Skocz do zawartości

Malowanie twarzy figurek 1/35


fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temat malowania twarzy figurek w skali 1/35 jest dosyć skomplikowany, ale przy zastosowaniu kilku zasad możemy uzyskać ciekawe efekty, technikę przedstawię na figurce czołgisty LWP, zapraszam to przeczytania artykułu.

 

Najpierw pomalowałem całość podkładem Tamiyi w sprayu. fot 1 Gdy to wyschło miejsca "cieliste" pokryłem Pactrą A 61 fot 2-zastosowanie farby akrylowej jest bardzo dobrym pomysłem ponieważ akryl nie reaguje z farba olejną dla plastyków, a to ma kapitalne znaczenie dla efektu końcowego. Gdy miejsca cieliste wyschły, naniosłem na nie Maskol Humbrola pędzlem fot. 3. Gdy Maskol wysechł, pomalowałem całość czarną matową Pactrą fot 4 i zdjąłem go za pomocą pęsety. Teraz na miejsca pomalowane Pactrą A 61 naniosłem mieszankę farb olejnych dla plastyków sienna palona + ochra w proporcji takiej, aby po zmieszaniu uzyskać kolor zbliżony do Humbrola 62, teraz taką mieszankę nanosimy na twarz i dłonie dość sztywnym pędzelkiem jak najcieńszą warstwą i odstawiamy na ok 5-10 min. Teraz najważniejszy etap, należy pędzlem np. 4 ściągnąć delikatnie nadmiar farby, ale tylko tak, aby nie było smug i na wystających częściach zaczął przebijać kolor podkładu, mniej więcej ma to wyglądać tak fot 5.

 

figurka.jpg

 

33.jpg

 

34.jpg

 

35.jpg

 

36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Smile Dobra jedziemy dalej po wyschnięciu pierwszej warstwy farby artystycznej (przynajmniej 24 h) zaczynamy najtrudniejszy etap mianowicie nakładanie farby artystycznej olejnej biel tytanowa. Nakładamy bardzo niewiele farby pędzelkiem 00 na miejsca które zaznaczyłem na niebiesko na fotce fot. 6 po nałożeniu farby odczekujemy ok. 5 minut i zaczynamy ją rozprowadzać miekim pędzlem np. nr 2 delikatnie "wklepywać" biała farbę w podkład trzeba użyć do tego kilku pędzli bo muszą być czyste inaczej nie wyjdzie i zrobi się jeden kolor. A pomalowałem pstrykawkę na jasno-popielaty, kabel do niej czarny półmat, okulary czarne delikatne obmalowałem ich krawędzie H 72 pasek też w tym kolorze, szkła wyszły jak wyszły pomalowałem je mieszanką H 11 z ciemnym brązem a jak wyschło naniosłem na to bezbarwny poxipol aby za imitować szkło.

 

36_a.jpg

 

37.jpg

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane, zachęcam też innych autorów do dzielenia się swoją wiedzą w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie. Ja również stosuję podobną technikę malowania twarzy. Dodam tylko że dodatkowo stosuję oprócz sieny palonej żółć kadmową a dopiero na to biel tytanowa jako ostateczne rozświetlenie, wydaje mi się że w ten sposób uzyskuje się delikatniejsze przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami. Pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ja robie troche inaczej a mianowicei maluje calosc na czarno potem polsuchym pedzlem skin color (oczywiscie wszystko pactry) pozniej juz suchym pedzlem yellow (pustynna) i na koncu suchy pedzel biala ale tej bialej troszke no i oczy oczywiscie pedzelkiem 00 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.