Skocz do zawartości

Citroen WRC 2004 Racing Team - Italeri 1:24


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem kolejny model zaraz po konkursie, jakim jest wyścigowy zespół citroen'a. Model będzie prosto z pudła bez żadnych przeróbek, ponieważ nigdzie nie spotkałem w necie takiego oryginalnego pojazdu, dzisiaj skleiłem rame i tylne zawieszenie.

 

Tak to ma wyglądać

 

d110a926e2fdba0c.jpg

 

014745ff737c5e7c.jpg

 

9fc5b9c1b0550f0e.jpg

 

dffadf5cc3e9cb1a.jpg

 

f23e1f4bc1db67dd.jpg

 

5edfeddb4efc1ddf.jpg

 

29de988f7ee7758b.jpg

 

No i napotkałem się na mały problem, zupełnie nie wiem jak pomalować te elementy, czy pod kolor ramy, czy jakoś inaczej się to maluje ?

 

380bda8d8c2ff6ce.jpg

 

To jest to zaznaczone w kółkach.

 

3853b5beab308c9c.jpg

 

Na dzisiaj tyle. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że kolejny modelarz klei Magnumke Co do elementów które nie wiesz jak pomalowac to tak: wszystkie te czesci w Renault Magnum sa koloru czarnego jedynie filtr powietrza ma srebrny pasek łączący plastik z guma.

 

Ps. Bardzo szybko juz skleiłes ramę tego modelu, podziwiam

 

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zestaw rajdowy.

Szykuje się ciekawa relacja.

Życzę powodzenia w budowie.

Dodam od siebie, że malowanie Magnumki jest dość trudne - dolne osłony, zderzak, wlot powietrza - głębokie wyprofilowania (przy schodkach do kabiny).

Uważaj też na mocowanie kabiny na ramie - te "ucha", gdzie przychodzą kliny uchylania kabiny. U mnie wyszły za wąskie i potem mialem straszny problem z ustawieniem całej kabiny. Polecałbym Ci skleić teraz podłogę kabiny z drugą częścią "uszu" i przymiarkę do ramy. Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś, o co mi chodzi, ale nie potrafię tego inaczej nazwać.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra obiecuje fotke całego zestawu w tle z siostrą, ale dajcie mi już spokój z nią :D:D. A lepiej powiedzcie jak mam silnik pomalować, bo też zupełnie nigdzie nie można znaleźć kolorystyki jak ma wyglądać. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Masz takie same problemy jak, ja też nie mogłem znaleźć w necie zdjęć mojego zestawu. Część robię według zaleceń producenta, a część to moja inwencja twórcza.

Będę do ciebie często zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra obiecuje fotke całego zestawu w tle z siostrą, ale dajcie mi już spokój z nią :D:D. A lepiej powiedzcie jak mam silnik pomalować, bo też zupełnie nigdzie nie można znaleźć kolorystyki jak ma wyglądać. .

 

Kurka wodna , ja to bym z chęcią już twoją siostre zobaczył :P .

Co do silnika zapraszam tutaj http://www.renault-trucks-component.com/euro-3-engines_2001696_0.html?lang=en , do wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to powracam po małej przerwie, co nie oznacza, że leniuchowałem, pomalowałem całą ramę z zawieszeniem.

 

6e490d02f75d4f29.jpg

 

bdccc2dde7234ee4.jpg

 

d70b8a1e823ae860.jpg

 

623f8aa4554394f5.jpg

 

f36b6e3fe73b00c2.jpg

 

Nadkola na czarny semigloss, oraz bak na srebrny.

 

81eb3735a9f15089.jpg

 

f5affd40ab61c8da.jpg

 

I wszystko zamontowałem, aktualnie jedno nadkole jest w naprawie ułamałem tego "pręta" co mocuje nadkole w ramie . Już schnie po klejeniu i malowaniu .

 

cfe69289c24c4e72.jpg

 

c183e8589f6e5dad.jpg

 

0bded508ce8bd40a.jpg

 

Wyciąłem też piasty z felg i pomalowałem pod kolor ramy ( wiem troche widać nie równości na farbie ale to się zjedzie papierkiem rano ).

 

611d60ea79e5966b.jpg

 

No i oczywiście pomalowałem fele na chrom alclada i założyłem opony.

 

eb06abff74b12c99.jpg

 

Tylne koła są już zamontowane na ramie, a przednie w trakcie malowania. Aktualnie czekam na zestaw pigmentów do weathering'u - trzeba zacząć się coś powoli uczyć i innych technik niż tylko polerka , pozdrawiam Serek .

 

P.S

Sorka za zakurzone części :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jaką farbą malowałeś bak?

 

Farbka to emalia z MM chrome silver (1790)

 

Przyszły mi pigmenty do brudzingu, i zacząłem się powoli uczyć tej sztuki.

Tak wyglądał silnik po wyschnięciu na nim farby:

 

626a3349ade446d7.jpg

 

98c446e1f88c23a7.jpg

 

A tak jak go troszkę przynurałem:

 

063a7f6042f98e93.jpg

 

e0390f4bb11219f2.jpg

 

063a7f6042f98e93.jpg

 

762775677f65e648.jpg

 

15cdf1a23b7557c3.jpg

 

5b9ca1e0297c5091.jpg

 

07dd2640166b25ee.jpg

 

Silnik mi się spodobał, a więc zacząłem szaleć dalej i wyfajdałem ramę, podzespoły i bak, osobiście rama i podzespoły podobają mi się, ale przy baku to chyba troche przecholowałem .

 

069b9b7b5d0f46f0.jpg

 

3382676bea0b42b5.jpg

 

669f029c2e121454.jpg

 

57885b9b26dd6d63.jpg

 

To miejsce chce jeszcze poprawić farbą

 

3e678774d8b94a9b.jpg

 

A tak wszystko prezentuje się już zmontowane.

 

d6aa70f792db8ae7.jpg

 

67729d78cd6fbd6b.jpg

 

Jak już skończe wszystko na podwoziu oczywiście jeszcze przelece wszystko pigmentem kurzu, ale narazie pracuje nad światłami i takimi tam. No i napiszcie co z tym bakiem troszkę go tylko odnowić czy na nowo malowanie mu strzelić m a może tak zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku moim zdaniem niepotrzebnie pordzewiłeś zbiornik paliwa, w dodatku najwięcej rdzy nawaliłeś w miejscu najmniej narażonym na rdzewienie czyli pod korkiem wlewu paliwa. Często zdarza się, że paliwo podczas tankowania przelewa się lub nakapie z pistoletu na zbiornik. Olej napędowy działa jak środek antykorozyjny a więc miejsce te powinno być brudne z tłustym zaciekiem. Na układzie wydechowym z pod rdzy przebija srebna farba co wskazuje na to, że pojazd jest stosunkowo mało eksploatowany. Na Twiom miejscu jeżeli bym brudził pojazd to zrobił bym to bardzo delikatnie np. wnetrze ramy, jakieś zagłębienia i zakamarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi, a więc bak z kolektorem pływa już sobie w docie, a inne elementy które traktowałem pigmentami dzisiaj przetarłem suchym twardym pędzlem, celem pozbycia się tych większych plam i zamienie ich w lekki kurz, fotki pokazę po ponownym pomalowaniu baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej co mnie razi to tak bardzo usyfiona turbinka. Jest to magnum z 2001 roku i jest to troche niemozliwe zeby miała tak zjaraną turbine. Musiałby mieć z 1mln km i ciągle dostawać po garach... trochę to nie mozliwe no ale...

 

Co do baku to przesadziłeś z nim, wygląda jak zardzewiały a jest przecież jest aluminiowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo... nie no respect po prostu!! Full wypas, bardzo mi się podoba też bym chciał takiego

Jak na moje przybrudzenie i rdza wyszła super, normalnie ta ciężarówka wyeksploatowana jak rajdówka.

A ile dałeś za to cudo??

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka bardzo mi się podoba.

Samo brudzenie też, z tym, że zgodzę się z Kolegami, że akurat do tego modelu nie pasuje. Jeśli miałby zostać w takiej postaci, to moim zdaniem troszkę razi pewna niekonsekwencja - masz przybrudzony (swoją drogą, ładnie) bak paliwa, niczym w starym, zdezelowanym rupieciu, a do tego masz śliczne, lśniące felgi. Moim zdaniem powinieneś albo zrobić także lśniący bak, albo "zdrachać" nieco te felgi.

No chyba, że zbudujesz Magnumkę, ale nie w wersji 2001, tylko AE i postarzysz felgi. Wtedy będzie pasowało jak najbardziej.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak!! Przybrudzone felgi to jest to!!

W końcu jaki jest sens robić "brudny" model w którym nie wszystkie elementy są brudne tym bardziej że chodi o felgi które "prawie" zawsze we wszelkich pojazdach są zasyfione.

Taka o... moja uwaga...

 

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, teraz długi weekend to coś nareszcie popracuje . Swoją drogą to dobrze czasem przejżeć swój temat bak się już moczył w docie 3 dzień dopiero jak zobaczyłem co napisałem w poscie, to szybciutko poleciałem do piwnicy, bo zapomniałem, że tam leży muszę tylko kupić podkład bo narazie prace malarskie stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.