Skocz do zawartości

Mercedes-Benz Black Edition by Luks


Luks

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam kolegów (a być może koleżanki:). Postanowiłem zaprezentowac relację z budowy mojego pierwszego modelu ciężarówki Mercedes Benz Black Edition. Od dłuższego czasu zamierzałem spróbować poskładać trucka. Niestety z dotychczasowego braku finansów nie było to możliwe. Aż do dziś:) Kurcze dziwna przypadłość: kiedy nie miałem kasy modeli było zatrzesienie, można było wybierać, przebierać, natomiast gdy znalazła się kasa modeli w sklepach jak na lekarstwo. Postanowiłem sprowadzić sobie modelik z netu. Wybrałem Scanie 144l z naczepą dragon bo całkiem nie drogo wychodziła (jakies 160 zł z dostawą). Ucieszony zalogowałem się w sklepie, zmówiłem i cieszyłem się jeden dzień... Następnego dnia przeglądając pocztę przeczytałem meila od właściciela sklepu, że tego modelu nie mają na składzie i w najbliższym czasie nie będą mieli:( Posmutniałem, bo już zaplanowałem kolorystykę nadwozia ( na szczęcie nie kupiłem jeszcze lakieru). Zacząłem chodzić po mieście, a tu same tracki bez skrętnej osi, bez silnika, po prostu lipa...

W końcu udało mi się wyhaczyć Actrosa w jednym z małych sklepików z zabawkami. Co prawda napalony byłem na Scanie, ale ten Actrosik też jest całkiem przyjemny:)

Jutro zaczynam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś zacząłem składać Actrosika:)

 

f395c9a8b1ffdee8.jpg

 

Oto co zastałem w pudełku:

 

ab1353abdd9b4560.jpg

 

Oto moje miejsce pracy, narazie porządek:)

 

7d9e2517612a2932.jpg

 

 

Rozpocząłem więc budowę zaczynając od ramy:

 

af5c33a2cda9bcff.jpg

 

Złożyłem ramę, a potem zagruntowałem szpachlą niektóre elaementy. Powiem tak: wypraski zdarzają się różnej jakości, jak narazie nie jest najgorzej.

 

d75c6b84e223d06d.jpg

 

708eac35720292ab.jpg

 

43dfbd40953c60e7m.jpg

 

Na dziś tyle, jutro zaczynam zabawę z silnikiem. Oj będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie popatrzę na Twoje poczynania. Tym bardziej, że w planach mam takiego Actrosa Czekam z niecierpliwością na komentarze o samym modelu i oczywiście na koniec prac. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ruszyły prace nad silnikiem. W 90 % jest on już skończony.

A wygląda narazie tak:

 

12451a5578b12c5f.jpg

 

8714914268737e1d.jpg

 

Kolorystykę wymyśliłem sam, nie miałem zdjęć silnika, więc ciężko było odwzorować oryginał. Mnie się podoba. Co do malowania to jestem zadowolony w 70%. Silnik był malowany pędzlem i jak się dobrze przyjrzymy to zobaczymy malutkie smugi. Będe próbował jeszcze coś

z tym zrobić. Nie wiem co to jest to małe kółko z przodu na pokrywie. Pomyślałem, że może to bagnet (małoprwadopodobne) dlatego pomalowałem na pomarańczowo:) Chyba jednak zmienie to na czarny...

 

d71b016ed9f78e7b.jpg

 

4c507feecf60f030.jpg

 

953a31be6886f42b.jpg

 

69e8b03d007cdb56.jpg

 

A tutaj mała przymiarka do ramy:

 

865632aa7c4e20ba.jpg

 

c58a174da3782a4a.jpg

 

Praca zajęła mi dziś ok. pięciu godzin. Brakuje jeszcze paru części. Jutro dojdzie chłodnica z wentylatorem i inne pierdółki. Może uda mi się też założyć tylny most i wał. Narazie tyle:)

 

P.S. Fanem Dżemu jestem od ośmiu lat, napisałem nawet pracę magisterską na temat jego twórczości. W maju będę się bronił:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe OT - też zauważyłem naszywkę Dżemu na tablicy. Kiedyś słuchałem takiej muzyki. Gust mi się zmienił, jednak ten zespół jest ponadczasowy i nadal lubię słuchać ich kawałków. No i mają niepowtarzalną atmosferę na koncertach.

 

A teraz konkretniej - jak masz jakieś wątpliwości z malowaniem to po prostu pytaj o fotki lub szukaj (google, yahoo, fora internetowe). Kolory bloku bywają różne, ale miski zazwyczaj są czarne błyszczące.

Szkoda też, że nie wygładziłeś łączeń połówek kadłuba i skrzyni. Trochę to razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zająłem się wykańczaniem silnika. Zyskał nowy kolor, bo czarny wydawał mi się smutny.

 

8349d5773baddaff.jpg

 

Wydaje mi się, że srebrna pokrywa wygląda zdecydowanie lepiej.

 

22219339ff38318b.jpg

 

Dodana została chłodnica i te wszystkie rurki-pierdółki.

Niestety nie obyło się bez ofiar. Mam tu na myśli wentylator. Pomalowałem go na biało, potem jednak chcialem zrobić srebrny, wziąłem więc zmywacz do paznokci matki (wyczytałem, że jest bez dodatku acetonu). Niestety chyba skłamali na etykiecie, bo kiedy go nałożyłem na wiatrak to farba zaczęła się rozpuszczać, ale razem z nim Ale sie wk.....em (przepraszam), ale normalnie szlag mnie trafił...

I teraz będe go musiał jakoś odtworzyć. Może macie jakieś propozycje? Na szczęście nie jest to zbyt widoczny element. Wczoraj cały dzień chodziłem struty z tego powodu...

Na wieczór mi przeszło i zająłem się tylnym zawieszeniem:

 

34089d0af51de799.jpg

 

Te paproki przy zawieszce to pozostałości po wiatraku

 

becfaa9b5596dc57.jpg

 

a7766af5b6cc66b6.jpg

 

Acha, kolor miski zostanie zmieniony na czarny tak jak kolega proponował.

 

Narazie to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu udało mi się znależć trochę czasu by zamieścić dalsze postępy w pracy. Idzie jak krew z nosa .... powoli.

 

Zamieszczam fotki:

 

Najpierw rama przed malowaniem:

 

4b65c2820d17b5a3.jpg

 

Nadkola tylne przed matem:

 

8badf5d4f61a8f89.jpg

 

A tu po malowaniu, ucierpiały tylko spinacze:)

 

900e2565579f1908.jpg

 

6ca15e21d76574d4.jpg

 

Po założeniu silnika i felg na sucho:

 

a3c0761140ba2b6f.jpg

 

5132dd507b6a1a6a.jpg

 

1a20b481feb9e42d.jpg

 

62175b9cf38c0c06.jpg

 

Pomalowalem pózniej te wszystkie pierdółki, zaciski, cylinderki, tu jeszcze z niedoklejoną belką skrętną:

 

47089f1efcb7606a.jpg

 

Tylna oś:

 

9b0abf0926b975e2.jpg

 

Przykleiłem też tylne światła, ale nie jestem do końca zadowolony z efektu. Chyba spróbuje pomalować je farbą acrylową pactry:

 

4b3e3cb63d106500.jpg

 

0c92f88d6b8a3c50.jpg

 

Narazie to będzie tyle. Teraz będe coraz mniej czasu poświęcał Merolkowi bo muszę powtarzać do egzaminu. Jak coś się zmieni to załącze nowe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.