Skocz do zawartości

Scania 143M


Redline

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przedstawiam Wam relacje z budowy Scani 143 ciągnika siodłowego. Zastanawiam się co do osi czy będzie to oś skrętna czy dwie osie napędowe... Nie chcę tutaj kopiować kolegi który buduje też taką Scanie Więc tak. Malowanie bedzie czerwono-zółte. Może uda mi się zrobić jakieś pasy na kabinie. Spróbuje zabudować ramę z jednej strony jakimiś schowkami, może będą SS'y...

W tej chwili udaję się na pocztę po model

PS. Oczywiście pojazdem który będzie bazą to to:

d91b5adb78e37c5b.jpg

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!

Zastanawiam się co do osi czy będzie to oś skrętna czy dwie osie napędowe...

Czy to znaczy że chcesz zrobić tylną oś skrętną bo nie czaję??

Tak w ogóle to mi też bardzo się podoba ten model Scani i nie ukrywam że nie gniewałbym się jakbym taki dostał

Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, bardzo fajny zestaw...Dzięki za pokazanie.Sęk w tym, że ten jest na poduszkach a w Scani 143 oś skrętna powinna być na resorach.?

Narazie musze czekać do poniedziałku bo bez modelu to wiecie jaka praca nad innymi częściami. Pozatym mam przednią oś od "eRki" więc może sie coś z niej wykombinuje

PS. Każda podpowiedź jest potrzebna

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, bardzo fajny zestaw...Dzięki za pokazanie.Sęk w tym, że ten jest na poduszkach a w Scani 143 oś skrętna powinna być na resorach.?

 

Raczej nie jest na resorach, ponieważ oś skrętna musi się podnosić. Sporo zdjęć Scanii masz na stronie www.v8power.nl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze takiego kita:

KIT

 

Łatwiej się kupuje w tym sklepie niż w KFS.

Zresztą, tu jest dużo różnych dodatków, warto przeglądnąć.

 

Ten silos jest niezły, ale cena zaporowa:

Silos

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachodniaki to tym mogą se nawet dupę podcierać, że się tak wyraże... Dzisiaj byłem na AMI w Lipskku to moj boze... Niemcy przyjeżdzali lepszymi furami niż były wystawiane... xD Jak wracałem to nasze berlingo wyprzedzały same perełki.. DB9, Mustang, ML brabus itp. itd. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny u mnie czeka na swoją kolej tyle że w 4x2. Co do 6x2 z drugą osią skrętną to w tej wersji raczej nie spotkasz innej niż na poduszkach, co nie znaczy że na resorze taki układ nie jest możliwy. Widziałem gdzieś zdjęcie Scanii 112 na jakichś targach motoryzacyjnych z lat 80-tych z osią ciągnioną podwieszaną i na resorze ale ciężko takie coś spotkać na drodze. Radziłbym albo całe zawieszenie wymienić na poduszki albo zostawić tak jak jest, jeśli zależy Ci na tym, aby model wyglądał realistycznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Muszę Was zdziwić, ale niestety nie będę robił osi skrętnej. Nie wiem za bardzo jak to rozwiązać a z moim doświadczeniem to... Dlatego też ostatnia oś będzie na pojedyńczej oponie. Zrobiłem to co widać na fotkach. Może jeszcze dziś "pobawie" się z kabiną żeby doprowadzić ją do stanu "malowalności"

Przód będzie doklejony do malowania tylko jeszcze muszę dobrze spasować... Wszystko jest już wyszlifowane i pewnie w weekend albo nawet jutro pójdzie pod podkład

c45fed028a95289f.jpg

cc3326773f5cfabb.jpg

a32ad23b8df735d8.jpg

87dc1e5f9b95bbe2.jpg

49719900373cbcf6.jpg

8cdd54035eab8549.jpg

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od ostatniej aktualki rama otrzymała kolor, kabina również. Jest to dopiero pierwsza warstwa, więc rewelacji nie ma. Widać jaki to kolor. Wziąłem się też za silnik może wieczorem dam jakieś zdjecia jak go skończe. Jako że teraz będziemy mięli 2 dni wolnego za sprawą 3ciej gim. to dokończe ramę i zacznę wnętrze

daje tylko tyle zdjęć bo nie ma co za wiele ogladać. Tylną ściankę wkleje po włożeniu wnetrza...w

PS. Zauważyłem że na ramie źle przykleiłem jedną belkę, więc trzeba bedzie ją jakoś wyjąć i przykleić prawidłowo

593632.jpg

593633.jpg

593635.jpg

pozdrawiam

PS.2

Od wewnątrz na ramie widać, że jest troche niedomalowane. Tego i tak nie bedzie widać bo na górze będzie imitacja blachy ryflowanej a boki będą obudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

wiele ostatnio nie zrobiłem z powodu braku czasu. Jednak coś jest: silnik w kolorze i pobrudzony. W rzeczywistości ten brud na silniku i na ramie jest jaśniejszy.W niektórych miejscach w ruch poszedł metalizer i suchy (pendzel?) W realu wygląda to dużooo lepiej. Może jeszcze w niektórych miejscach poprawię ;] Proszę wkońcu o jakieś komenty ;p

 

627649.jpg

627650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Temat sie trochę zakurzył, więc czas na jakiś update.

Kabina jest już wybrudzona. Oczywiście coś tam sie jeszcze dorobi. Silnik też skończony w 95%. Może to wszystko nie wygląda super realistycznie, ale jak na pierwszy brudzing chyba nie jest źle. Załóżmy, że kierowca wrócił z Kazachstanu. Prace nad wnętrzem zaczęte ale co tam komentować. Fotki:

717762.jpg

717761.jpg

717760.jpg

717759.jpg

 

Prosze o jakieś komentarze i rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócił z Kazachstanu

 

Chyba z Czeczeni... dobrze że jest to to stary model Scanii bo w inne bajki nie uwiężę. Na spojlerze powinno być najmniej brudu, z racji tego że jest ciągłe "przedmuchiwany" bez wiatr, wiec kurz piasek inne z tego z chodzą i nie ma większego śladu, co innego za spojlerem. Rama i silnik mogą być, w końcu tego się za często nie myje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.