Skocz do zawartości

FW-190A-7 mjr Heinz Bar - Pierwsza podstawka


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule chcę zaprezentować swoją pierwszą podstawkę pod model jaką udało mi się wykonać. Ramka z jakiegoś obrazka, gips, ziemia z ogrodu, trawa statyczna kupiona z sadzarką na "Ali" trochę kamyków z chodnika i figurki z ICM ( też pierwszy raz malowane ). Nie opisuję modelu bo już był prezentowany na tym forum. Liczę na jakieś podpowiedzi.

 

PSX_20210316_132558.jpg

PSX_20210316_132853.jpg

PSX_20210316_133042.jpg

PSX_20210316_133218.jpg

PSX_20210316_133348.jpg

PSX_20210316_133542.jpg

PSX_20210316_134010.jpg

PSX_20210316_134221.jpg

PSX_20210316_134746.jpg

PSX_20210316_134920.jpg

PSX_20210316_135121.jpg

PSX_20210316_135326.jpg

PSX_20210316_135535.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ok ale po dokładnym przyjrzeniu kilka uwag jednak przychodzi na myśl. 

Te kule mchu mające chyba imitować jakieś kępy krzaków to takie za bardzo "żarówiaste".

Z kolei figurki sprawiają wrażenie jakby były za małe w stosunku do samolotu. Ok, wiem że Foka to był kawał maszyny ale figurki jakby w trochę mniejszej skali. No chyba że to wina perspektywy z której były cykane fotki. Napewno takie wątpliwości występują w przypadku "kucających" mechaników pod silnikiem.

A poza tym jakby nie ramka to bym sądził, że te brzozy to też twój wytwór a nie jakieś tło, fototapeta czy coś w tym stylu.

Ogólnie jak dla mnie👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

Ogólnie ok ale po dokładnym przyjrzeniu kilka uwag jednak przychodzi na myśl. 

Te kule mchu mające chyba imitować jakieś kępy krzaków to takie za bardzo "żarówiaste".

Z kolei figurki sprawiają wrażenie jakby były za małe w stosunku do samolotu. Ok, wiem że Foka to był kawał maszyny ale figurki jakby w trochę mniejszej skali. No chyba że to wina perspektywy z której były cykane fotki. Napewno takie wątpliwości występują w przypadku "kucających" mechaników pod silnikiem.

A poza tym jakby nie ramka to bym sądził, że te brzozy to też twój wytwór a nie jakieś tło, fototapeta czy coś w tym stylu.

Ogólnie jak dla mnie👍👍👍

Dziękuję.  Jeżeli chodzi o te kule mchu to też nie jestem z nich zadowolony, chciałem kupić krzaki a przyszło takie coś z poszarpanej gąbki ( tak to jest czasem jak kupuje się przez internet z Chin ). Muszę na przyszłość pokombinować coś innego. Jeżeli chodzi o figurki to w/g producenta czyli ICM są w skali 1:48 a więc teoretycznie powinny pasować. Jako tło wykorzystałem obraz namalowany kiedyś przez moją żonę - jak widać spisał się 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ripper1 napisał:

...wykorzystałem obraz namalowany kiedyś przez moją żonę - jak widać spisał się 🙂 

Zażartowałbym żebyś dał żonie modele do malowania skoro tak jej wychodzą obrazy ale akurat nie trzeba, model ładnie zmalowany więc i żart nie na miejscu. Mam nadzieję, że nikogo nie wkurzyłem tym tekstem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przepiękny, aż mnie korci, żeby taki zrobić. Figurek fanem nie jestem bo zawsze kojarzą mi się z żołnierzykami, a więc bardziej z zabawkami i jak na moje oko to odbierają realizmu ale to kwestia gustu. No i... samolot w lesie? :) Co tu się stanęło? :) 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kozborn napisał:

Model przepiękny, aż mnie korci, żeby taki zrobić. Figurek fanem nie jestem bo zawsze kojarzą mi się z żołnierzykami, a więc bardziej z zabawkami i jak na moje oko to odbierają realizmu ale to kwestia gustu. No i... samolot w lesie? :) Co tu się stanęło? :) 

Lotniska polowe zwykle były usytuowane w pobliżu jakiegoś lasu gdzie można było w sposób naturalny ukryć samoloty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.