Skocz do zawartości

Kenworth K100 Aerodyne i Car Transporter Revell 1:25


Kuba93

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam relację, chcę się do modelu przyłożyć, więc relacja będzie dość długa (tak mi się wydaje przynajmniej, że będzie jakieś zainteresowanie tematem). Na na razie nic nie zrobiłem. Mam pytanko - w jakim kolorze zrobić Kenia? Chciałbym, żeby naczepa i ciągnik były w tych samych barwach tzn. rama, myślę o kolorze czerwonym, no i pozostaje kwestia nadwozia. Laweta będzie jaka ma być czyli "metalowa", a Kenio? Proszę o propozycję.

Będę w trakcie dokupował farby itp., bo wszystkiego co mi potrzeba jeszcze nie mam. Na początek skleję ramę i pomaluję sprayem (nie mam aero). Kilka modeli już mam za sobą, także lekką wprawę malowaniem sprayem mam. Myślę, że wyjdzie to przyzwoicie.

 

b91d524760e32ff4.jpg

 

Całość zestawu:

 

130d4df9d32923bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic tylko życzyć powodzonka Mam też tą naczepkę na stanie więc będę się przyglądał twojej relacji

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wiem. Można by się spytać sprzedawcy, czy by sprowadził. Jak będę miał taką możliwość to Ci dam znać. Bo już mam zamówiony u niego jeden model (Kenworth T900) tylko muszę odebrać. Zamówienie zrealizował w niecały tydzień. Może lawetę też da się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stalowa", a więc srebrna naczepa? Ale to już było... i to nie jeden raz. Osobiście proponowałbym zrobić ją w jakimś ładnym intensywnym kolorze. Najlepszy byłby jaskrawy odcień pomarańczowego, zielonego, głęboki żółty, ale niebieski czy czerwony również by się sprawdził. Szkieletowe konstrukcje ładniej wyglądają w takich barwach. Poza tym tej samej farby mógłbyś użyć to wykonania wzorów na kabinie pomalowanej na jakiś bardziej stonowany odcień. Taka jest moja propozycja - sądzę, że ciekawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku intensywnego koloru naczepy, kabina biała, czarna lub w ciemniejszym odcieniu niż naczepa. Dla przykładu:

http://www.hankstruckpictures.com/pix/trucks/george_renton/2006/12-17/file001.jpg

 

70746586.jpg

 

A tutaj jeszcze inaczej:

 

71526973.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Coś zaczęło się dziać. Na razie skleiłem ramę. Na to dwie warstwy czerwonego Motipa. Moim zdaniem wygląda ładnie. Pomalowałem poduszki na czarno. Niestety jestem zmuszony dać fotkę robioną telefonem, bo aparatu jeszcze nie mam i nie wiem kiedy będę miał, a nie chcę robić relacji od środka budowy.

 

104420f027d55671.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory ciekawie dobrane. Szczególnie naczepa będzie oryginalnie wyglądać. Zdjęcie niestety na tyle słabe, że trudno ocenić jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

No, no, szykuje się fajny zestawik!!

Muszę powiedzieć że od kiedy zobaczyłem pierwszy raz model Kena setki i właśnie tej naczepy to odrazu mi się spodobały!! Chyba do tej naczepy najlepiej właśnie pasuje ten Keniu...

Jak już go skończysz to może zaopatrzysz go w jakiś "towar"?? (jakieś modele amerykańskich aut osobowych)

Acha, jeszcze jedno, czy masz zamiar zrobić otwierane drzwi lub wyposażyć ciągnik w gumowe oponki??

 

Pozdrawiam i powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuksiarz :P A nie masz jakiś wtyków, żeby jeszcze jedną załatwić Bo ja juz długo jej poszukuje no i nic :(

 

Edit: O lawetę chodzi ;)

Zerknij na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuksiarz :P A nie masz jakiś wtyków, żeby jeszcze jedną załatwić Bo ja juz długo jej poszukuje no i nic :(

 

Edit: O lawetę chodzi ;)

Zerknij na allegro

 

No właśnie Torni ja też patrzałem ale nie widziałem

 

A co do modelu to jakby sobie tak wyobrazić te malowanie to nawet nawet to będzie wyglądać

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś dopowiem . Zdjęcia są jakie są, nie będę ich wrzucał nie wiadomo ile bo to nie ma sensu. Raz na jakiś czas pokaże wam taką fotkę ogółu. Jeżeli ktoś będzie chciał przyjrzeć się modelowi bliżej (całemu zestawowi) to zapraszam na wystawę modelarską na zamku Książ (Październik), w której to będę debiutował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on miał być żółty, ale revellowska farba jakoś tak po wyschnięciu zzieleniała, na zdjęciu trochę kolor oszukuje tzn. jest bardziej zielony niż w rzeczywistości.... myślę, że nie wygląda to najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.