Skocz do zawartości

Kenworth K100 Aerodyne i Car Transporter Revell 1:25


Kuba93

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze prace idą całkiem szybko, fajnie Ci to wychodzi. Ino tak dalej. Silnik nawet jeśli troche wpada w zielony to co z tego. Będe zaglądał bo także chciałem złożyć zestawik z tą naczepką. Kuba93 masz cosik aby zaparkować na tej naczepce?

 

Koledzy: tornado, zwir3k, ccrriiss też chciałbym taką naczepke, ale ja widziałem na allegro - oj będzie licytacja

 

Pozdrawiam

Tomak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pewno już wiem co będzie na lawecie, będą to luksusowe samochody. Już jeden mam, który jest w trakcie przerwy nad pracami, zrobiłem go jakies 60/70 % dlatego relacji już dawać nie będę. Jest to Ferrari F430 Revella 1:24.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, żeby ciągnikiem , a naczepką zobacvzyć różnice nie jest tgak ciężko... Ale między zestawem a osobówkami to juz lupę chyba trza mieć

Koledzy: tornado, zwir3k, ccrriiss też chciałbym taką naczepke, ale ja widziałem na allegro - oj będzie licytacja

Ja to czekam na koniec... A swoją drogą to ktoś z modelworka bierze w niej również udział xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw, czy panowie od olewania skali przymierzali osobówki jednej i drugiej skali do tej naczepy. Auta 1:24 są za duże, nie trzeba być modelarzem aby zauważyć niepokojącą dysproporcję. Nie mówiąc już o tym, że niektóre 1:24 ledwo się mieszczą. Gdzie jak gdzie, ale tutaj zachowanie skali jest moim zdaniem bardzo ważne

 

Dlatego też przy okazji ostrzegam osoby chcące tworzyć zestaw wypełniony amerykańcami - jesteście skazani albo na dziadowskie AMTki standardowo robione w 1:25 albo przebierać wśród Revella/Monograma, z których tylko kilka modeli zostało wyskalowanych na 1:25. Sam się teraz próbuję pozbyć Revellowskich 1:24

Nie bardzo się orientuję jak dużo jest europejskich aut wykonanych w tej skali.

 

Aha, co do modelu - silnik powinien być piaskowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ze spasowaniem osobówek w naczepie jest kłopot nie dość, że ledwo sie mieszczą to jeszcze należało by je pozbawić bocznych lusterek aby zmieściły się na dolnym pokładzie.

 

Aha, co do modelu - silnik powinien być piaskowy

 

Jak widać na załączonej fotce silnik nie musi mieć koloru piaskowego:

 

35825a7275f77443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest nie ten silnik Poza tym to chyba późniejszy K100E (kiedy to nastąpiło rozróżnienie kolorów CAT/Cummins).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Wojtek, wrzuciłem fotkę do tematu nie zwracajac uwagi na to jaki silnik siedzi w Kenie Tak czy owak myślę, że nie ma co się czepiać koloru silnika ponieważ z tego co się oriętuję (oglądałem kilka folmów dokumentalnych w TV o budowie trucków w USA ) truck zanim będzie zbudowany to już ma sojego nabywcę i z nim jest wszystko uzgadniane co i jaki ma mieć koilor i wyposażenie.

Załączam fotki z filmu z fabryki Peterbilta, gdzie na tej samej taśmie montowane są trucki. Na pierwszym zdjęciu petek ma czeroną kabinę i czerwony silnik na drugiej jest z żółtym silnikiem:

 

477f03cb8a7aa3f1.jpg

6d199465f06044cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się powoli offtop, a więc tylko szybkie wyjaśnienie - moim zdaniem kolory kabin i silnika to przypadek. Peterbilt we falgowych modelach montuje żółte CATerpillary C13/15 i czerwone Cumminsy ISM/ISX. Silniki pochodzą z zewnątrz i są standaryzowane. Wybór kolorów dotyczy nadwozia, tapicerki. Nie wiem jak z ramą, ale chyba jest też taka opcja (sądząc po fotkach z parkingu fabryki Petka).

 

Podsumowując - Kuba, jeśli chcesz zrobić dobry model, przemaluj silnik na piaskowo i zacznij zbierać osobówki w 1:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem co będzie na tej lawecie... może będzie pusta? Bo rzeczywiście zostają mi tylko kiepskie amerykańce AMT... może ma ktoś pomysł co tam postawić? Albo coś zamiast samochodów, bo zdarza się, że wozi się coś innego na naczepie, która nie jest do tego przeznaczona, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chęć na kabine, no i pomalowałem. Wszystko ładniutko, nawet czysto mi to wyszło no i nadszedł czas na polerkę, pierw papierek 1000, 2000, pasta + szmatka i znok. Zamiast błyszczeć się to jest takie lekko matowe... może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? Kolor to czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten film i powiem że bardzo mi sie spodobał najlepszy był "ŚWINIOPAS"

 

 

Mi się podobał Gumowa Kaczka Kabina Miłości i całe ziomki z konwoju i ten jeden policjant

 

a co ma to wspólnego z kolorem silnika w K100??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.