Skocz do zawartości

Milliput


SebastianC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Korzystam ze standardowego produktu tej firmy. Po zmieszaniu robi się żółta. Czy trzeba dłużej mieszać/ ugniatać te kawałki?

Początkowo bardzo się klei do wszystkiego. Przy nakładaniu dość słabo wychodzi modelowanie powierzchni. Twardnieje też dość szybko. Zwilżenie wodą powoduje raczej rozpadanie się materii.

Czy jest może bardziej elastyczna masa do modelowania ?  Popełniam jakiś błąd ? Instrukcja podaje ugniatanie 5 minut. Opakowanie jest tyle co otwarte. Jak dla mnie nadaje się do dużego łatania dziur.  Próba dosztukowania małych elementów czy osłony działa to raczej jakaś porażka.

Poproszę o ewentualne wskazówki co do korzystania z tej masy lub zmiany na inną bardziej przyjazną.

Dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SebastianC napisał:

Witam.

Korzystam ze standardowego produktu tej firmy. Po zmieszaniu robi się żółta. Czy trzeba dłużej mieszać/ ugniatać te kawałki?

Początkowo bardzo się klei do wszystkiego. Przy nakładaniu dość słabo wychodzi modelowanie powierzchni. Twardnieje też dość szybko. Zwilżenie wodą powoduje raczej rozpadanie się materii.

Czy jest może bardziej elastyczna masa do modelowania ?  Popełniam jakiś błąd ? Instrukcja podaje ugniatanie 5 minut. Opakowanie jest tyle co otwarte. Jak dla mnie nadaje się do dużego łatania dziur.  Próba dosztukowania małych elementów czy osłony działa to raczej jakaś porażka.

Poproszę o ewentualne wskazówki co do korzystania z tej masy lub zmiany na inną bardziej przyjazną.

Dziękuje i pozdrawiam

 

Wypróbuj Grenn Stuffa Lepsza jak Milliput.Miałem wywaliłem nie dało się tym lepić albo ja nie umiałem.Raczej to produkt do zatykania dziurawych kaloryferów.Albo Magic sculp mam ale te szara jest tez wersja w innym kolorze chyba raczej różnicy w jakości nie ma.Używają jej już profesjonalni żezbiarze figurek .Polecam jest na prawdę fajna .Na ersatzt możesz użyć też naszego Wamoda dwuskładnikowej nawet fajna ale ma jakby grubsze ziarno.

image.thumb.png.45ebadd1e5c81d965eef0f4e7b5abb1c.png

 

image.thumb.png.e5f419ebc0f59738c01a14ba56619627.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, bo ewidentnie wadliwa partia. Ja z mlliputa robię wszystko - konwersje modeli, figurki, elementy podłoża. Mieszam tyle, by masa była jednolita, nie miała w sobie grudek. Masa powinna zacząć robić się twarda po 20-30 min od wyschnięcia - nie po 5ciu... 
Kilka uwag: 
- masa podczas mieszania się bardzo klei, potem mniej - trzeba ją "wcisnąć" w podłoże gdzie ma być a będzie się trzymać.
- woda - służy do wygładzania masy, nie poprawy jej konsystencji. Za dużo wody i będziesz miał błoto nie masę. Ja używam kliku pędzli syntetycznych ( dobrze sprawdzają się te z rossmana w zestawach ). Lekko zwilżam pędzel i wygładzam nim obrabianą powierzchnię. Daje odczekać 5 min zanim zacznę znowu jechać mokrym pędzlem.
- masa się rozpada gdy dostają się do niej zanieczyszczenia, grudki itp. Jak masa podczas nakładania Ci pęknie, to trzeba te miejsca zespolić na siłę ze sobą, przetrzeć mokrym pędzlem i wygładzić.
- wygładzasz przy pomocy narzędzi o śliskiej powierzchni. Najlepsze z nich to wypolerowana wykałaczka. Warto sobie zrobić kilka takich wykałaczek ( bambusowe patyczki się nie nadają ) z różnie wykończonymi końcówkami. Przydatne sa też łopatki stomatologiczne ( sklepy z wyposażeniem medycznym albo modelarskie - szpatułki metalowe ). Tylko szpatułki podczas aplikacji masy trzeba przecierać na mokro by masa nie przywierała i się " nie ciągnęła" pod narzędziem.
- po utwardzeniu masę można szlifować, polerować - jest w pełni obrabialna.

Podsumowując, to, że komuś coś nie wyszło - bo nie umie - nie oznacza, że masa jest do kaloryferów...

Pozdrawiam
Messer

Edytowane przez Messer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.