Skocz do zawartości

Pytanie do posiadających kompresor z agregatu lodówkowego


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Adabaju miałeś racje środkowy musi być zwarty z L. Nie wiem jeszcze tylko czy cały czas czy tylko przy uruchamianiu ale to jeszcze sprawdzę później. Gdybyśmy się kiedyś spotkali to masz u mnie duże piwo (ile dasz rade wypić ). Już chciałem się z tej frustracji poddać ale jednak się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufaj mi, jestem elektrykiem z wieloletnim stażem. Termostat o którym piszesz sterował włączaniem agregatu i wyłączaniem go nie zaś procesem rozruchu. Jeżeli masz cały czas zwarte to uzwojenie rozruchowe i jest wszystko OK to w porządku. Nie twierdzę że musi się ono spalić.

Np. w moim agregacie pozostawienie zwartego uzwojenia rozruchowego powodowało że grzał się niemiłosiernie. Nie wiem jakiej pojemności masz butlę ale sądzę że agregat zdąży nabić ją do odpowiedniego ciśnienia i się wyłączyć zanim uzwojenie rozruchowe nagrzeje się do niebezpiecznego poziomu i jest wszystko OK i najprawdopodobniej będzie nadal OK. Dobra kończę wywód bo to forum modelarskie a nie sprzętu AGD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko elektrykiem amatorem i nie zamierzam się sprzeczać z zawodowcem.Ale w moim przypadku gdy rozłączę przewody agregat przestaje pracować.To co piszesz jest prawdą w nowszych typach agregatu a mój jest bardzo staaaaary.W czasie malowania pracuje non-stop bo butle mam pojemności 0,5 l(z lakieru do włosów)i służy do redukcji pulsowania oraz regulacji ciśnienia za pomocą fabrycznego zaworka.Aerograf typu rusek dmucha ciągle.Metys musi u siebie sprawdzić czy po rozłączeniu zworki agregat pracuje nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METYS u Ciebie jest cewka rozruchowa więc nic sie nie spali. Cewka to ustrojstwo na pierwszym zdjęciu (takie co ma nawinięty miedziany drut), musisz zlokalizować przewód który z tego badziewia wychodzi i podłączyć do prądu. Drugi przewód prowadzący od wtyczki podłącz do tego co w agregacie styka się z bolcem nad cewką też to na 1 zdj widać. I będzie śmigać. A i warto uziemić tak jak piszą koledzy. Masz wtedy mniejsze szanse na zostanie pokopanym ja 15 min temu zaliczyłem 230V. Nie polecam

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie postaram się zrobić tak jak mówicie. Jakby mi nie szło to będę się konsultował z wujkiem ( wstyd się przyznać ale nawet nie wiedziałem że on jest po szkole elektrycznej ). A co do pokopania to mam to już za sobą 2 razy i 3 nie chce powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pytanie z rzędu tych głupawych ( ale nie dla mnie ).

Otóż mam już sprawny kompresor, doszedł też aero (wczoraj ), dzisiaj kupiłem wężyk ciśnieniowy ( pomarańczowy spiralny )ale ... . Końcówki w wężu ( te metalowe ) nie pasują ani do wejścia w aero ( EW- 6000B 0,2 mm ) ani do wyjścia na reduktorze. Jak temu zaradzić, czy może jeszcze coś muszę dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówek u mnie w mieście nie dostane takich jak potrzebuję i basta. Ale wykombinowałem sobie, że użyje wężyka od pompki akwariowej i wszystko gra, no prawie wszystko. Otóż po napełnieniu butli i otwarciu zaworu do reduktora bolec do którego przymocowany jest wężyk zostaje siłą powietrza niejako wypchnięty na zewnątrz ( nie wypada tylko w tym momencie blokuje przepływ powietrza ). Trzeba go paluchami wepchnąć z powrotem do środka ale ale wtedy powietrze ucieka jakby jego bokami. Co z tym cholerstwem zrobić jeśli wiecie bo ja już tracę siły i puszczają mi nerwy. Skończy się na tym że wszystko rozp... i tyle z tego będzie( chyba za nerwowy jestem na modelarstwo, może boks byłby lepszy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.