Skocz do zawartości

[Relacja] Projekt ZSRR skala 1:35


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ogólnej braci modelarskiej, jak można w efektywny sposób uzyskać bieżnik na oponie. Bo niestety firma MB wyposażyła opony w bardzo einfachowe bieżniki, co więcej w łyse opony.

 

Na Forum doszukałem się jednej metody z użyciem miniwiertarki, ale to mi całkowicie nie odpowiada.

 

Prosiłbym o jakąkolwiek rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mozesz sprobowac wykonac bieznik z kartonu albo ze styrenu, jezeli karton to powinno sie go utwardzic CA (latwiejsza obrobka).

W linkach sa zdjecia kola, ktore zrobilem oklejajac je kartonem pocietym na ksztalt kostek bieznika http://img436.imageshack.us/img436/2378/przerobkakolprzed5ne.jpg

http://img433.imageshack.us/img433/5286/przerobkakolpo3ih.jpg

Bardzo zmudna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę może i żmudna robota, ale dawno (tzn miesiąc temu) nie siedziałem w kartonie, a efekt widzę dość fajny. Teraz niech się już ta sesja egzaminacyjna kończy i jedziom dalej.

 

Dzięki.

 

P.S

 

Jakiej grubości jest ten karton, sądzę że 0,5 mm, bo wątpię żeby 1 mm??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

 

Trochę się pobawiłem z BMW, jeszcze wiele przede mną ale można śmiało już coś wrzucić.

 

P1010036.JPG

P1010037.JPG

P1010038.JPG

P1010040.JPG

P1010044.JPG

P1010046.JPG

P1010048.JPG

 

Czeka mnie jeszcze wiele poprawek głównie jeśli chodzi o ramę oraz o tylnik błotnik, który śmiesznie się odgiął.

Pewnie wiele błędów jeszcze wyjdzie jak to zawsze bywa, ale zawsze można to poprawić.

W chwili obecnej majstruje siedzenia, konkretnie je maluje, a także przygotowuję do malowania wannę.

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, jednak małe ALE jedno jest...sprężynke pod siodło dorobiłeś, a zostawiłeś plastikową tablice rejestracyjną na błotniku?

To minimalny wkład będzie, a efekt detalu niewspółmierny...więc Wit puszka w dłoń i do dzieła;)

 

Jeśli o silnik chodzi, chyba za wcześnie jasnego metalizera użyłeś.Proponowałbym wyjść na wstępie z nieco ciemniejszego.

 

I pytanko, co to jest to coś,tuz pod "chwytakiem" dla pasażera?

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tablice wykonam (przynajmniej tylną), także zacząłem dorabiać z aluminium kosze na amunicje itp.

 

Co jest pod chwytakiem, a mianowicie sprężynka , jest bardzo mała, teraz widzę, że tamte okolice muszę trochę obrobić bo baniato to jakoś wygląda.

 

Silnik - hmm no fakt za jasny ten metalizer, na razie nie posiadam innego ale będe musiał się pylnąć do modelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Można rzec, że prawie trafiłem i odsłona relacji wypada dwa miesiące od napisania ostatniego posta.

 

A co udało mi wyrzezać przez ten czas, BMW już wygląda na motor ale kupa roboty przede mną jeszcze. Nie chce oceniać tego co zrobiłem bo pewnie moja ocena nie jest współmierna do tego co widzą doświadczeni modelarze więc pozostawię to Wam. Próbowałem na rękojeściach kierownicy zrobić przetarcia, chyba za wcześnie się za to zabrałem ale można to jeszcze poprawić. Resztę widać na zdjęciach lub tez nie bo niestety musiałem lampy błyskowej użyć ;/ . Jutro zrobię fotki przy świetle dziennym.

Wanna (kosz) jest tez w fazie produkcji, planuje wykonać go w takim samym malowaniu ino, bo coś mnie pokusiło, by zrobić pozostałości kamuflażu zimowego. Mam nadzieje, że wypali pomysł. Dobra dość pitolenia, czas na zdjęcia:

 

p1010061.JPG

P1010074.JPG

P1010076.JPG

P1010079.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Witam

 

Kolejna skromna odsłona relacji z racji, ze czasu za dużo nie mam pokazuje to co zrobiłem, a mianowicie: siedzenia i okablowanie. Na pierwszy rzut oka widać, że pierwsze siedzenie wędruje do poprawy za co niezwłocznie się wezmę. Ale byłoby fajnie jakby ktoś napisał co i jak i dlaczego. Bo trudno mi cokolwiek oceniać, czy jest dobrze, źle czy tragicznie.

 

Parę fotek:

 

P1010133.JPG

P1010138.JPG

P1010150.JPG

P1010156.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glut na siedzeniach

 

To mój głupkowaty wymysł i widać z leksza niepotrzebne to było, ale cóż, nie chce pogorszyć sprawy i nie będe zbytnio grzebać przy siedzeniach. Pooglądałem sobie dokładnie model i usunąłem pozostałe ślady po formach. Kwestia malowania też będzie poprawiona, kabelki próbuje oderwać choć łatwo nie jest.

 

Niezły gniot jak na razie wychodzi, kiedyś bana za to dostane ;/. A na serio się staram ile moge i tak ostatecznie lipa wychodzi z tego :(

 

 

Jednak bardzo słabe jest to BMW MB

 

Nie zgodzę się, zależy to od rąk, które go robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie rzuca się w oczy brak bieżnika na oponach.

 

Bieżnik mógł zawszę się zetrzeć.

 

lipa wychodzi z tego :(

Niekoniecznie. Postaraj się. Seb podał Ci już błędy i popraw je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Od dłuższego czasu coś tam grzebałem przy modelu i w sumie coś chyba wyszło. Wanna mi się podoba, chodź obicia na burtach wyszły jakoś takoś dziwnie ;/ . Motocykl hmm no nie wiem, przede wszystkim zdjęcia kilka razy już je robiłem i tak zniekształcają prawdziwy wygląd modelu.

 

A co wykonałem, dokończyłem malowanie tu i tam, zmieniłem druciki, usunąłem folie z siodełek (siodełka nie są najlepsze). Na wannie próbowałem wykonać imitacje schodzącego białego kamuflażu, może nie wyszło tak jak to był zaprezentowane w poradnikach, ale i tak mnie efekt zadowolił, następnie były obicia i wash ( z tym to różnie wyszło). Jak na razie proszę o opinie a później dalej mogę rozmyślać co jeszcze zrobić.

 

Wanna:

 

P1010159.JPG

P1010184.JPG

P1010185.JPG

P1010186.JPG

P1010187.JPG

P1010188.JPG

 

Motocykl

 

P1010202.JPG

P1010203.JPG

P1010204.JPG

P1010205.JPG

P1010208.JPG

 

A teraz niech się dzieje wola nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bardzo słabe jest to BMW MB, szczególnie rzuca się w oczy brak bieżnika na oponach.

Ogólne modele MB są dość słabe, mam tą BMKę w pudle i nawet nie chce mi się za nią zabierać, może kiedyś

Wanna mi się podoba, chodź obicia na burtach wyszły jakoś takoś dziwnie ;/

Bo nie wyszły obicia a jakieś maziaki i kreski. Na przeszłość jak robisz obicia to staraj się może je kropkować, a jak już jakieś rysy to o 2/3 cieńsze niż te tu prezentowane:> przeżuć się na gąbkę

Bieżnik mógł zawszę się zetrzeć.

Nie no jager nie przesadzaj, że mógł się zetrzeć tak, że go nie ma widocznego w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gąbke Rafał mi sugerował, ale co tam pierwszy raz to robiłem i złote jajko mi odrazu nie wyjdzie, małymi kroczkami do przodu a za którymś razem wyjdzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.