Skocz do zawartości

Jak-7DI Alanger 1/48


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie lotnicy

Chęć odpoczęcia od gąsienic sprawiła, że dzisiaj z modelarskiego wróciłem z modelem ze skrzydłami - Jakiem-7DI czy jak wolicie wczesnym Jakiem-9.

pict1161sg8.jpg

 

Tak prezentują się części:

pict1164lb5.jpg

Duzo tego nie ma więc myslę, że sobie poradzę.

 

A tu moja dłubaninka - dzisiaj przykleiłem pare pierdółek w kokpicie i złożyłem silnik.

pict1174dt2.jpg

pict1166xf5.jpg

pict1168kv1.jpg

pict1172jx7.jpg

Wypychacze widoczne na zdjęciach po sklejeniu nie będą widoczne, dlatego jeszcze tam są.

 

Nie mam bladego pojęcia o samolotach dlatego przede wszystkim założyłem ten temat, żebyście mi trochę pomogli i pokibicowali ;-)

A teraz pytania: -

1.Z tego co mi wiadomo kokpit mam pomalować na jasnoszaro?

2.W instrukcji modelu są podane tylko nazwy farb bez konkretnych numerów producenta - jakie kolory z pactry będą najlepsze na:

- matt aircraft blue

- matt forest green

- dark green

mogę spokojnie pytać w sklepie nazwami, bo niechciałbym potem żeby okazało się, że kupiłem kompletnie inny odcień, w końcu nazwa nazwie nierówna. Daltego, jeśli ktoś ma sprawdzone kolory z pactry to proszę, żeby się podzielił wiedzą.

3 Czy ma ktoś jakieś fajne plansze barwne na których mógłbym się wzrować? Trochę zebrałem kwitów, ale jeszcze muszę sobie to uporządkować.

 

Dzisiaj oczyszczę sklejone częsci i jeśli otrzymam odpowiedź co do kokpitu to pomaluję go dzisiaj, póki jeszcze mam wolne.

 

Zapraszam do komentowania i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

light blue to A109

forrest green to A33 [tych dwóch użyłem w moim MiG-u 3 ==>galeria]

dark green w zależności od fabryki, rocznika, partii farby... A29 lub A116 [takie obserwacje mam zbierając materiały do Szturmowika]

wnętrze szaro-zielone, ja używam własnej mieszanki humbrola 144+78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Fajnie i w ogóle, ale ja na twoim miejscu i przy tej skali pokusiłbym się o otwarcie bocznych klap kadłuba przez które mechanicy dostawali się do okablowania itp kokpitu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz silnik??

Ne, tak tylko z nudów pomalowałem... Nie ma w sumie po co otwierać.

 

Hmmm... Fajnie i w ogóle, ale ja na twoim miejscu i przy tej skali pokusiłbym się o otwarcie bocznych klap kadłuba przez które mechanicy dostawali się do okablowania itp kokpitu.

Ja raczej się nie skuszę bo to moja pierwsza maszynka ze skrzydłami i traktuję ją dość relaksacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pict1190wf5.jpg

Jeszcze parę detali przykleić (w tym osłonę śmigła i koła, które są tylko "na sucho"), nanieść poprawki, wykąpać i możemy malować.

Ze skrzydłami rzeczywiście trochę się namęczyłem, ale od biedy ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.