Jump to content

Komory do lakierowania - Adler AD-7000 i inne

Recommended Posts

Uszanowanie,

na stałe przeprowadzam się do mieszkanka w bloku i staję przed koniecznością wyboru komory lakierniczej 😞 samorobne wersje raczej nie wchodzą w grę - zależy mi na czymś kompaktowym i w miarę sprawnie składalnym. Tak właśnie zapowiada się Adler AD-7000, który dostępny jest w większości modelarskich, np. tu:

https://www.mojehobby.pl/products/Mini-Kabina-lakiernicza.html

Czy ktoś miał z tą kabinką do czynienia? Warto kupić, czy lepiej dołożyć do czegoś innego? Dla uzupełnienia - nie używam aerografu, kabiny potrzebuję głównie do kładzenia podkładów, lakierów i farb Tamiya w sprayu.

Ja używam komory HS E420, czyli pewnie to samo, z tej samej chińskiej firmy pod inną nazwą. Cud to nie jest, ale syfu w pomieszczeniu nie mam po malowaniu. Zapachu do końca nie wyciągnie, wietrzyć trzeba, spray testowałem i jest możliwe malowanie.  Jedyna wada to wyjście z kabiny do rury, musi koniecznie być uszczelnione jakąś taśmą. Firmowe mocowanie jest do d, nawet jak samo nie spadnie to szczelne nie jest.

• Thanks 1

W dniu 2.01.2021 o 15:52, oliardi napisał:

Ja używam komory HS E420, czyli pewnie to samo, z tej samej chińskiej firmy pod inną nazwą. Cud to nie jest, ale syfu w pomieszczeniu nie mam po malowaniu. Zapachu do końca nie wyciągnie, wietrzyć trzeba, spray testowałem i jest możliwe malowanie.  Jedyna wada to wyjście z kabiny do rury, musi koniecznie być uszczelnione jakąś taśmą. Firmowe mocowanie jest do d, nawet jak samo nie spadnie to szczelne nie jest.

A jakie model w niej lakierujesz , chodzi mi o skale ?

Też zamierzam coś takiego kupić i cały czas zastanawiam się czy nie będzie za małe ...