Skocz do zawartości

[Relacja] Projekt ZSRR skala 1:35


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Zapraszam do mojej kolejnej relacji z kategorii pojazdów wojskowych II wojny światowej.

 

Akcja dioramki będzie rozgrywać się w Związku Radzieckim na początku Operacji Barbarossa (kształt całej podstawki dopiero później).

 

A to co zakupiłem na pierwszy etap prac:

 

1)Pkw Steyr Typ 1500A - Kommandeurwagen

 

nowy01ey6.th.jpg

 

i elementy fototrawione:

 

nowy02ga8.th.jpg

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, nie padł. Robie go w soboty z kumplem. Jestem tak dziwnie skonstruowany, że robie 3 (czasem 4 relacje) naraz i wtedy okazuje sie że mam więcej pomysłów na zrobienie danego modelu.

 

W destroyerze montuje ostatnią część światłowodów + diody , obiecuję że w weekend wrzucę fotki z prac.

 

To czego nie aktualizuje, wcale nie oznacza że to porzuciłem. Tyle forsy wydać na model i go teraz zostawić byłoby czymś strasznym. A tym bardziej, że jest bardzo okazały, więc tym bardziej trzeba go zakonczyć ale z fajnym efektem.

 

Pozdrawiam i dzięki za zwrócenie mi uwagi, ze poniekąd zaniedbuje temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

 

Prace już ruszyły, rozpocząłem robótki nad podwoziem pojazdu i wygląda to tak, staram sie kleić już od początku jak najrówniej i czyściej, myślę że nie ominąłem przy szpachlowaniu żadnej szparki i w czasie szlifowania nie ominąłem żadnej nierówności, Jeśli tak, to prosiłbym o zwrócenie mi uwagi (bo mnie sie wydaje, że jest oki).

 

Fotki:

 

podwozie01sp2.th.jpgpodwozie02wy5.th.jpgpodwozie03eu5.th.jpgpodwozie04xp9.th.jpg

podwozie05fv9.th.jpgpodwozie06bf4.th.jpgpodwozie07qt5.th.jpgpodwozie08bu0.th.jpg

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejna odsłona relacji, prace ciągle w toku.

 

Zakończyłem prace z podwoziem i pomalowałem czarną farba jako podkład. Jak znajdę trochę czasu pomaluje odpowiednie części na odpowiednie kolory.

 

ii01sy7.th.jpgii02ca1.th.jpg

 

Rozpocząłem prace nad pudłem samochodu. Pojawia sie taka kwestia. Jak zauważymy podłoga w samochodzie jest idealnie gładka, porównawszy go do Horcha była chropowata. Chciałbym coś takiego odtworzyć. Bo część fototrawione jakie nabyłem tylko ograniczają się do pedałów (gazu, sprzęgła i hamulca) i takiej jakby wycieraczki od strony pasażera obok kierowcy.

Czy ktoś może sklejał ten pojazd?? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś wskazówki.

Zależy mi na zrobieniu odpowiedniej faktury podłogi tym bardziej że samochód nie będzie posiadał zadaszenia:

 

ii04vy1.th.jpgii03tk0.th.jpgii05ag8.th.jpgii06lp5.th.jpg

 

Na pierwszej fotce widzimy bagażnik, prawdopodobnie pozostawię go otwartym.

 

Pozdrawiam!!

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!!

 

Nadszedłby czas coś pokazać co zrobiłem, jednak nie jest tego zbyt wiele.

Jak na razie wydaje mi się, że wszystko jest w porządku.

 

Co do samego modelu, chce by niektóre drzwi były otwarte, więc potrzebuje figurki kierowcy, który wysiada (ta która jest w modelu przedstawia jak egon siedzi i spogląda na zegarek), natomiast stojący oficer też mi nie pasuje, bo potrzebuje taką figurkę, która wyraża emocje ostrej rozmowy. Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie?? Układ podstawki i wszelkich elementów wchodzących w jej skład postaram sie przedstawić na szkicu, który myślę, że za dni parę stworze w zależności jak uda mi sie opanować szkicowanie na nowym tablecie ;D.

 

Dość gadania , czas na focie:

 

i01ye9.th.jpgi02ow2.th.jpgi03em7.th.jpg

i04ib2.th.jpgi05ij3.th.jpgi06je7.th.jpg

i07ob4.th.jpgi08kn2.th.jpgi09ek6.th.jpg

 

Na razie tyle, a co dalej zrobię, czas pokaże.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na zrobieniu odpowiedniej faktury podłogi tym bardziej że samochód nie będzie posiadał zadaszenia:

 

 

Albo kupisz blaszki z faktura np Abera i dotniesz co potrzeba

albo - podbno- da sie to jakos zrobic ze sreberka wewnetrznego ze szlugow,

tam jest cos w rodzaju perforacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie już nad tymi możliwościami, ale przeglądając fotki gotowych modeli zauważyłem, ze nikt nie bawił sie w zmianę faktury podłogi. Wychodziłoby na to, że pojazd ten nie posiadał "chropowatej" podłogi tylko wyłożoną jakąś wykładziną.

 

Dzieki za odpowiedź;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam!!

 

Kolejna odsłona prac. Steyr nabiera kształtów i w przyszłym tygodniu planuje wziąć się za malowanie.

 

Pozostaje kwestia wnętrza, znalazłem link, gdzie jest ono naprawdę pięknie zrobione KLIK Oprócz skórzanych foteli także tapicerka pokrywająca drzwi od wewnątrz jest skórzana robi to duże wrażenie. Tylko co najlepiej by oddało efekt skórzanych obić, czy np chusteczka higieniczna , która przykleiłem już na tylne siedzenie???

 

Chciałbym z tego wnętrza wycisnąć jak najwięcej, to samo idzie o zewnętrzną część samochodu, więc jeśli ktoś ma jakieś interesujące fotki, to proszę o kontakt.

 

A teraz co zrobiłem:

 

Wnętrze:

ii01tz0.th.jpgii07cu2.th.jpgii09cb9.th.jpgii11rz6.th.jpg

Bagażnik:

ii06mv0.th.jpg

Koła:

ii08bg6.th.jpgii09cb9.th.jpg

Całość:

ii03ro8.th.jpgii02oo6.th.jpgii04hd1.th.jpgii05ag3.th.jpg

ii12ba8.th.jpg

 

To na razie tyle, komentarz wskazany.

 

Pozdrowionka;D

 

P.S

Myślę, że jakoś fotek jest w miarę dobra jak nie to proszę zwrócić mi uwagę, zrobię lepsze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki są ok, z resztą na tym etapie prac nie są potrzebne aż tak szczegółowe.

Sytuacja się zmienia, kiedy zaczynasz malować..ale w sumie i tak najważniejsze są te, z galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!!

 

Kolejna odsłona prac.

 

Model pomalowałem aerkiem, chyba nie wyszło aż tak tragicznie. Zrobiłem washa wnętrza, nie wiem ale mi jakoś nie podchodzi i tak był poprawiany, bo to co było nałożone za pierwszym razem to była wręcz prawie sama farba.

 

Naturalnie musiałem zrobić błąd, który z resztą powtórzyłem. Przednią szybę zamiast wkleić później zrobiłem to odrazu i dzięki temu widać dość sporo niepomalowanego plastiku. Jakby tego było mało, w czasie ścierania washa niechcący tyknąłem szybkę no i mam "piękny" syfek od strony kierowcy, który próbowałem usunąć ale tylko pogorszyłem sprawę. Nie wiem czy jest sens usuwania tej szyby i wstawienie jakiegoś zamiennika jej. Ale nie mam żadnej zapasowej szyby, jedynie co pozostaje to taki rodzaj szybek jaki sie używa w modelarstwie papierowym czyli w postaci przezroczystej folii np: do bindowania.

Szybki boczne wkleiłem po washu, na szczęście są tylko opalcowane, ale to mały problem.

 

Chciałem już nakleić kalki i zagruntować model przed washem ale sie wstrzymałem, z uwagi na Wasze opinie. Jeśli okaże się, że model zrobił dobre wrażenie, wieczorem go zagruntuje i zrobię washa.

 

Mam takie jedno pytanko, w Poradniku, Reggy zaznacza, że warto odczekać 24h po nałożeniu Sidoluxu, ale po ok. 30 min (a nawet szybciej) już jest suchy i właściwie gotowy do washa. Czy jest jakaś różnica, kiedy nałożę wash??

 

Oki znów się rozpisałem, a teraz to co zdziałałem:

 

Wash:

st01tq2.th.jpgst02ye8.th.jpgst03ow7.th.jpgst04ep9.th.jpg

st05la7.th.jpgst06fn0.th.jpg

 

Rzut ogólny:

st07ki0.th.jpgst08ah9.th.jpgst09kt4.th.jpg.

 

To na razie tyle, cdn. Zachęcam do komentowania i rady związane z tym co napisałem wyżej by sie przydały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkę wytnij sobie z jakiegoś blistra(opakowania).

24 h to chyba po pryskaniu olejami,po godzinie, nawet wcześniej możesz już śmiało kłaść wash na sido(możesz dla pewności lekko podsuszyć suszarką do włosów).

To co jest na podłodze...zetrzyj i was:bip: na nowo.

Najpierw sido, później kalki, później znów sido,żeby je zalakierować, dopiero wash.

Łączenie maski z podszybiem, albo klej, albo za dużo farby.

Odciski palców na drzwiach, gdzie kładłeś wash-lepiej byłoby także i tu na nowo go kłaść i bardziej się przykładać do wycierania nadmiaru.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej, prace przerwałem i wrócę na jesień do niego, nie będę się chwalić co się stało bo mnie zlinczujecie. A fakt Seb szkoda modelu i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam

 

Jesień może to nie jest ale zima, w każdym bądź razie wracam z modelem ale nieco innym, mały in-box. Tylko zabrać się do roboty i jej nie zepsuć.

 

P1010461.JPG

P1010464.JPG

 

P1010468.JPG

P1010470.JPG

P1010473.JPG

 

Pzdr. Wit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witoldzie, tylko proszę - spokojnie, bez nerwów - na pewno uda Ci się skończyć, wszystko będzie dobrze. Nie kombinuj za dużo i przed decydującymi krokami mogącymi obrócić model w stopioną kupkę plastiku pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Piotrze, raczej na tak idiotyczne pomysły nie powinienem wpaść. Tłumaczyć nie muszę. I specjalnie się wyluzuje, bo trochę mnie teraz to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facjaty jak facjaty, w sumie nie są złe. Mnie się podobają, najlepiej jakbyś sam sobie zobaczył je w sklepie modelarskim.

 

Hehe, Rafale widzę, że naprawdę tego chcesz. Chciałem się już wcześniej wyspowiadać z tego grzechu przeciwko modelarstwu. Żeby nie owijać w bawełnę i tworzyć głupich historyjek powiem, że Steyr został wykąpany w benzynie lakowej z lekką domieszka nitro. Z perspektywy czasu (tzn już dzień po tym "wyczynie"), spostrzegłem jaki jestem głupi. To co zrobiłem powinno być karalne.

 

Wieczorkiem siadam i sklejam , teraz niestety to co tygryski najbardziej nie lubią, to nauka ;(.

 

Pzdr. Wit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem mając troszkę wolnego czasu pogrzebałem przy BMW R75. Zacząłem od silnika, w sumie jeszcze muszę go nieco poprawić bo nie miałem czasu na więcej. Zakładam także możliwość zamontowania kabli, duże źródło informacje daje wspaniała relacja budowy tegoż motoru przez Marudka.

 

Na sucho złączyłem opony ze szprychami, też muszę jeszcze co nieco poobrabiać je, by miało to ręce i nogi.

 

Mam takie pytanie do osób, które sklejało ten model (niekoniecznie z tej firmy), która wersja koła na fotce nr 1 jest prawidłowa ?? Koło nr2 czy nr3, bo mam tu małe wątpliwości, gdyż co innego jest pokazane w instrukcji a co innego przedstawiają wypraski :/ .

 

P1010464.JPG

P1010468.JPG

P1010472.JPG

P1010473.JPG

P1010476.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejny etap, w związku, że nigdzie mi się nie spieszy powoli sobie jadę z tematem. Aura sprzyja bo i za oknem śnieżek ładnie sypie i muzyka odpowiednia jest też.

 

Ale do rzeczy, motor jak widać na zdjęciach nabiera kształtu , udało mi się skleić ramę, a także zbiornik paliwa, tylne siedzenie wraz z błotnikiem. Na razie niczego jeszcze nie łącze. Dopiero przed malowaniem połączę wszystko ze sobą.

 

P1010466.JPG

P1010469.JPG

P1010477.JPG

P1010478.JPG

s.JPG

w.JPG

 

Na zdjęciach zauważyłem, że sprężyna pod sitzem kierowcy jest chyba zbyt grubaśna, będę musiał ja nieco zmodyfikować.

 

Przeglądając różne zdjęcia na trafiłem na takie rodzaje motoru BMW R75 gdzie obok silnika, do przodu ramy zamontowane są podesty na nogi dla kierowcy. W moim modelu tego nie ma, ale zastanawiam się nad ich wykonaniem, no chyba, że to mnie przerośnie. Ale podjąć próbę zawsze warto.

 

Na tym zdjęciu widać to co planuje wykonać (kolorem czerwonym zaznaczyłem obszar mojego zainteresowania):

hist.JPG

 

Na dziś tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.