Jump to content

TomekBydg

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by TomekBydg

 1. Ależ jakubie97 przecież kolega Krisownia wyraźnie napisał: a jak mus to mus, nic nie poradzisz.
 2. Najsłabsza stroną tej winietki są na pewno figurki. Cieniowanie chaotyczne i zbyt agresywne. Powinieneś malować bardzo rzadką farbą wiele warstw. Wiem, że to trwa dłużej ale za to efekty będą lepsze. To coś biało czarne, domyślam się że szczeniaczek, uroku całości nie dodaje. Pojazd nie jest najgorszy choć dla mnie dziwny kolor wyszedł i jeszcze dziwniejsze przebarwienia na nim. To drewienko należało wytrzeć z kurzu i pigmentów przed zrobieniem fotek do galerii. Zdjęcia mało ostre ale już się ich nie czepiam bo widywałem znacznie gorsze. Reasumując nie jest to zła praca ale jest nad czym popracować w przyszłości.
 3. Czy mógłby mi ktoś zmierzyć długość oraz rozstaw kół na jednej osi (chcę sprawdzić czy mi do toru będzie pasował) następującego wagonu: Z góry dziękuje za pomoc.
 4. Skoro wzorowałeś się na tym zdjęciu to widać, że podstawowa sprawa jak dobór odpowiednich kolorów cię przerosła.
 5. Konrad, czasem nie kupuj do niego friuli. Te zestawowe bardzo dobre są i można zastosować taki oto myk: Można pomalować wszystko zlożone, pobrudzić wannę i na końcu założyć koła sklejone razem z gąsienicami.
 6. Jeszcze Puma (Italeri) a z czołgów to chyba nic.
 7. Ja używałem, dedykowany właśnie do aero bo to farby na bazie Vallejo AIR, nie rozcieńcza się go (przynajmniej ja nie rozcieńczałem).
 8. Chyba wygiąłeś blaszkę nie w tę stronę w którą powinieneś.
 9. To nie jest lakier!!! To preparat do matowania błyszczących farb Tamiya. Dodaje się go trochę do błyszczącej farby w celu jej zmatowienia.
 10. No piszę co widzę niestety. Może jak pojawią się lepsze zdjęcia i zostaną pomalowane detale takie jak liny. narzędzia, gąsienice, różnego rodzaju tobołki to zacznie to jakoś wyglądać. Może rzeczywiście nie powinienem komentować nieskończonych modeli. No ale skoro są w dziale galeria...
 11. A to jest jakiś warunek od ilu swoich modeli w galerii masz prawo oceniać inne modele? Piszę co widzę, na fatalnych zdjęciach są kiepsko pomalowane modele. Skoro nie skończone to nie galeria tylko warsztat.
 12. Ok, skoro są one nie skończone, to poczekam na zdjęcia finalnych, z pomalowanymi detalami i na lepszych zdjęciach. Myślałem, że skoro to galeria to chcesz poznać opinie o wykonanych modelach.
 13. Dziwię się, że ktoś jest skłonny zapłacić za tak paskudnie wykonane modele. Jak one są pomalowane. Może gość niedowidzi.
 14. ad.2. nie jest to wielki koszt, więc myślę, że warto ad.3 byle było zielono ad.4. gumy nie było, możesz powierzchnie toczne kół zrobić wyślizgane na stalowo
 15. Ja tydzień temu kupiłem pastę KOKI. Kasę wpłaciłem od razu. Przez tydzień cisza. Zadałem mailowo zapytanie czy wysłali pastę. Nie odpowiedzieli. Wczoraj zadzwoniłem i okazało się że pasta będzie dopiero 30 kwietnia u nich. A kiedy u mnie to nie wiadomo. Ogólnie nie polecam tego sklepu, przynajmniej jeśli chodzi o sprzedaż internetową.
 16. A jednak jakiegoś chwyta. Pattex S.O.S żel pięknie klei blachy do tego plastiku. Dowód:
 17. Artur ja trochę nie na temat. Chciałem wejść na Twoją stronę (bo bardzo lubię Twój styl modelarski) ale mój antywirus informuje że jest zainfekowana jakimś trojanem i nie mogę jej otworzyć. Da się coś z tym zrobić?
 18. Mirek, bardzo drobny piaseczek jest w porcelanowych bezpiecznikach, wystarczy ściągnąć tę skuwkę i wysypać. Pozdrawiam.
 19. Esdek na Luckymodel z wysyłką ok.40 USD czyli nieco ponad 128 PLN a Jagdtiger niecałe 58 USD czyli 185 PLN. Czyli nie jest aż tak tragicznie. Swoją drogą nie rozumiem polityki Tamiyi czy Dragona. Niby kryzys więc ludzie ograniczają wydatki i ciężej im będzie wydać kasę na modele a ceny zamiast spadać to rosną.
 20. Bardzo przyjemny model. Duży, sporo części, bardzo dobre spasowanie. Niestety istniały tylko 2 sztuki prawdziwych maszyn (jedna stoi w muzeum na Kubince) więc z malowaniem nie poszalejesz, tylko Panzergrau. Za te pieniądze godny polecenia. Ja do swojego dokupiłem ogniwkowe gąski z HobbyBossa. Nie są może ideałem ale na pewno lepsze od zestawowych gumisiów. A co do samego Trumpetera to firma jak firma. Jedne modele są lepsze drugie gorsze.
 21. Ja tam jestem tylko inż.elektrykiem a nie jasnowidzem ale na moje jak był przykryty i postał już chwilę wewnątrz to nie powinno się nic złego stać.
 22. Z grubsza chodzi o to że dajesz ten płyn pod kalkę, układasz ją i właśnie po minucie jeszcze raz dajesz go na kalkę.
 23. Z napisów na słoiczku: "Decal Solvent Solution" wynika że ten specyfik pewnie działa jak Sol formy Microscale, więc raczej daje się go na kalkę w celu jej zmiękczenia i lepszego ułożenia.
 24. A ostatnio zastanawiałem się czy ja nie za dużo wydaję na modele . Właśnie kończę swojego Famo (niestety z pudła ) ale widzę że muszę wstrzymać projekt , bo Twoje prace są na najwyższym poziomie więc może coś podpatrzę.
 25. Ja ostatnio chwalę sobie cięcie blaszek na macie Olfy, z tym że matę w miejscu cięcia podklejam taśmą Tamiya, bo goła mata jest zbyt miękka . No i często trzeba zmieniać ostrze, bo gdy jest tępe, to wgniata blaszkę przy odcinaniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.