Jump to content

martinello

Members
 • Content Count

  706
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About martinello

Personal Information

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki Jacek - lepsza byłaby kompletna. Co nie wykorzystam mogę zwrócić
 2. Dzięki za zdjęcia. Przydadzą się. Przy okazji chwila otrzeźwienia - kupiłem nienajlepszy model do "mojego" T-54B. Bardziej przydałby się Type-59 z Takoma... - przynajmniej w kwestii wieży. I stąd propozycja - gdyby ktoś chciał z Type 59 robić późny model z IR - to się chętnie wymienię częściami Mogę dodać irackie osłony na reflektory z modelu T-55 polish prod. Miniarta (ramka La) oraz kalki nie-polskie z tego modelu oraz wszystkie z T-54B Takoma. Jak nikt nie będzie chętny na wymianę - trudno, poradzę sobie - tyle że będzie więcej pracy. A peryskopy wyciągnie się z jakiegoś brytyjczyka. I standardowo pytanie laika - czy jakaś firma robi zapinki na skrzynie do T-54 oraz światła szlakowe ? - bo ciężko będzie to dorobić.
 3. Takie siatki jak te -> https://www.mojehobby.pl/products/Grilles-for-Russian-Tank-T-55A-also-for-T-55-ENIGMA-35-G29.html Mam kupić 3 zestawy do t-54, T-55 i Meriwy ? (EDIT - do T-55 Miniartu nie muszę, dali takie w zestawie) Robertmodelarz -> wielkie dzięki za fotki
 4. Dziękuję Panowie za pomoc, specjalnie dla Tomka za przesłanie na priv fotek pojazdu nr 1273 z zestawu Toro. Zaczynam budowę, bez specjalnej napinki i zbytnie ingerowanie w zestaw Takoma. Ale na sugestię zawsze czekam - szczególnie jak coś można łatwo poprawić. Napinkę zostawiam sobie na T-55 a szczególnie na Meridę. Podstawowa konfiguracja mojego T-54 nr 1273 - wieża z wąskimi szczelinami celownika i k-emu, brak IR, pusto z tyłu (brak beczek i stelaży dla nich). Nie do końća wiem co przerabiać na błotnikach, więc póki co zostaje zestawowo. W chwili szaleństwa dokupiłem zestaw Miniarm -> https://www.scalemates.com/pl/kits/miniarm-b35135-correct-set-t-54b-m1959-includes-pe-parts--1021539 Coś tam z niego wykorzystam.
 5. Mam dwie skrajne opinie co do zestawu Swoją drogą wklejone zdjęcie wygląda mi na fotomontaż - ruskie tanki z domalowaną "kuricą"
 6. Znalazłem pomysł na model T-54 -> Zakładam, że ruskiej produkcji, w polskim malowaniu - więc mało przeróbek w modelu TAKOMA. Brak IR, brak zasobnika z boku wieży. Tylko co to za rura z tyłu wieży i jak jest zamocowana ? Kółka - zrobię miks starych i nowych, kalki (nieco inny numer) z zestawu "Toro Model 35D52 Polish Army 1945-65 vol.2" Przy okazji - miał ktoś styczność z produktem -> https://www.mrmodellbau.com/1-35-MR-Models/Komplettmodelle-Umbausaetze/NVA-Nationale-Volksarmee/MR-35548-Ruestsatz-T-54AM-Polnische-Volksarmee-TAKOM::839.html Czy to jest coś warte ?
 7. Temat się trochę rozrósł... Aktualnie w planach jest tercet: T-54B z Takoma, T-55 z Miniarta i T-55AM Takoma który ma być Meridą. Zakładam, że T-54 będzie w malowaniu jeszcze z orłem, T-55 z Operacji Dunaj a Merida może trzykolorowa ? Zaczynam od T-54 i z braku dobrych materiałów nie do końca będę się trzymał poprawności merytorycznej - ot taki model na rozpęd. Ale jeśli ktoś ma uwagi jak z modelu T-54B Takoma zrobić polaka to chętnie wysłucham
 8. To ja się jeszcze wtrącę - wydaj mi się, że T54 nie miał rur do ogrzewania - widocznych na ostatnim zdjęciu (ale musiałbym to sprawdzić). Ale jak słyszałem masz w planie robić w malowaniu "what-if", to i rury mogą zostać
 9. Odlew wygląda OK. jakbyś chciał się pobawić to sprawdź na zdjęciach orginału - bo u amerykanów często na odlewach są obszary gładkie na zmianę z "chropowatymi" Gorsza sprawa, że wyzwalacz gaśnic (za lewym hakiem do podnoszenia na przednim pancerzu) przykleiłeś nie tak jak ma być. Patrz np tu -> http://svsm.org/gallery/m48a2c/P1140262 Ze światłami też jest coś nie tak -> http://svsm.org/gallery/m48_prototype/IMG_3901 ,ale poszukaj po innych walkaroundach.
 10. Tak też chciałem Ale dzięki za wszystkie zdjęcia. Widać jak bardzo wieża odstaje jakością wykonania części od reszty modelu.
 11. Jeszcze sobie nie poradziłem. Zrobiłem większość kadłuba i stanąłem na struganiu klocka wieży. W planach albo naklejenie po obwodzie cienkiego hipsu, albo nawinę ciasno nić i dopiero to poszpachluję. Mam też niepotrzebną lufę z zestawu Voyagera do M103 - może wykorzystam w tym projekcie...
 12. Witam Może nie o nowościach, ale w IBG mają teraz fajne przeceny na starsze modele takoma. Np T-55AM za 115 zł
 13. Zrób coś z dołem wieży. Jeśli zostanie tak jak zrobił to dragon - to nie obrócisz wieży Możesz zrobić zdjęcie stropu wieży - chciałem zobaczyć jak to wygląda po sklejeniu. Bo elementy wieży na ramkach wyglądają jakby projektował i odlewał je ktoś mocno poza rzeczywistością...
 14. Siadam i oglądam, bo sam mam ten model rozgrzebany. Tyle, że ja już podciąłem wieżę po bokach; da się. Lufa do drobnej korekty. Przedmuchiwacz powinien mieć większą średnicę. O innych babolach - pewnie wiesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.