Jump to content

[P] HMS "Exeter" z 1942


Recommended Posts

Hej,

Szukam dokumentacji zdjęciowej i nie tylko "Exeter'a" po przebudowie, stan na 1942. Głównie chodzi mi o detale pokładowe. Bardzo mało jest takiej dokumentacji w internecie więc jeśli możecie polecić jakąś ciekawą publikację to z chęcią przyjmę jakąkolwiek pomoc. Dysponuję oczywiście Profilami Morskimi ale już dostrzegłem kilka nieścisłości w stosunku do tak skąpego materiału zdjęciowego jaki udało mi się zebrać. Adrian Kacz polecił mi British Cruiser Warfare: The Lessons of the Early War, 1939-1941 i na pewno się zaopatrzę w tę pozycję ale jeśli macie jakieś inne propozycje to będę wdzięczny.

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Tak na szybko :

1)  Warship Profile #13 - HMS Heavy Cruiser 'Exeter'   ale niestety na szybko sprawdziłem w podtytule jest 1929-41, choć z drugiej strony są tam fotki z zatonięcia :hmmm:

Tonks-Warship-Profile-13-HMS-Exeter-Heav

 

2) w Okrętach Wojennych nr 152  (2018-6) jest spory artykuł w Exeterze...  są też jakieś grafiki ale sprawdziłem i datowane na 1931 oraz 1941

jakkolwiek jesteś zainteresowany w/w materiałami to napisz wiadomość na PW  - mam obie (ale oczywiście nie na sprzedaż  :mrgreen: )

 

EDIT ------------

coś jeszcze poszukam, bo może coś się znajdzie jeszcze ale to w jakiś zbiorczych wydawnictwach o brytyjskich krążownikach - dam znać

Edited by M.A.V.
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, wieslaw_ napisał:

Mam obie publikacje ale dzięki za przypomnienie o OW :)

:super:

jeszcze małe conieco znalazłem....

w publikacji wydawnictwa Osprey z serii New Vanguard nr 190 , dokładnie ta :

3ed8917e752b0642a2b78e06f08ee529--heavy-

są dwie fotki śródokręcia Exetera po remoncie i dotarciu do Azji : jedna śródokręcie lekko od rufy, druga zbliżenie na nowe katapulty. Dodatkowo jest jego duża i barwna sylwetka w jasnym kamuflażu i datowana na 1942 (tylko to rysunek nie foto, więc też trzeba podchodzić z rezerwą w temacie szczegółów)

Link to post
Share on other sites

 

18 godzin temu, wieslaw_ napisał:

zukam dokumentacji zdjęciowej i nie tylko "Exeter'a"

oo kolega  także ostrzy zęby na Exetera -  do mnie płynie - też zbieram dokumentacji wiec chętnie podpatrzę ... i jak cos fajnego znajde pdoeślę M.A.V jak widze podrzucił juz kilka ciekawych 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.