Skocz do zawartości

[W] części do Tygrysa


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, johnrambo napisał:

Sprawdź  czy o to chodzi. 

Raczej liczę na waszą pomoc - nie znam się na niemieckich czołgach...

24 minuty temu, slawekmalysek napisał:

Miałbyś mniej roboty gdybyś zostawił sobie tego wczesnego z border model😉

No właśnie podobno nie - ale patrz mój wpis powyżej.

 

Tak czy inaczej jedyny tygrys jaki mnie interesuje to ten zdobyty przez Amerykanów i zawieziony do Stanów.

Podobno najlepszy byłby do zrobienia tego modelu Dragon 6328, ale nie wiem czy chce mi się czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego pytania - pewnie mógłbym sobie kupić błotniki abera -> https://www.mojehobby.pl/products/Przednie-i-tylne-blotniki-do-Tiger-I.html

Ale mam nadzieję na wymianę z kimś kto już zdązył wymienić plastik na blachę.

 

Pytanie dodatkowe - czy jest sens kupowania tego zestawu do planowanego przeze mnie modelu -> 37886_rfm2006-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnrambo napisał:

Mam ze sturmtigera ten element  z przednimi błotnikami - taka  sama ramka jak w tiger 5005. Sprawdź  czy o to chodzi. 

Pewnie o to :)

Ktoś potwierdzi ?

 

Coś jeszcze potrzebuję do konwersji ?

Na pierwszy rzut oka na wieży jest jakiś dziwny przyspawany kwadrat, którego nie ma w modelu - ale to zrobię sam.

 

Jeśli to możliwe to poproszę o przeniesienie tematu do działu "Giełda [WOP] Wymienię Oddam Przyjmę"

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Seb napisał:

Nie, ale to można na oko😛

Oko mi trochę ucieka na bok :)

Można prosić jakieś zdjęcia referencyjne które narzędzia poszły na ścianki a które zostały na stropie kadłuba ?

 

Pytanie dodatkowe - czy na TYM czołgu są jakieś liny i narzędzia włącznie z podnosnikiem) ? czy raczej wszystko niemiec pozdejmował ?

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 20:14, martinello napisał:

Chcę kupić to:

37886_rd.jpg

I zrobić to:

650515.jpg

No to nasuwa mi się pytanie podstawowe - wersję niemiecką - czyli pojazd oryginalny - czy ten pojazd poskładany przez amerykanów?

 

W dniu 24.03.2021 o 20:43, slawekmalysek napisał:

Miałbyś mniej roboty gdybyś zostawił sobie tego wczesnego z border model😉

Model z firmy Border Model nie przedstawia pojazdu INITIAL - ma już w wieży właz itp.

 

W dniu 24.03.2021 o 21:15, martinello napisał:

Pytanie dodatkowe - czy jest sens kupowania tego zestawu do planowanego przeze mnie modelu -> 37886_rfm2006-4.jpg

Tak warto - choć to powinno być w modelu podstawowym. Może jest z plastiku tego nie wiem.

W dniu 25.03.2021 o 07:15, martinello napisał:

Coś jeszcze potrzebuję do konwersji ?

Czy to wersja oryginalna czy składak amerykański - potrzebna kalka cyfra 8 - cyfry mają różną grubość popatrz fotka poniżej - 

10 godzin temu, martinello napisał:

A masz jakiś rysunek (plan) w 1/35 żebym mógł dobrze spozycjonować te uchwyty ?

Uchwyty prawy bok i część na lewej stronie - 1448079512_meser262@Tygrys712.thumb.jpg.b8e800e4c6f82dd7c60a6b3f6bf3dcd9.jpg

 

Cały ten pojazd obfotografowany jest z opisami w książce - polecam tę publikację -

 1207576010_meser262@Tygrys712-250031.thumb.jpg.d4bbc98a1c19c421a6baa79997f54c93.jpg

 

Na początku w s.Pz.Abt. 501 nosił numer na wieży 21 później 81 i na końcu 712. Jest to 31 egzemplarz seryjny Tygrysa I - Fgst. 250031.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszechstronną pomoc.

 

Dzięki pomocy Kolegi JohnRambo będę miał błotnik przedni późny i ogniwa od pz.IV z modelu Tamki. Ktoś ma lepsze, ładniej wyglądające ? (zostanie mi z modelu troszkę plastików, blaszek i wyduków - tak że mam się na co wymieniać )

 

Model mam już w rękach tak jak i zestaw uzupełniający. Niebawem otworzę warsztat.

 

Pojazd w planach ma być oryginalny - tak jak na pierwszym zdjęciu. Ponieważ zazwyczaj staram się robić modelarskie polonika - to im bardziej przypatruję się temu zdjęciu tym bardziej we włazie widzę Stana Kołalskiego z Newarku :) - syna emigranta z Nowego Targu.

 

Kalka z 8 - jest w zestawie. Tak jak i 712 da się poskładać...

 

Z uchwytami na boku będzie zagwozdka - ale ogarnę to w warsztacie.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za merytoryczne wsparcie na "nieznanych dla mnie wodach" niemieckiej pancerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 22:45, Seb napisał:

Typ bratanek napisał, że w związku ze zbyt wielkim popytem, a zbyt małą siłą roboczą zawiesza produkcję masową.

Kuriozum., ale może się nachapał do tej pory?

 

On od lat już jest na emeryturze i powoli już mu się nie chce...
Cytując klasyka "z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. Rozmawiasz z emerytem..."
A poza tym wszystkim ten "typ bratanek" to Włoch co po przejściu na emeryturę przeprowadził się nad Balaton...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.