Skocz do zawartości

Wojskowe pojazdy w zastosowaniach cywilnych...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Albo dostałem, albo sam gdzieś przyuważyłem.....Czasami odnajduje takie zdjęcia u siebie na dyskach.....Pewnie mam to, dlatego ponieważ są to przebudowy z wariantów czysto militarnych...A z tego, co kojarzę, niektóre zdjęcia (jeszcze nie pokazane...)zostały zrobione w Moskiewskim VDNH...(To taki miejscowy odpowiednik Targów Poznańskich....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tak a propo pierwszego postu ze zdjęciami SKOTA w barwach Straży. Jest taki jeden w OSP, we wsi Godziszka pod Bielskiem B. Jeśli znajdę jeszcze negatyw ze zdjęciami, postaram się dorzucić.

 

P.S. Grzegorzu, czy przypadkiem nie natknąłeś się, w swoich poszukiwaniach na rysunki pożarniczego Ziła 157?

 

Pozdr.

jjacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś mnie o ten samochód już wcześniej....Mam zdjęcia, zapewne mam także i jakieś rysunki....Nie poprzeglądałem wszystkich czasopism, ale i nie odłożyłem tego w niepamięć... Jak odnajdę na pewno pokażę.... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pożarnicze zastosowania ziłów to sporo jednostek litewskich i łotewskich (np. z Rygi, kliknijcie na Riga City Stations: http://www.vugd.gov.lv/eng/index.html) ma na stanie m. in. sporo ziłów 130 i 131, prezentują je na swoich stronach, w archiwach można wyklikać gdziesik i ziły 157. Przykładowo warto zerknąć na poniższy link:

http://www.jjts.ee/autod.php

Znajdziecie tam ziły, gazy i costamjeszcze .

W kwestii strażackich wozów (ziłów) mogę jeszcze parę linków podać .

 

Jak jesteśmy w temacie - czy ktoś ma jakieś fotki bądź informacje o używaniu przez naszą straż pożarną Ziłów 485 (tzw. BAW, BAV lub nawet Zis-485, to radziecka modyfikacja amfibii DUKW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne forumowiczki i forumowicze, nie pozwólcie zdechnąć temu fascynującemu wątkowi, gdzie są wasze fotki, dlaczego ich nie wklejacie?

 

Proszę, wozik bojowy, ale nie wojskowy:

 

fr6wot6hd86vfhizm.jpgigjrh112n9gw6hdqm.jpgwxqyzpxrnx0vnfpvm.jpgqs702t5hwr3giin5m.jpg

 

busduwnfj1kjcoudm.jpgpzcaf44n0tfbcya3m.jpgnq53k8bvi0kuc1shm.jpgdhk58e93wy8npnevm.jpg

 

zfqh5qbfaskw9opsm.jpggi5q67kkzqhbif52m.jpgdq1e44nuikhbl86om.jpg

 

Ten temat akurat mnie bardzo interesuje, będę wdzięczny za dodatkowe fotki, plany i rysunki Hummerów strażackich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkakrotnie pytano o warianty P-POŻ na ZIS, ZIL 151-157....(nie tylko na tym forum, i nie tylko oficjalnie....)

Najwyraźniej zaczynam mieć trudności z kojarzeniem tego co mam....Bo przeglądając płyty i dyski....pominąłem stare zapasy (sterty...) papieru prawdziwego, skopiowanego już lub nie...Hm....

Co prawda w dużej rozsypce ale zaczynam odnajdywać, a raczej wygrzebywać materiał o zabudowach P-POŻ na podwoziu ZIS, ZIL ...

 

Czy o to chodziło....?

 

 

1sa4chy8er2ws3prsm.jpg2kzj1wnrlt0i7ewiim.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trafiłem kiedyś WZT-2 w składzie pociągu remontowego, na szlaku pomiędzy Skarżyskiem, a Krakowem:

 

Swego czasu bardzo często widywałem takiego właśnie niebieskiego WZT-2 w Bydgoszczy i okolicach. Zdaje się, że Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego miały takiego na stanie, albo i nie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, chylę głowę przed Tobą i kłaniam się w podziękowaniu za te rysunki. Piękne. Aż się człowiek rwie do linijki i ołówka, by to rozrysować.

Nawet nie mam śmiałości Cię pytać o rzut z góry lub z tyłu. A propo orginalnego Ziła, to podobno jeden taki stoi na tyłach Muzeum Straży w Mysłowicach. Kiedy śniegi stopnieją i wody opadną wybiorę się tam z wizytą.

 

Pozdrawiam

jjacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, chylę głowę przed Tobą i kłaniam się w podziękowaniu za te rysunki. Piękne. Aż się człowiek rwie do linijki i ołówka, by to rozrysować.

Nawet nie mam śmiałości Cię pytać o rzut z góry lub z tyłu. A propo orginalnego Ziła, to podobno jeden taki stoi na tyłach Muzeum Straży w Mysłowicach. Kiedy śniegi stopnieją i wody opadną wybiorę się tam z wizytą.

 

Pozdrawiam

jjacek

 

Czy o tego chodziło

 

pict1934a4vk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z drabiną to ZIL-131...Jacek szuka ZIL-157...

 

PS.A...i jeszcze jedno....Hm...Jacek nie przesadzaj z tą śmiałością...Szukam reszty....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fojer1 za propozycję. Na zapleczu Muzeum, za budynkiem jest kilkanaście pojazdów, które czekają na renowację. Pewnie teraz przykryte są jedną czapą śniegu. Są tam wozy polskie, rosyjskie, stary czeski Liaz. Będzie można rzucić na nie okiem dopiero na wiosnę. Chyba, że ten Ził157 stoi gdzieś na widoku, to prosiłbym Cię o parę ujęć z różnych stron. Natomiast wewnątrz jest jeszcze jedna perełka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/uzln4ukggtf57y0y.html

Polski Fiat 621 z 36-go roku, używany również w wojskowej straży pożarnej przed wojną.

 

jjacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.