Jump to content

filipsg

Members
 • Content Count

  1,013
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

filipsg last won the day on June 29 2019

filipsg had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

Personal Information

 • Location
  Puck/Gdańsk
 • Occupation
  Student
 • Facebook
  https://www.facebook.com/filip.walczak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, kupię model pod naszego Orzełka w 1/350. Może być Hobby Boss i Bronco. Pozdrawiam Filip
 2. A9, Scammelle i Crusader Mk II są już na rynku. Załapał się już ktoś może na tego A9? Strasznie jestem ciekaw jak im wyszedł, lubię te brytyjskie pokraki.
 3. Elegancki, wstyd przyznać, ale w ogóle nie wiedziałem o takim malowaniu w armii niemieckiej przed wojną. Szkoda że FtF tak skopało to koło zapasowe, poza nim model idealny...
 4. Coś mi się nie chce wierzyć, że akurat dla mistercrafta sklejalność jest jakimkolwiek kryterium... 😉
 5. O niebo lepiej, teraz już całkiem elegancki jest 😎
 6. Uwierz mi, że jak następne modele zrobisz już z delikatniejszym olinowaniem, to sam zerwiesz te sznurki z Bismarcka, też to przerabiałem Elegancko, czyściutko poskładany, bardzo fajnie poradziłeś sobie z pasiastym kamuflażem. W paru miejscach widać na nadbudówce jednak brak szpachli, który chyba jeszcze podkreśliłeś panel linerem. Przyczepię się jeszcze do bander, bo z nimi zaszalałeś. Powiesiłeś jedną banderę na rufie i jedną na maszcie, a do tego proporzec na flagsztoku dziobowym - takie połączenie nie występuje "w przyrodzie". Proporzec na dziobie wywiesza się tylko kiedy okręt jest w porcie, wtedy też bandera powinna być tylko na rufie. Do okrętu w porcie niespecjalnie pasuje też tyle flag kodu sygnałowego. Okręt w morzu nie korzysta z proporca, a banderę wywiesza co do zasady tylko na rufie, albo tylko na maszcie głównym. Skoro zawiesiłeś tyle flag sygnałowych to być może warto zostawić do nich banderę na maszcie, a zdjąć to co jest na flagsztokach. Zwłaszcza, że na maszcie głównym najlepiej wyszło Ci dorabianie swastyki - ta na banderze rufowej jest mocno za mała i pod złym kątem. Ogółem - bardzo solidna robota, gratuluję i oby tak dalej!
 7. W tym roku chyba nie ma co liczyć na jakiekolwiek pokazy, cała Europa odwołuje wszystko jak (nomen omen) leci. Jeśli jakichś pokazów na tej liście nie ma, to pewnie się jeszcze pojawią...
 8. A już parę lat później - "model to nie zabawka" To się jeszcze czasem zdarza - ostatnio widziałem taki wynalazek w P-38 Fujimi.
 9. 11 Dywizja również. Bardzo fajny model, mi się podoba! Nie wiem tylko czy nie przesadziłeś z rdzą, miejscami na czołgu robi się zbyt... pomarańczowo 😉
 10. Rafale wezmę w takim razie na 100%. Z czego Twoim zdaniem wynika przewaga Hellera? Prawie nie widzę tego modelu w sieci, ciężko mi o nim cokolwiek stwierdzić. Dodałem do swojego profilu odnośnik do Facebooka, napisz do mnie proszę na fejsie, nie ma co podbijać w kółko tego wątku 😉 Najlepiej załóż osobny wątek na giełdzie, nie wiem czy jakiś potencjalny sprzedawca Cię tu znajdzie.
 11. Wyglądają na nierówne, bo jest światło z jednego kierunku, więc tylko ryfle prostopadłe do padającego światła są doświetlone. Cały czas mam mieszane uczucia co do tego modelu, ale tak czy inaczej wygląda na to, że to w tej chwili najlepszy Kagero w tej skali. Czekam na recenzję Dana, na jego słowach o japońskich okrętach polegam w 100% 😉
 12. Fajowy Sherman, zgrabnie poukrywałeś i poprawiłeś uproszczenia zestawu. Modele Tamiya nie są drogie same w sobie, dużo płaci się za ich japońskie pochodzenie. W mojehobby Twój model kosztuje 100 złotych, ale w japońskim sklepie znalazłem go za niecałe 15 euro. Z kolei w tym samym japońskim sklepie Sherman Hobby Bossa jest zauważalnie droższy.
 13. Świetny jest, dobrze opanowałeś ten niewdzięczny, jednokolorowy kamuflaż.
 14. Widzę, że to w założeniu miał być wątek zbiorczy, a moje pytanie chyba nie jest warte osobnego wątku - zapytam tu, a co mi tam 😉 Czy miał ktoś okazję porównać Rafale w wykonaniu Revella i Trumpetera? Słyszałem, że Revell dość swobodnie podszedł do detali odróżniających prototyp i wersję morską, ale informacje w sieci nie dają mi odpowiedzi, który z modeli jest lepszym punktem wyjścia do porządnej eMki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.