Jump to content

wieslaw_

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  BYDGOSZCZ

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przy okazji mam pytanie do znawców tematu. Mam zamiar w następnym etapie zabrać się za pierwszą broń (nie licząc bomb głębinowych) czyli wyrzutnie torped. Interesuje mnie w jakim kolorze podczas wojny były malowane torpedy? Głowice na szaro czy jakiś czerwony? Będę wdzięczny za odpowiedź.
 2. Ponieważ prośba o namiary na Pana od gabloty się powtarza podepnę tutaj namiary na firmę jeśli moderatorzy nie mają nic przeciwko. Wszystkie sprawy załatwiałem z właścicielem via e-mail: biuro@arplex.com.pl. Poniżej jeszcze dane firmy ze stopki maila: WYROBY Z PLEKSI REKLAMY ŚWIETLNE PW ARPLEX Robert Błajda 85-130 Bydgoszcz, ul. Grudziądzka 25 tel./fax: +52 582-01-12, kom. + 601 66-06-46
 3. O widzę Witek. Też się przerzucasz na forum plastików?
 4. Oczywiście. Gablota jest wykonana metodą gięto-klejoną w firmie Arplex z Bydgoszczy. Łatwo znajdziecie w necie, wszelkie formalności można spokojnie załatwić z właścicielem via e-mail. Można także zamówić (co pewnie sam zrobię) tabliczkę grawerowaną z nazwą modelu. Właściciel firmy jest bardzo porządnym facetem i co najważniejsze ma doświadczenie w robieniu takich rzeczy właśnie pod modele, także polecam z czystym sumieniem.
 5. Maszt się zrobił i kilka detali. Jeśli mogę prosić moderatora o usunięcie wpisu wyżej to będę wdzięczny bo coś nie pykło mi z linkami.
 6. Tak wiem ale kilka fajnych detali pokładowych można wyłowić
 7. Coś takiego jeszcze znalazłem, widać kilka detali na zbliżeniach: https://www.youtube.com/watch?v=QD9xt9HOAWY
 8. Mam obie publikacje ale dzięki za przypomnienie o OW
 9. Hej, Szukam dokumentacji zdjęciowej i nie tylko "Exeter'a" po przebudowie, stan na 1942. Głównie chodzi mi o detale pokładowe. Bardzo mało jest takiej dokumentacji w internecie więc jeśli możecie polecić jakąś ciekawą publikację to z chęcią przyjmę jakąkolwiek pomoc. Dysponuję oczywiście Profilami Morskimi ale już dostrzegłem kilka nieścisłości w stosunku do tak skąpego materiału zdjęciowego jaki udało mi się zebrać. Adrian Kacz polecił mi British Cruiser Warfare: The Lessons of the Early War, 1939-1941 i na pewno się zaopatrzę w tę pozycję ale jeśli macie jakieś inne propozycje to będę w
 10. Cześć. Mały update po dwóch latach ? Za każdym razem jak wrzucę coś na forum to mam rewolucję w życiu. Aż się boję, że i tym razem coś mi "wybuchnie" w życiu osobistym. Z góry przepraszam za zdjęcia, nadal nie dorobiłem się jakiegos znośnego aparatu. Jak widać przymusowa kwarantanna przynosi rezultaty, nieduże ale jednak do przodu. A tutaj jeszcze gablota. Jeśli ktoś będzie chciał namiary to z czystym sumieniem mogę polecić. Właściciel jest bardzo miłym człowiekiem a gabloty dla modelarzy wykonywał już nieraz.
 11. Dzięki za info. Dostałem już w tej sprawie fedback na różnych forach, włączając w to twarzoksiążkę ale będę rozpoznawał wszystkie opcje.
 12. Cześć wszystkim. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, posiadam tylko komórkę i obiecuję, że jeśli dobrnę do galerii to bardziej się postaram. Wiem też, że to nie plastik tylko "makulatura" ale idę tak daleko z edycją źródła, że chyba przejdzie Teraz wracając do samego modelu. Postanowiłem odpocząć nieco od mojego Fuso, muszę po prostu coś szybko skleić od początku do końca aby mieć motywację do dalszej pracy. Przy okazji poćwiczę techniki, które chcę zastosować przy Fuso. Już wiele problemów udało mi się rozwiązać a inne muszę dopracować, tak więc same plusy. Na warsztat wziąłem ORP Pioru
 13. Czy temat jeszcze aktualny? Jestem zainteresowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.