Jump to content

Rektor

Members
 • Content Count

  248
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Personal Information

 • Interests
  modele, muzyka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1. Kupiłem jak radzi Kolega. 2. Sprawdziłem - efekt jest OK. Pigment ciemna europejska ziemia brudzi na ziemisto, ciemno, europejsko. Da się zmyć, da się dołożyć. 3. Na opiniach można polegać jak się nie ma kasy - opinia modelarza pozwala na oszczędności, kiedy to finansowo konieczne. Chroni przed wywaleniem pieniędzy. Modellers World mi się widzi.
 2. Witam Koleżanki i Kolegów. Dziękuję za wpisy. Co zrobiłem ze swoim F-18? Potraktowałem kalkę SOLem. Jak zmiękła - dosyć szybko - zacząłem ją delikatnie naruszać pilniczkiem. Potem znowu pędzelkiem nanosiłem SOLa i znowu pilnik w ruch. Uzyskałem serię dosyć udanych zadrapań oraz uszkodzeń i generalnie polecam metodę do niezbyt agresywnego niszczenia Wygląda to w sumie obiecująco do prac nad przyszłymi projektami. Następnego eFa potraktuję mądrzejszym podkładem i zastosuję chipping na porządnym gruncie. To naprawdę podstawa Testowałem już Tamiyę i oczywiście surfacery Gunze i to jest to. Kończąc, da się położoną kalkę (rok temu) pobudzić solem i ją mechanicznie "ponaruszać" . Sprawdził Rektor.
 3. To poszukaj jeszcze. Zapewniam, że tomki nieźle zestresowane służbą na lotniskowcach były... Myte nie myte płowiały, szarzały, ciemniały nieregularnie. Ja tu widzę pole do działań.
 4. Można jeszcze spokojnie zaszaleć z cieniowaniem i zaciemnianiem.
 5. Witam was. Ja nie z tej branży ale mam pytanko: czy są dostępne plany pokładów (flight deck) współczesnych lotniskowców US Navy? Dioramki chciałem sobie porobić ze współczesnymi samolotami pokładowymi.
 6. Położyłem równiutko i schludnie kalkomanię. Chcę uzyskać efekt odprysków farby i przetarcia ale zrobić to w sposób w miarę kontrolowany, coś jak chipping, ale na położonej już na modelu kalkomanii. Konkretniej jest to kalka wokół kabiny F-18 imitująca powierzchnię, po której stąpają piloci przy wsiadaniu i wysiadaniu z kokpitu. Łażą po tym technicy obsługi i na zdjęciach z realu jest tam niezły syf... Czym zmiękczyć kalkomanię po jej wyschnięciu i jak zacząć ścieranie oraz odpryskiwanie? Bilmodel 3, sol, wamod?
 7. Farby sprzedane. Zapraszam do zakupu rozpuszczalników. EKSTRA CENY!!!
 8. Edycja cen w ogłoszeniu. Farby TYLKO po 5 zł. Rozpuszczalniki cena minus 10%. Cena za wszystko minus 20%. Zapraszam.
 9. Jest coś lepszego od Rytona? Kleicie Koledzy te "kotki"?? Up
 10. Witam. Jak w temacie: wymienię model F-14 Model Graphix z publikacjami na F-14 Great Wall Hobby 1:72.
 11. A Panowie czy ten kolor to zadekretowany jagodziankowy także do Su-34?
 12. Jest gdzieś warsztatcik jak się kładzie takie pixele? Bardzo ładne Sunie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.