Skocz do zawartości

Pzkpfw. 1 ausf.b Italeri 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Przepak esci. Średnia jakość, dużo śladów po wypychaczach i jam. Najbardziej rozbawił mnie kanister, który jest właściwie jedną wielką jamą skurczową. Gąski też kiepskawe, co zresztą widać na moim ulepku.

Pędzel, humbrol, panzergrau drybrushing, Radom 1939. Specjalnie dla was go okurzyłem pastelami kohinoor, w końcu wrzesień 39 był suchy. Prosto z pudełka, jedyne co sam dodałem to kanister rodena. Kolory zdjęć lekko przekłamane, postaram się jutro dać nowe shoty. I ten krzyż na przednim pancerzu już też poprawiłem

 

e2863cb99879913a.jpg

 

86622dc3a16da1a8.jpg

 

 

 

4c9d5416d78b866a.jpg

Porówmnanie z 260...

02a2648837bb56a3.jpg

I moje rodzynki na półce

 

7dc217b7bd809632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie robi dobre wrażenie, jednak gąsiennice nie wyszły najlepiej - jest wyrwa na prawej gąsiennicy, tuż pod pierwszym kołem. Pozatym te malutkie numery nie byly bazgrane na wieży tylko na czarnych tabliczkach po boku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stworzyłem ten model, więc mam kilka uwag:

- gąsienice z tą dziurą wyszły fatalnie, jak Władek zauważył

- wizjery krzywo wklejone + na różnej wysokości (jak pamiętam nie wszędzie jest dokładnie zaznaczone gdzie doklejać, ale to trzeba sobie poradzić np linijką)

- karabiny czarne? imo powinienes przetrzeć gunmetalem

- na przednim pancerzu te 2 odrostki które były "fabrycznie" należy wg ekspertów z ontheway usunąc

 

Moja subiektywna opinia jest że ten model był jednym z lepszych ESCI = fajnie wygląda, faktura dobra i przyjemnie mi się go tworzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę Pafica, że warsztat wrze. Dobrze, że zwracasz uwagę na takie detale jak kiepski kanister itp i je wymieniasz. Model ładny - osobiście mi się podoba, jeśli krzyż poprawiony to jest fajnie. Z punktu historycznego to błocić nie za bardzo ale ukurzyć byś mógł nieco. Ładnie sklejone podwozie. Karabiny pasowałoby lepiej oczyścić, ale to już jest czepianie się z mojej strony. Ogólnie fajnie, że pojawił się jakiś panzer z kampanii wrześniowej. Gratuluję dobrego modeliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak-gąski to niestety tragedia i dobrze o tym wiem, ale ja z nich więcej wyciągnąć nie mogłem, oprócz tej wyrwy przy pierwszym kole-już jej nie ma bo okazało się, że po prost klej w tym miejscu puścił. Karabiny poprawiłem, krzyż też. I które wyrostki trzeba amputować? Te bardziej południowe czy pólnocne?? Jak będzie świateło zrobię nowe fotki poprawionej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omalowany lepiej, sklejony gorzej

1-nie pomalowałeś bandaży kół

2-pomyliłęś koła napinające z nośnymi

3-na włazie jest ślad po wypychaczu

4-łopata się świeci

5-użyłeś tego okropnego kanistra-fujjjj!

Teraz już wiecie czemu go wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopata się świeci, bo jeszcze nie było lakieru matowego ;)

Koło napinające - hmm przez ponad pół roku nie zwracałem uwagi na to, muszę looknąc do zdjęc wyprasek i instrukcji czy rzeczywiscie jest jak mowisz.

Bandaży nie malowałem, bo to trochę samobójczy krok byłby - nie lubie z ex-ESCI braku wyrażnego oddzielenia tego co trzeba malowac na kolor "gumowy" od tego co na normalny.

A kanister jak dla mnie nie był wcale taki zły - ukrywał i tak śladzik na tylnej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandaży nie malowałem, bo to trochę samobójczy krok byłby - nie lubie z ex-ESCI braku wyrażnego oddzielenia tego co trzeba malowac na kolor "gumowy" od tego co na normalny.

A kanister jak dla mnie nie był wcale taki zły - ukrywał i tak śladzik na tylnej płycie.

Co do bandaży to wiem co to za ból-ja pomalowałem jedynie obrzeża kół a reszte okurzyłem, by nie było tego wiadać. Co do kanistra wymień go jednak w najbliższym cza.sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym jeszcze na przszlosc obkleic blotniki blacha perforowana.

Mozesz wziasc w ramach oszczednosci i latwosci obrobki "sreberko" z opakowania po papierosach. Akurat w tym modelu jest to bardzo proste jako ze wszystkie badziewia sa doklejane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.