Skocz do zawartości

Mercedes-Benz Actros 1854 (V8)


Actros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój drugi ciągnik siodłowy Actros 1854.

Oto on:

bd1995dd2ed45d30.jpg

Jego części:

f030a2131a970f59.jpg

Rama:

34b5e7de316ae610.jpg

Silnik:

f2c858fd7e4c6d8d.jpg

Rama z silnikiem,chłodnicą i wałem napędowym:

bef968724578d5cd.jpg

I takie zbiorniczki:

4b67ca2aad07d7f6.jpg

Sorki za jakość zdięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oooo kolejny Merc w Twoim wykonaniu ze zdjec naprawde cięzko wyciągnąć ale mam dwa pytania:

- czym bedziesz malowac actrosa i na jaki kolor

- silnik bedzie malowany czy nie????

 

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia .Mam również pytanie :

 

1.Czy nie lepiej zbiornik było pierw złożyć np, za szpachlować łącznia ? Chyba, że nie będziesz bawił się w szpachlowanie.

 

Fotka silnika rozmazana nic za bardzo nie widać na niej.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Actrosa maluje na taki jasny zielony, a no było by lepiej jak bym złożył ale jakoś wyszedł fotka przed malowaniem pasów z zamaskowniem:

a519de7bb9b2ac19.jpg

I po malowaniu pasów:

1587cf662a647e0c.jpg

Koła:

dcd59ed81cbab3eb.jpg

I nadkola :

7069f319315732af.jpg

Pozdrawiam Actros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Actros, nie uczysz się na błędach innych, a wystarczyło, że prześledziłbyś moją relację z Black Edition'a.

Otóż zastosowałeś technikę malowania baku, do której kompletnie nie nadają się farby typy "efekt chromu" w spray'u. Za słabo trzymają podłoża. Ty zrobiłeś tak - pomalowałeś w chrom, nakleiłeś taśmę maskującą i pomalowałeś czarne pasy mocowania. A trzeba zrobić dokładnie odwrotnie - pomalować najpierw czarne pasy, zamaskować je, a na samym końcu chrom. Oczywiście robi się to po sklejeniu i szpachlowaniu zbiornika. Efekt chromu schodzi przez pocieranie palcem, a co dopiero naklejając i odrywając z niego taśmę maskująca.

Teraz powinieneś zamaskować te czarne pasy i psiknąć jeszcze raz chromem - wtedy bak będzie jakoś wyglądał.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, chłopak składa swój 2 model, wiec daj mu spokój. Narazie niech robi jak umie, a potem , szaleje ...

 

Ale truckerek ja nie bluznie na niego czy wypisuje okropnosci, poprostu popełnił błąd który również zauważył JarekS wiec nie rozumie Twojego uniesienia? Jest zbędny................

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, chłopak składa swój 2 model, wiec daj mu spokój. Narazie niech robi jak umie, a potem , szaleje ...

 

No tak, ale to znaczy że musi zrobić go źle ? Przecież od tego jest forum żeby sobie pomagać, niektórym opinie innych pomagają nawet jeżeli jest to 1 czy 2 model, a jeżeli będzie sie popełniać błędy od początku to potem trudno będzie zrobić coś "pięknego".

 

Co do zbiornika to tak jak napisał Jarek zgadzam się z nim możesz jeszcze zrobić tak że pomalować zbiornik cały na chrom lub srebny (i tak wyjdzie zazwyczaj ten 2) i namalować pasy pędzelkiem lub markerem tylko tak, żeby był naprawdę czarny ja wiele razy tak robiłem i było git.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Jarku uważasz że jest to słaby spray to , Najlepiej będzie jak Actros wrzuci go go dota, zaszpachluje i kupi Spray Dupli Color , trzyma jak cholera, po 2 tygodniach w docie ani myśli zejść, tylko farba pactry , tez nie trzyma sie za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Jarku uważasz że jest to słaby spray to , Najlepiej będzie jak Actros wrzuci go go dota, zaszpachluje i kupi Spray Dupli Color , trzyma jak cholera, po 2 tygodniach w docie ani myśli zejść, tylko farba pactry , tez nie trzyma sie za dobrze.

No tu się nie zgodzę.

Może trzyma do podłoża, ale sam efekt chromu ściera się bardzo łatwo. Ja mam u siebie na Actrosie właśnie Dupli Color Efekt Chromu i wystarczy mocniej potrzeć palcem, żeby "zszarzał", nawet po 2 miesiącach od malowania. Podobno dotyczy to wszystkich "Efektów Chromu" w spray'u.

Ktoś pisał, że jedyne rozwiązanie, to pomalować go z wierzchu Sidoluxem, ale ja u siebie tego nie zastosowałem.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie lepsze zdjęcie zbiornika fotka:

63d3ff61531e5fd1.jpg

Zdjęcia ramy z doklejanymi częściami :

2cf3750ce455e938.jpg

Przymierzyłem ile mam jeszcze pracy :

ed9dbe5877fdd3a0.jpg

I jeszcze trchę:

c082afb7082c9b35.jpg

I naczepiona naczepa bo siodło nakleiłem i chcę żeby było prosto:)

1460dbcd0abdfb25.jpg

Zaznaczyłem na silniku to co pomalowałem na srebno

9989444fe2a32154.jpg

Więcej zdjęć nie będzie bo baterie w aparacie mi się wyczerpały:(

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik zostanie ? Ehh nie za bardzo mi się podoba taka robota, ale nie mój model ja bym tylko na twoim miejscu go poprawił.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku mniejsze zdjęcia

Robie takie żeby było widać

A robie jak mogę to jest mój drugi taki model.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale chyba lepiej by było już całkiem na chrom od nowa pomalować i tak zostawić jak sie boisz znów pasów robić niż o taki, o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Actros popraw ten zbiornik bo szpeci model, również cos Ci za bardzo prawy bliźniak za daleko wchodzi do ramy! Aha i jeszcze, czy głowica jest pomalowana równo i do końca? bo jakoś wygląda jak nie dokonczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Actros zacznij robić lepsze zdjęcia, najwyższy czas.

Aparat, który używasz (BenQ DC C530), pozwala na wyostrzenie detali w odległości 6cm o obiektywu - w trybie makro. A Ty jedziesz na "Normal Program".

Poza tym, włącz flesza, jak masz mało światła, bo Ci aparat ustawia czas na 1/16 i wychodzi, co wychodzi (rozmazane).

Jak już robisz zdjęcia wewnątrz, to zwiększ ISO do ile tam możesz, a nie rób na 200, bo przy tyle to się robi na zewnątrz przy średnio słonecznej pogodzie.

Reszta nastaw w miarę OK do zrobienia dobrego zdjęcia, tylko po co robisz fotki w rozdzielczości 2500x1900 px, wystarczy jak zrobisz 1600x1200, a na Forum wklejaj nie większe niż 800x600. Nic Ci nie da, że zrobisz większą rozdzielczość - tym jakości zdjęcia nie poprawisz.

Co do modelu, jeśli nie poprawisz tego baku, to będzie strasznie psuł efekt. A przecież to nie jest dużo roboty - nawet bez szpachlowania, bo łączenia nie będzie mocno widać, jak dasz osłony międzyosiowe. Ale kolor jest nie do przyjęcia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.