Skocz do zawartości

Marder III M tamiya 1/35


Dejvix

Rekomendowane odpowiedzi

Extra! Świetnie prezentuje się jako całość. Tak sobie właśnie wyobrażam pojazdy wojenne. Świetnie wyszło Ci postarzenie pojazdu, bez nadmiaru efekciarskich sztuczek.  Z detali  podłoga- mam kilka odkrytych pojazdów, możesz napisać jak otrzymałeś taki naturalny efekt? Jedyne co bym może poprawił, to ten zwis gąsek- chyba, że ten typ tak miał. W gąskach brakuje mi śladów współpracy z kołami i podłożem, poprawił bym także wygląd kaset na pociski- w stosunku do wnętrza mało wyeksploatowane. I te gąski na pancerzu, czegoś mi tam brakuje. Generalnie nie widziałem dawno na forum tak fajnie zbudowanego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Podłoga metodą Chippingu do tego farba olejna w eyeliner Ammo mig rust i dark w roznym rozcienczeniu co nadało jeszcze zabrudzeń. Zawiasy i uchwyty podlogi pociagniete olowkiem. Z resztą wieksza czesc farby jest „zdzierana” tą metodą np elementy armaty. 

Jest to w zasadzie wersja pudełkowa ale pociski trzeba było oszlifować i przyciac bo nie miescily sie do kaset. Mozna bylo isc dalej z waloryzacją ale przyznam ze juz nie mialem ochoty-skupilem sie na shermanie.  Brakuje chocby zawiasow przy otwartym wizjerze itd

F30F95B5-3941-4695-AF48-9C90FF4907DD.jpeg

Edytowane przez Dejvix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odbiór modelu byłby dużo lepszy, gdybyś robił zdjęcia w trybie preselekcji przesłony. Masz wtedy możliwość ustawienia wielkości przesłony jako głównego parametru. Duża przesłona pozwala na zwiększenie głębi ostrości, przez co cały model widać ostro i wyraźnie. Ponieważ wydłuża się wtedy zwykle czas ekspozycji, niezbędne może okazać się unieruchomienie aparatu choćby na statywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dejvix napisał:

Żałuje teraz ze sprzedalem swoj bezlusterkowiec z obiektywem makro;(

Rozumiem. Mam wrażenie, że w tym hobby przyjemność płynie z robienia modelu (jeśli idzie ono po naszej myśli) oraz z uwiecznienia go na zdjęciach. Sądzę, że fotografia eksponuje model znacznie silniej, niż potrafi to uczynić wzrok. Pomaga w tym uchwycenie jego najlepszych cech poprzez rozważną i zaplanowaną ekspozycję. Może niedługo uda Ci się wejść w posiadanie sprzętu pozwalającego przedstawić najlepsze strony Twojej pracy. Czego życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, a figurka z zestawu i może nada się do czegoś innego. W nowszym marderze od tamki jest juz zaloga ktora faktycznie pracuje w tym pojezdzie i moze za jakis czas dodam tu jakies figurki, myslalem tez o plandece nad „kokpit” drobnym sprzecie itp. Jeszcze sie dopracuje-planowana dioramka. Jak zaznaczylem wczesniej to wersja pudelkowa poza karnistrem na wode i torbą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 11:04, Spotter napisał:

.. żołdak sobie spokojnie stoi, a łuska mu się wala pod nogami. No ja bym sobie na coś takiego nie pozwolił, bo cholera można się o to potknąć. 

No faktycznie - stoi jakby myślał: "Co ja tu robię na tej cholernej wojnie? Chcę wracać do domu!" 😉

Nie jestem zbyt doświadczony więc napisze tylko, że bardzo mi się podoba.  Świetne efekty zużycia i otarć. Co do zwisu gąsienicy to myślę, że mogłaby tak się ułożyć ale wtedy dolna gąsienica musiałaby być uniesiona w górę - czyli pojazd aż prosi się o jakąś podstawkę :)

 

Edytowane przez Piotr_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.