Jump to content

martinello

Members
 • Content Count

  1,042
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Excellent

Personal Information

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Swoją drogą - jak oni sobie radzili z tą pochyła podłogą w tylnej nadbudówce ? herbata wylewała się z kubka
 2. Sorki - skopane a nie późne. Mój błąd... Ale i tak trzeba dokupić lub coś z nimi zrobić.
 3. Dzięki. Niezły miks - ale nadal trzeba przynajmniej jedno "stare" koło... Od biedy sobie "sklonuję" w gumie koła tramiyi. Ale wolałbym gotowe.
 4. Ok, rozumiem. Praktycznie mam już oba modele (trumpeter w dobrej cenie dolatuje do mnie) - oba chcę robić polskie. Co zrobić z późnymi kołami trumpetera ? Pobieżne przeglądniecie netu potwierdza, że wszystkie polskie T-72 i PT-91 jeżdżą na wczesnych kołach. A dokupywać zestaw kół miniarmu za 30$ + przesyłka to mało interesujące... https://www.scalemates.com/kits/miniarm-b35102-t-72-road-wheels-set--1132305 Taniej wyszłoby dokupić model tamki dla samych kół
 5. O ile wiem (a wiem niewiele ) to płyta nadsilnikowa T-54A sowieckiej i polskiej (a także chińskiej) produkcji była w miarę taka sama. Rosjanie od T-54B zaczeli ją zmieniać a my - tylko wzbogacać.
 6. skąd wiesz ? A tak serio - Angole (o ile wiem) bardzo się przejmowali regulaminowym malowaniem zarówno samolotów jak i czołgów. Przynajmniej na etapie przed dostawą do jednostki bojowej. Potem bywało różnie. Pomysł na kolor modelu Stuarta miałbym taki - jeśli ma amerykański numer seryjny na kadłubie: - malowałbym na OD. Jesli numer jest zamalowany i zastapiony brytyjskim T-numer: - malowałbym SCC 15 A poza tym - te kolory są tak podobne, że nie warto kruszyć kopii - szczególnie przy intensywnych zabiegach malarskich na modelu. Powyższe rysunki z "Tanks encyklopedii" zamieszczone do celów dyskusji.
 7. Dla mnie interesująca nowość M60a1: https://www.scalemates.com/kits/takom-2132-m60a1--1276627 https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=zh-CN&u=http://www.moxingfans.com/test/TAKOM/2020/0717/7965.html&prev=search&pto=aue Dużo pozmieniali w stosunku do wcześniejszego modelu M60a1 z ERA.
 8. Z "doktoryzującego się" punktu widzenia to kolor przedwojenny i powojenny w Zjednoczonym Królestwie. W czasie wojny - teoretycznie nie używany...
 9. A domalowałeś wszystkie miejsca w zakamarkach i pod dopancerzeniem ? Bo zawsze mam wrażenie, że coś niedomalowanego będzie widać - stąd u mnie staram się przed montażem malować "od tyłu"
 10. Dzięki, pewnie tak się skończy... Efekt jak na zdjęciu poniżej teoretycznie można uzyskać samym malowaniem
 11. Model ma już 45 lat, więc pytanie czy warto iść w "wintydż". Jesli AMX30 to lepiej wyszukaj jakiś nowszy model. Jesli nie musi to być AMX-30 to wybierz R35 -> https://www.kfs-miniatures.com/1-35-french-light-tank-r35-tamiya/
 12. Jedno ale - jeśli można... Czołgi wysyłane do sowietów z W. Brytanii nie musiały być malowane SCC 15. Do 41 roku podstawowym kolorem był Khaki Green G3 ( https://www.mojehobby.pl/products/RC033-Khaki-Green-No.-3.html ), a do marca 1944 roku (kiedy standardem stało się SCC 15) to mogło być S.C.C.2 Brown ( https://www.mojehobby.pl/products/RC035-S.C.C.-2-Brown.html ) lub którykolwiek z dostępnych kolorów, np SCC 1a Trochę to skomplikowane - ale myślę, że można wprowadzić sobie urozmaicenie kolorystyczne modeli
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.