Skocz do zawartości

Leopard 2A5 (Border Model - Nr. BT-002 - 1/35)


jiad

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli sklejanie dobiega końca. Moim zdaniem nie warto wydawać takich pieniędzy na zestaw Voyager. Jest kilka fajnych dodatków, ale sporo zupełnie zbędnych. Dodatkowo zestaw do A5 jest do starego układu granatów dymnych, więc nie do wykożystania w PL.

Na tylną ściankę celownika włożyłem kawałek płyty DVD. Wygląda to całkiem fajnie, niestety statyczne zdjęcie nie oddaje tego w pełni.

G3Gc5rS.jpg?1

iXdQ1D1.jpg

2XDZ80b.jpg

M3Y7i2K.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w celowniku nie ma blaszki. Pomalowane złotą farbą od "tyłu" plus trochę niebieskiego i żółtego markera na soczewkach😁

Dodatkowe detale z blaszek i chyba czas na podkład:

GlxYr6f.jpg?1

AAiRvG9.jpg?1

Edytowane przez jiad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jiad napisał:

Tylko, że w celowniku nie ma blaszki. Pomalowane złotą farbą od "tyłu" plus trochę niebieskiego i żółtego markera na soczewkach

:oops:

Czym by nie było zrobione  i tak wygląda fenomenalnie! Że ja na to w swoim nie wpadłem to bym miał otwarty celownik :glupek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leoś złapał kolorek.  Natomiast mam problem z malowaniem i chyba kamuflaż będę musiał zrobić z maskowaniem, ciągle słabo sobie radzę z aero. 

Próbowałem malować czarnym, ale robi mi się duży "odkurz". Jak zwiększam ciśnienie to tak jakby malał, ale wtedy ciężko nie zrobić kleksa.

Farbę rozcieńczałem dodając ok. 30 % rozcieńczalnika (farba NATO black HATAKA) i ciśnienie ok. 20 PSI. Odległość, z jakiej próbowałem malować to tak ok. 3cm. Efekty jak poniżej. Podpowie ktoś, czego mogę spróbować żeby się pozbyć tego problemu? (Plama z gładkimi brzegami była maskowana wałeczkami)

7TYf1jc.jpg?1

KBtbuRz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jiad napisał:

Farbę rozcieńczałem dodając ok. 30 % rozcieńczalnika

To tu jest przyczyna - masz za gęstą farbę a do zbyt gęstej farby potrzebne większe ciśnienie. A większe ciśnienie to mniejsze panowanie i kleksy.  Farbę powinieneś rozcieńczać przynajmniej 1:3 jak nie więcej na korzyść rozcieńczalnika (choć Hataki wydaje mi się, że są dosyć wodniste to na początek 1:3, 1:4 będzie ok) czyli dokładnie odwrotnie jak to zrobiłeś teraz. Jak będziesz miał odpowiednio rozcieńczoną farbę to schodzisz z ciśnieniem jak najniżej zanim pojawi się odkurz i już można malować. Możesz też bardziej rozcieńczać farbę i schodzić z ciśnieniem, tyle że będzie potrzeba więcej warstw do pełnego krycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.