Jump to content

martinello

Members
 • Content Count

  610
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About martinello

Personal Information

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Szukam chętnych do wspólnego zakupu w shapeways aby obniżyć (podzielić) koszty przesyłki. Chcę kupić to -> https://www.shapeways.com/product/EHRZ6Z48L/1-35-military-towing-hooks-20x Do czego naliczyło mi 16 dolców przesyłki. 😞 Chętnych zapraszam na priv lub e-mail. Na ewentualne zgłoszenia wspólnego zakupu czekam do końca tygodnia.
 2. Biorę, tylko poszukam co by tu wydrukować jeszcze, żeby koszt dostawy się jakoś rozłożył Czy ma to wymiary jak w modelach M60 AFV ? Może ktoś chętny na wspólny zakup w shapeways ? - pisać na priv !!!
 3. Uszka do podnoszenia w liczbie 8 sztuk są w zestawach AFV. Na kadłubie są też gniazda mocujące dla 4 na stronę. Pooglądałem dziś trochę fotek różnych M60 i wychodzi, że po dwa lub cztery uszka na stronę to nie cecha przeróbki na CEV ale pierwotnego typu kadłuba. Nie wiem od czego to zależy - zakładam, że od producenta kadłuba lub czasu produkcji. Nie kojarzę aby coś na ten temat napisali w Hunnicut'ie... Pozostaje studiować zdjęcia. Co zaś do Twojego dylematu dotyczącego kształtu włazu ewakuacyjnego - zaryzykowałbym tezę, że wczesny, okrągły właz może występować z kadłubem z 3 fotografi, a więc wczesnymi "pionowymi" uszami do podnoszenia.
 4. To ja kontynuuję off-topic Od czego zależy ilość uszu do podnoszenia na kadłubach CEW-ów ? Tu są po 4 na stronę -> tu standardowo 2 -> a tu "old style" a'la M48 i M60 -> Mnie najbardziej interesuje w jakich okolicznościach podwozia były przyozdabiane 4 uszami na stronę...
 5. Do kilku moich Pattonów. Dragon tego nie daje w modelach M48... Najbardziej (najprędzej) do mojego M48A1 z gitarrą Może zrobisz to w 3D ?
 6. To ja jeszcze mały off-topic Jak się nazywa cześć D32 po angielski i gdzie można kupić takie coś ? - bo potrzebuję kilku sztuk. Może ktoś wydrukował to w 3d lub jest do kupienia w żywicy ?
 7. Okrągłe, czyli takie jak w M48 i w M60(A0) ? Masz jakąś fotkę od zewnątrz ?
 8. Uprzejmie donoszę, że mój model wylądował w składziku modelarskim. Życzliwy.
 9. A czy T-55 Italeri to dobry model (czy raczej zabawka)? Może dopłacić i kupić Miniarta lub Takoma ?
 10. martinello

  Sexton

  Na tych zdjęciach które są ostre na kole napinającym, widać dość nienaturalne wygięcie łączników - zamiast "celować" w oś koła wygięte są pod dziwnym kątem. Prawdopodobnie całe gąsienice robione są z jednego typu ogniw - z prostym łącznikiem. Pominięte zostały ogniwa z łącznikiem pod kątem dopasowanym do krzywizny gąsienicy na kołach. I to jest w zasadzie cała problematyczność friuli do shermanów (i do pattonów i innych czołgów z dwusworzniowymi ogniwami w których łączniki odlane są razem z ogniwem)...
 11. Dwa komplety kół są w każdym M60 tego producenta. Ot - taki miły dla patonmaniaków zestaw bazowy. Problemik będzie z dopasowaniem kół AFV do modelu Academy / Tamiya - bo to inna średnica mocowania, inna filozofia mocowania (w AFV z gumką w środku - ruchome) no i niestety inna szerokość mocowania. Ja dłubię M48A3 hybrydę wanny Tamiya (bo dostałem taki model i nie wiedziałem co z nim zrobić) i nadmiarowej góry kadłuba z wieżą z dragona. Mój pomysł - zrobiłem wewnętrzne koła Tamiya, zewnętrzne AFV. Na szczęście zgadzają się średnicą. Gąski AFV są prostsze w klejeniu od Bronco - ale mają stały środkowy łącznik, co powoduje dziwne wychylenia na łukach. Niestety nie da się połączyć ogniw AFV i Bronco - bo zarówno T97 i T142 mają inny, nie pasujący do siebie kształt. Gąski metalowe (np Friule) mają ten sam problem co shermanowe - konieczność składania z dwóch rodzajów ogniw - na odcinki proste i na łuki. Więc praktycznie ruchome nie są. Dodatkowo friule łączone są za pomocą dwóch krótkich odcinków drutu z każdej strony zamiast jednego odcinka po całości szerokości ogniwa. Póki nie wymyślą ogniwek plastikowych takich jak AFV ale z doczepianym osobno środkowym łącznikiem to dla mnie najlepsze są Bronco. Fakt, trudno zrobić je ruchome ale są najlepsze.
 12. Sorki, to nie czepialstwo W końcu we włazie kadłubowym coś tam AFV dał... Sam jestem zdziwiony formą tego "wnętrza" - liczyli może na jakiś aftermarket, ale nikt się nie zgłosił. Kojarzę tylko zestaw Legenda do silnika.
 13. No chyba nikt nie ma stałego budżetu miesięcznego do zrealizowania, tylko robi zakupy powodowany potrzebą albo chwilą...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.