projekt zakończony. W weekend powinienem być w stanie zrobić zdjęcia do galerii.
 7. Zdaję sobie sprawę, że temat już oklepany, dlatego za bardzo się nie rozpisuję. Kilka lat temu kupiłem częściowo sklejony model z Revella. Okazało się, że to stary model, pamiętający jeszcze czasy Matchboxa (jako 2A4), do którego Revell dorobił wieżę i inne detale Leoparda 2A5. Jednak ma całkiem ładne detale, zdecydowałem się go zbudować, choć konieczne było dorobienie niektórych szczegółów (peryskop PERI, inna konfiguracja wyrzutni granatów dymnych, dodatkowe ogniwa gąsienic na przednim pancerzu). Budowa ma się już ku końcowi, zatem wrzucam zdjęcia poszczególnych etapów budowy.
 8. Bardzo sympatyczny model na powrót do hobby. Jakością nie ustępuje nawet Tamiyi. Wszystko siedzi jak w klockach LEGO. Trzymam kciuki.
 9. Model jest zasadniczo gotowy. Po dodaniu uzbrojenia zrobię pełną galerię.
 10. Prac nad F-15 ciąg dalszy.
 11. Wydrukuję na bristolu A3 i powtórzę sesję.
 12. Zrobiłem dziś kilka zdjęć lustrzanką. Chyba lepiej widać.
 13. Po dłuższej przerwie wymuszonej oczekiwaniem na ponowne wykonanie kalkomanii, zabieram się znów do roboty. Napisy eksploatacyjne to niestety kalkomanie z zestawu, bardzo sztywne - ledwo poddają się najmocniejszemu płynowi z Tamiyi, Micro Sol ich w ogóle nie rusza.
 14. Wszystkie publikacje ukazujące się w Izraelu muszą przejść przez cenzora, który pilnuje, aby takie sprawy, które są nadal tajne nie ujrzały światła dziennego. A Giora Rom również napisał książkę wspomnieniową, która w wersji angielskiej wydana została pod tytułem "Solitary". Ta publikacja na razie nie doczekała się polskiego wydania. Natomiast opis misji, na której oparłem moją winietę, znajduje się również w książce wydawnictwa Osprey "Israeli A-4 Skyhawk Units in Combat" Shlomo Aloniego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.