Skocz do zawartości

[P] HMS "Exeter" z 1942


wieslaw_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam dokumentacji zdjęciowej i nie tylko "Exeter'a" po przebudowie, stan na 1942. Głównie chodzi mi o detale pokładowe. Bardzo mało jest takiej dokumentacji w internecie więc jeśli możecie polecić jakąś ciekawą publikację to z chęcią przyjmę jakąkolwiek pomoc. Dysponuję oczywiście Profilami Morskimi ale już dostrzegłem kilka nieścisłości w stosunku do tak skąpego materiału zdjęciowego jaki udało mi się zebrać. Adrian Kacz polecił mi British Cruiser Warfare: The Lessons of the Early War, 1939-1941 i na pewno się zaopatrzę w tę pozycję ale jeśli macie jakieś inne propozycje to będę wdzięczny.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko :

1)  Warship Profile #13 - HMS Heavy Cruiser 'Exeter'   ale niestety na szybko sprawdziłem w podtytule jest 1929-41, choć z drugiej strony są tam fotki z zatonięcia :hmmm:

Tonks-Warship-Profile-13-HMS-Exeter-Heav

 

2) w Okrętach Wojennych nr 152  (2018-6) jest spory artykuł w Exeterze...  są też jakieś grafiki ale sprawdziłem i datowane na 1931 oraz 1941

jakkolwiek jesteś zainteresowany w/w materiałami to napisz wiadomość na PW  - mam obie (ale oczywiście nie na sprzedaż  :mrgreen: )

 

EDIT ------------

coś jeszcze poszukam, bo może coś się znajdzie jeszcze ale to w jakiś zbiorczych wydawnictwach o brytyjskich krążownikach - dam znać

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wieslaw_ napisał:

Mam obie publikacje ale dzięki za przypomnienie o OW :)

:super:

jeszcze małe conieco znalazłem....

w publikacji wydawnictwa Osprey z serii New Vanguard nr 190 , dokładnie ta :

3ed8917e752b0642a2b78e06f08ee529--heavy-

są dwie fotki śródokręcia Exetera po remoncie i dotarciu do Azji : jedna śródokręcie lekko od rufy, druga zbliżenie na nowe katapulty. Dodatkowo jest jego duża i barwna sylwetka w jasnym kamuflażu i datowana na 1942 (tylko to rysunek nie foto, więc też trzeba podchodzić z rezerwą w temacie szczegółów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, wieslaw_ napisał:

zukam dokumentacji zdjęciowej i nie tylko "Exeter'a"

oo kolega  także ostrzy zęby na Exetera -  do mnie płynie - też zbieram dokumentacji wiec chętnie podpatrzę ... i jak cos fajnego znajde pdoeślę M.A.V jak widze podrzucił juz kilka ciekawych 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wieslaw_ napisał:

Coś takiego jeszcze znalazłem, widać kilka detali na zbliżeniach:

https://www.youtube.com/watch?v=QD9xt9HOAWY

Fajny filmik tylko musisz brać pod uwagę iż to jest kręcone w lutym 1940, gdy okręt wrócił z akcji u ujścia La Platy - a więc jeszcze sprzed remontu po którym został wysłany do Azji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.