Skocz do zawartości

Dodge Dakota Sport - Lindberg 1/25


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
 Kolejny projekt, który już od jakiegoś czasu chodził mi po głowie. Model Lindberga to bardziej zabawka niż model ale... to chyba jedyna dostępna dakota na rynku, więc...
7MSA5ot.jpg

Producent nie daje przednich przeźroczystych kloszy. Zamiast tego otrzymujemy chromowane plastiki z namalowanymi kierunkami:
MsTKDUz.jpg

Trochę szukania po internecie, polistyrenu i milliputa i zrobiłem przednie odbłyśniki - na zdjęciach jeszcze przed szlifowaniem.
IlhDgBY.jpg
44Irc18.jpg

Potem doszły klosze z giętej na ciepło 1mm pleksi:
SHT7ndS.jpg

A następnie faktura, pomarańcz na kierunki i obrysy w jednym oraz uszczelki pomiędzy kloszami:
ftxPfqq.jpg
8QRMt3v.jpg
Szału nie ma, ale i tak lepiej niż zestawowe chromy...

Tyne odbłyśniki ( szumnie powiedziane) też powstały ale w wersji baaaardzo ubogiej.
6l8K9eN.jpg

Tylne klosze zmyłem z fabrycznych kolorów ( różowawe z namalowanymi białymi paskami ) i pomalowałem od nowa:
po0FSVn.jpg

Kasta w podkładzie w całości:
PmNYRyV.jpg

Kolejnym krokiem było zrobienie pałąków na tył paki ( jeszcze przed szpachlowaniem):
VfKueKs.jpg
xjTpwT8.jpg

Ostatnim etapem było oszklenie - usunąłem wycieraczki:
hTKXmWL.jpg

Oraz pomalowałem tylne szyby - kolor nieprzypadkowy, ale o tym w kolejnych aktualizacjach:
9xkik5D.jpg

 

Tymczasem kasta czeka na kolory bazowe oraz maski.
Pozdrawiam
Messer

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Jakubie, to krok przemyślany. W oryginale między kloszem a grilem idzie jeszcze szeroka uszczelka/plastik - dorobię ją przed składaniem w całość :) 

lGMxKcK.jpg

Edytowane przez Messer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie napisałem, że jest prosta... Moje klosze główne wchodzą pod grill, więc nie było sensu ich docinać do kształtu grila ( naturalnie go tworzy ) a na kierunku wejdzie uszczelka. Jak będzie za mało to dorobię pomarańczowe trójkąciki - to nie problem :) 

Edytowane przez Messer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy projekt się zapowiada, dobry pomysł z tymi kloszami wyjdzie to na duży plus dla modelu, rollbar na pake również fajny mam nadzieję, że halogeny również będą?  Ciekaw jestem co z tego wykombinujesz szczególnie, że to pickup no i MOPAR ? 

Jakbyś zmieniał opony, to te chętnie przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Damian - będą halogeny, tylko jeszcze zastanawiam się nad ich kształtem ( okrągłe czy prostokątne ). Tymczasem doszły maski - wielkie dzięki Solo :piwo: . Dakota zyskała kolory bazowe i po ściagnięciu wspomnianych masek wygląda tak ( jeszcze drobne retusze ):

d4PzmyF.jpg
ysy720v.jpg
wQ0c9Tk.jpg
FnGbgCC.jpg

Pozdrawiam
Messer

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za chwileczkę, już za momencik... Szyby dostały cienie a podszybie kolor:
O8a4pit.jpg

Wnętrze w dwóch kolorach, mocno wycieniowane bo... nie chciało mi się maskować :lol:
L9wjCY0.jpg
E6TSs29.jpg
fVXEn89.jpg

Doszły halogeny, światło stopu i tylne klosze ( w kloszach żarówki ):
j2tZA5h.jpg
t3vjx9m.jpg
qSzwvnE.jpg
y3gf6Y4.jpg
bJPIN0t.jpg
 

I rzut oka na całość:
rKQ67ZE.jpg
fZZIHKm.jpg
9IEXjc0.jpg

Pozdrawiam
Messer

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.