Skocz do zawartości

TOLOLOKO lufka Bordkanone 75mm skala 1:72


Rektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Będę dłubał  w swoim modelu Hs129 z Italeri/Tamiya  i postanowiłem, że będzie to wersja B3 - czyli niszczyciel czołgów. 

Dzięki Koledze grrześkowi z forum mam gondolę działka podkadłubowego z Airfixa.

Brak samej  lufy działka Bordkanone 75mm z charakterystycznym zestawem dziurek załatwiam własnym sumptem.  

Poniżej prezentuję mój projekt 3D w skali 1:72.

Wkrótce pokażę odlewy z wysokiej jakości wydruku. Rura lufy będzie z igły lekarskiej 1,6mm. 

Albo jeszcze pokombinuję z czymś innym.

 

 

 

1426511605_TOLOBordkanoneBK75mmHS129.thumb.jpg.34e3bb987b1797654602c999caf0d684.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu. Też obecnie składam w tej wersji. Z tego co się dowiedziałem to zdjęcie jakie zamieściłeś jest z hamulcem z egzemplarza testowego. W rzeczywistości otwory były rozłożone gęściej jak na rzutach. Poniżej element z niby prawidłowym ułożeniem

 

Obrazek

 

Z kolei chyba w instrukcji obsługi czy co to to jest,  widnieje jeszcze inny rysunek tego hamulca 

 

a1.jpg.7eb08bd46e6247e46ef4b212022b34d6.jpg

 

a2.jpg.117474aa63dd1277df8cd84a5d34163f.jpg

 

Będzie można zamówić jedna sztukę? W jakim malowaniu będziesz robił? Doszukałeś się czegoś? Grzebałem sporo i wszystko na temat malowań co udało mi się znaleźć to egzemplarze testowe i jeden przysypany śniegiem na którym nic nie widać 😕 Znalazłem też kilka wzmianek o B-3 żółtej trójce z 14/SG9 na Węgrzech i taką też postanowiłem zrobić.  Jej malowanie jest w instrukcji Hasegawy 1/48. Nie wiem tylko czemu jest rozrysowana z celownikiem jak w B-2 kiedy według numerów to już seryjna B-3. 

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowań nie doszedłem. Szukam powoli na stronach Luftwaffe i wszelkich pinterestach.

 

Rozstaw otworów starałem się pogodzić pomiędzy rysunkiem z planu a zdjęciem.

Wydruk nie będzie podziurawiony bo nie wyjąłbym z formy. Otworki na wylot będziemy sobie sami nawiercali w ściśle zaznaczonych, pogłębionych  w 2/3 głębokości miejscach.

Po nawierceniu dopiero okaże się co moja koncepcja jest warta. 

Technologia ma tę zaletę, że można będzie po odlewie testowym szybko zrobić ewentualne poprawki. Poza tym nie oszukujmy się, to jest małe, naprawdę małe!

 

Jedna sztuka testowa dla PanaDespoty jest "gratis" - jako szlachetny nośnik dobrych treści  ideowych marki.

:) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się z układem otworów.

Przedstawiam propozycję , w której uwzględniam ścieśnienie w pionie i ewentualnie poziomie. 

Ścieśniam wyłącznie otwory o największej średnicy.

 

W wersji nr 3 tylko ścieśniłem w pionie po obwodzie oraz powiększyłem  średnicę najmniejszych z 0,22 do 0,26mm.

 

1854846565_HS129BordkanoneBK75mmukladotworow.jpg.19aa91d25162cf21428efe5974077352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
23 godziny temu, Rektor napisał:

Witajcie.

 

Lufki wyszły o tak:

 

1555273862_LUFKIBK75Hs129.thumb.jpg.578d603a84af6a2211c1462bee8e3f0a.jpg

 

 

 

 

Ja już jedną mam dla swojego Henszelka 🤩 Świetna robota 👍🏻💪🏻 Dzięki Tobie i twojemu hamulcowe oraz kołom temat wraca na warsztat! W wolnej chwili biorę się do roboty. Jeszcze raz dzięki! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.