Jump to content

Materiały pod leśną dioramę


Recommended Posts

Witam. To mój drugi post i chciałem prosić o małą poradę, bo ciężko mi się trochę zorientować w gąszczu opcji. Chodzi o zrobienie podstawy pod taki wąwóz jak na zdjęciu. Kupić styrodur? Styropian? Coś jeszcze innego? Jakąś masę? Może są inne opcje? Nie chciał bym wyrzucać pieniędzy w błoto, lub utknąć w jakiejś bezsensownej opcji. 

3.png

Link to post
Share on other sites

OK. Mam już w zasadzie z grubsza materiały jakich bym potrzebował. Chciałbym wszystko w miarę możliwości kupić w jednym miejscu. Czy może mi ktoś polecić jakiś sklep? W Polsce albo UE? Wymienię może rzeczy które chciałbym kupić. 

1. Styrodur lub coś podobnego. 

2. Masę modelarską: sculptamold(kształtowanie tereny i drzewa)

3. Vallejo lub inny producent. Texture mass Brown Earth

Więc to jest podstawa. 

4. Dodatkowo farba teksturowa mchu. Druty miedziane. Liście które będą potrzebne do robienia drzew, czyli zielone i liście szare na ściółkę. 

 

Piszę to bo może coś warto kupić innego, albo coś dodać, lub wyrzucić. No i oczywiście liczę może też na jakieś wskazówki gdzie można by to wszystko kupić w jednym miejscu?

Link to post
Share on other sites

Ja bym styrodur kupił w Castoramie, klej do kafelek na podłoże też, drut miedziany do kształtolwania drzew też pewnie 1,5 albo 2,5 kwadrat, klej wikolowy do oklejania też tam,  "dziurkacz" do wycinania liści w najbliższym sklepie modelarskim, pergamin na liście w dowolnym supermarkecie, albo stare zasuszone liscie na podwórku, ziemia z najblizszego kretowiska, piasek z Castoramy. Farby sklep modelarski...

Link to post
Share on other sites

acha, przydała by się też deseczka balsowa, pewnie 1 mm, i ewentualnie 2 albo 4 mm to też tam.  Trudne wyzwanie, "mroczny" ten klimat

Link to post
Share on other sites

Polecam wątek  Megapol-a stalker w sci fi  tego forum, tam dużo podpatrzysz, W czeskim Modelarzu nr.4/2019 jest świetny tutorial z pomysłami na "dioramkę" tego typu autor Martin Moocher Louda, moge podeslac na privat..

Link to post
Share on other sites

Pi małym researchu kupię chyba

1.styropian 5 cm i drut 0.8 mm 50 metrów

2. Na podstawę podpatrzyłem, że używany jest chyba proszek ceramiczny, który można kupić już za 4 zł-1kg naszej produkcji. Do tego mod podge. 

3. No i do tego farbę tekstura ziemia+mech + wycinarka do liści. 

 

Niestety wygląda na to, że trzeba będzie się zaopatrzyć w 3 różnych miejscach. Ale dzięki za info i będę wdzięczny za informacje dotyczące ludzi robiących dioramy, lub wskazówki dotyczące publikacji. Prawdę mówiąc chcę zakupić "lets build diorama II" ale ciężko to dostać. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.