Jump to content

1/144 Lockheed L-188 Electra - Minicraft


Avi
 Share

Recommended Posts

Witam ;)

Kilka dni temu robiąc porządki w szafie w pracowni, znalazłem pudło z "rozgrzebanym" pasażyrem ;) - L-188. Zacząłem go robić kilka lat temu i potem najprawdopodobniej po prostu zniechęcony jakością zestawu wrzuciłem go w pudło i zakopałem gdzieś w czeluściach pracowni. No ale skoro przez tak długi okres leżakował, znaczy się już "dojrzał". Zatem podoklejałem co trzeba, podmalowałem gdzie trzeba, "pstrykłem" kilka fotek i oto jest )) Kalka na kadłubie zdążyła już "zżółknąć" ze starości, ale na to nie byłem w stanie nic, niestety, poradzić.

Zestaw to paskudnej jakości stary Minicraft, ciosany siekierą (kto lepił starocie Minicrafta, z początku lat 90-tych, ten wie w czym rzecz - płacz i zgrzytanie zębów). Wymagał naprawdę mocnych i wytrzymałych pilników, tony szpachlówki i wiaderka cyjanoakrylu . Malowanie z zestawu - KLM w odsłonie z przełomu lat 50tych i 60tych.

b10af95d2bd2dd5d.jpg

4861aa04c98e71bf.jpg

fd91935cf6ed0af0.jpg

3b9c4ed32b6cde23.jpg

78ead49d54bc9494.jpg

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Elegancki model w fajnej skali. Widze ze zapomniales obciazyc przod samolotu. Napisz cos o nakladaniu starych kalek Minicrafta. Mam ze dwa stare modele tego producenta i kalki wywoluja bol zebow gdy sie je oglada...

 

Pozdr.

Pawel

Link to comment
Share on other sites

Czołem

No nie tak do końca zapomniałem obciążyć przód - nawaliłem tyle ołowiu, ile się zmieściło, a i tak nie "stoi", tylko opada na ogon. Zresztą jak robiłem B-377, to miałem ten sam problem.

Co do kalek, to kładły się dobrze, nie pękały ani sie nie naciągały - wszak to produkt Microscale. Tylko, że zżółkły jak diabli. Próbowałem wydrukować sobie alternatywne (w sumie to nawet wydrukowałem), ale nie dało sie ich nałożyć - rozciągały sie jak cholera i pękały, pomimo, ze pociąłem je na mniejsze odcinki. Tak wiec zdecydowałem się wykorzystać te z zestawu. Trochę je potem "odżółciłem" tryskając białym (mocno rozcieńczonym), ale dało to efekt połowiczny - maskowanie takich małych literek to naprawdę "masakra"

W "stanach" pojawił sie niedawno jakiś preparat, który pozwala bezboleśnie "odżółcić" starą kalkę, ale szczerze mówiąc, jeszcze doń nie dotarłem - na razie tylko o tym czytałem. Nie znalazłem go (póki co) w żadnym sklepie wysyłkowym - ale jak znam życie to kwestia czasu.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.