Skocz do zawartości

Jakość odlewów różnych firm


Łuki87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam do was pytanie odnosnie jakości odlewów poszczególnych firm produkujących modele. Dlaczego się o to pytam , gdyż kupiłem  USS Missouri 1:350 RAVEL, gdyż myślałem że ta firma jest dosyć popularna i dobra jeśli chodzi właśnie o odlewy. I ich dopasowanie, A tym czasem przy składaniu tego okrętu bardzo dużo używam szpachlówki. Jak oglądałem okręty 1:350 na agtom.eu np Bismarck różnica w cenie jest spora bo od 160 zł do 360 zł a ten najdroższy jest wlasnie ravel. Czy istnieje coś czym mògłbym się sugerować przy wyborze modelu, np firma rokiem produkcji czy może czymś zupełnie innym? A może po prostu przesadzam i takie zjawisko jest po prostu naturalne ?  Jeszcze jestem początkującym modelarzem i nie bardzo wiem czy zwracać na to uwagę czy po prostu kupować taki model który mi się spodoba nie patrząc na nic ?

Z góry dziękuję za pomoc 

 

Edytowane przez Łuki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jeśli chodzi o okręty - nie ma reguły. Najczęściej nowe wydania modeli faktycznie są dobre, ale akurat Revell często po prostu pakuje w ładne pudełka dość stare formy i trzeba się z nimi użerać. Nowe zestawy japońskich producentów zawsze stoją na wysokim poziomie, ale też zdarza im się przemycać jakieś starsze i gorsze wypraski. Po prostu przy każdej okazji szukaj recenzji modelu w internecie i nie kupuj w ciemno, dopóki nie wyrobisz sobie wiedzy i doświadczenia w temacie. Dobrą bazą do poszukiwań recenzji i wiadomości o zestawach jest portal scalemates.com Możesz na nim na przykład prześledzić, że pancerniki typu Iowa w skali 1:350 Revella to modele z lat 70., tłuczone bez większych zmian od kilku dekad i nic dziwnego, że składa się to strasznie:
https://www.scalemates.com/kits/revell-05129-uss-new-jersey-bb-62-1982--629666

Cena też nie zawsze idzie w parze z jakością, bo np. stare okręty Tamiya w 1/700 są koszmarnie drogie w Polsce przez obciążenia związane z importem, a mimo to są dość tandetne jak na dzisiejsze standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady i tą stronę na pewno będę z niej korzystał , ale nie powiem że bardzo mnie to zdziwiło , i jest to trochę dziwne co nie, że widzisz okręt dobrej firmy która się ceni a ma bardzo słabe wypraski , no i nie spółka z ceną , w ogóle nie dbają o konsumenta 🤬 słabe podejście. 

Dzięki wielkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.