Skocz do zawartości

Mercedes-Benz Actros Black Edition


carman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum. Do tej pory zajmowałem się modelami kolei, lecz brak miejsca w domu na makietę zmusił mnie, by poszukać coś innego. Wcześniej zbierałem modele samochodów osobowych, ale to były gotowce. Teraz wziąłem się za składanie. Dlaczego ciężarówki Ot przypadek. Spodobał mi się Actros i tyle.

To mój pierwszy sklejany pojazd i pierwszy, jaki malowałem (a raczej maluję, bo jeszcze nie skończyłem). A oto efekty mojej dotychczasowej pracy:

dsc01814es6.th.jpg

dsc01804up8.th.jpg

dsc00184qj4.th.jpg

 

Mam pytanie, czy wnętrze kabiny (karoserii) też podkładem malować

Jak lakierować kabinę, żeby miała taki połysk. Czy to trzeba sobie samemu wypolerować

W planach mam zrobienie tapicerki z materiału. Tak samo podłogę chciałbym materiałem obkleić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pomalujesz kabinę to połóż lakier bezbarwny niech porządnie wyschnie i potem wypolerować.

 

PS: Rame malujesz ? albo już pomalowałeś ?

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie po prostu jak już uważasz ważne że kabinę malujesz, ale jak chcesz żeby model był jeszcze lepszy to pomaluj ramę.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chciałbym wykończyć wnętrze kabiny materiałem. Z leżanką i podłogą nie powinno być problemu, bo są płaskie jak stół i żadnych krzywizn. Ale jak zrobić siedzenia, by wyglądały jak obite materiałem? Próbować coś przyklejać? Widziałem taką posypkę, ale nie wiem jak to się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flock bodajże xD Oglądajać relacje kolegów widze, że wygląda to realistycznie... Ale tylko w starszych samochodach(najlepiej amerykańcach xD). Myśle, że skoro to twój pierwszy model, a actros jest modelem ,,na czasie" to lepszy efekt będzie malując je jakoś ciekawie ;) Zobacz do tematu JAWKERSA o yamaha team racin i zobacz jak mu ładnie siedzenia wyszły...

 

Ale to tylko mój gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na swoj gust wyłożyłbym siedzenia i tapicerkę flockiem, nie jest drogi i niedawno był na allegro i jest mniej roboty niż wycinanie materiałów i klejenie tego Polecam FLOCK!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W moim Mercedesie została właściwie do wykończenia kabina z zewnątrz, jaki i wewnątrz. Później pokażę fotki.

Mam pytanie, nie mogę tego znaleźć na forum, jak i czym wypolerować lakier, by choć trochę można się w nim przejrzeć?

Na chwilę obecną ciężarówka jest tylko czarnym lakierem pomalowana. Zostały mi kalki i lakier bezbarwny. A właściwie, to w jakiej kolejności to się robi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo jest pastą lekko ścierną. Dobrze położony lakier, na dobrze przygotowane podłoże, nie wymaga żadnej polerki. Zobacz mojego Black Actrosa, nie był polerowany. Pasta Tempo zmatowi lakier.

Tu masz przykład, choć nie widać tego aż tak, jak to było w rzeczywistości:

 

IMG_0070.jpg

 

Dwa górne elementy (atrapa i tył błotnika) mają lakier nie ruszany, tylko malowanie. Dolny element (osłona międzyosiowa) została przejechana pastą Tempo i jest wyraźnie bardziej matowa.

Jeśli chcesz polerować, zaopatrz się w pasty polerskie i woski, ale modelarskie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze położony lakier, to w moim przypadku, jest tylko miejscami. Maluję pierwszy raz i jeszcze sprayem. Różnie to wychodzi. W jednym miejscu jest gładki i lśniący, a w innym nieco chropowaty... Chcę jakoś zatrzeć te różnice. Poszukam jakichś past polerskich, ponieważ nie jestem przekonany, że warstwą bezbarwnego lakieru uda mi się to załatwić.

Sorki za brak obiecanych fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było, gdybyś zmatowił wszystko bardzo drobnym papierem ściernym (np 2000, na wodzie) i pomalował jeszcze raz, równomiernie.

Mój cały zestaw, poniżej, jest pomalowanym sprayem Dupli Color i nie ma grama pasty polerskiej czy wosku. Dupli Color ma tą zaletę, że pozostaje "mokry" przez około 2h po malowaniu, a schnie 24h (utwardzanie 10-14 dni). Dzięki temu, że pozostaje tak długo mokra, zlewa się dokładnie, tworząc równomierną powierzchnię po wyschnięciu. Spray'e szybkoschnące, które próbowałem, nie wychodziły tak fajnie.

A to mój zestaw, tylko malowany czarnym lakierem Dupli:

 

IMG_0196b.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest świetny! Swoją drogą, maluję tym samym sprayem. Jeszcze nie znalazłem tej idealnej odległości, z jakiej nanosić się powinno lakier. Jak dobrze pamiętam na puszce podają 25 cm. Ale z tej odległości to mi się farba rozwiewała, a jak za blisko to zacieki powstawały... Za którymś razem się musi udać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znalazłem tej idealnej odległości, z jakiej nanosić się powinno lakier.

I nie znajdziesz, bo nie ma tej jednej idealnej... Czasami trzeba grubiej pomalować, czasem tylko mgiełką. To proste sparay'e, bez regulacji strumienia, więc regulujesz zmieniając odległość (widziałem spray'e z regulowanymi głowicami). Ja z reguły pierwsze warstwy robię z dużej odległości, żeby osiadła tylko mgiełka. Później już z bliższej, aż do pożądanego efektu. Niestety, zdarza się czasem zaciek, bo np. musisz się zbliżyć, żeby pomalować jakieś zagłębienie. Wtedy na bliższej powierzchni może być zaciek. Ale w takim przypadku, staram się tak umieścić element do schnięcia, aby zaciek był poziomo - wtedy jest szansa, że farba odpowiednio się rozleje i po wyschnięciu zacieku nie będzie (wierz mi, że parę razy tak się udało pozbyć zacieków). W ostateczności, jak już zaciek zostanie, trzeba go przeszlifować, zmatowić całą powierzchnię i malować jeszcze raz, tym razem cienką warstwą. Wszystko jest kwestią wprawy, a to wymaga ćwiczeń. Nie zrażaj się, że pierwsze modele mają niedoskonałości. Każdy następny będzie lepszy.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane fotki:

dsc02029ie8.th.jpgdsc02030qb4.th.jpgdsc02032hu9.th.jpg

dsc02036xe1.th.jpg

Kabina jeszcze niegotowa. Nie mogę się zdecydować, czy malować, czy jakieś materiały przyklejać.

 

I ta nieszczęsna kabina. Gdyby tylko z jednej strony nie była lekko chropowata i te zacieki, to nawet mi się podoba :

dsc02037qi6.th.jpgdsc02038tc2.th.jpg

dsc02039cu6.th.jpgdsc02040dq3.th.jpg

dsc02033ju9.th.jpg

 

Czarnego do końca fotografować nie umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy warto malować model jeszcze bezbarwnym lakierem? Jaki efekt to daje? Nie zamierzam już koloru poprawiać, bo lepsze jest wrogiem dobrego i... Nie chce mi się. Wolę nowy model zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bezbarwny daje lepszy połysk. Jak dla mnie to kabinke powinieneś wyszlifować papierem wodnym 1000 i dać jeszcze 2 warstwy czarnego na to bezbarwny i polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.