Skocz do zawartości

Sherman Ic Firefly - RYCERZ I


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Model polskiego Shermana Ic Firefly  o nazwie własnej RYCERZ I.  Wóz plut. Antoniego STACHOWSKIEGO  z 2 szwadronu 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Defilada w Loretto -Włochy 15 sierpień 1945.  Czołg w skali 1/35 powstał  z następujących elementów:

- kadłub  Tamiya 35190 U.S. Medium Tank M4 Sherman Early Production

- zawieszenie z modeli firmy Academy  (nadstanowe części M-3 Lee, Grant, M-10)

- osłona transmisji Verlinden 

- wieża Verlinden 

- lufa metalowa Jordi Rubio

- gąsienice T-54 E1 AFV CLUB

- właz dowódcy Armorscale

- kalkomania Armo 35403 - Polskie Shermany cz. 2

- metalowa lina EUREKA XXL

Z uwagi na bardzo ubogi materiał źródłowy budowę modelu oparłem o informacje zawarte w książce  W. Gawrycha „Sherman Ic Firefly”  History & Model Rossagraph, 

 

IMG_20210330_184430.jpg

IMG_20210330_184442.jpg

IMG_20210330_184459.jpg

IMG_20210330_184512.jpg

IMG_20210330_184756.jpg

IMG_20210330_184830.jpg

IMG_20210330_184918.jpg

IMG_20210330_184926.jpg

IMG_20210330_184939.jpg

IMG_20210330_184947.jpg

IMG_20210330_185028.jpg

IMG_20210330_185043.jpg

IMG_20210330_185056.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adamo722 napisał:

Model wyglada spoko :super: ja bym moze jeszcze przetarl troszke gaski metalizerem i zęby kół napedowych oraz dodal anteny :piwo:.

Masz jakąś fotke ze karnistry przewozili na przednim pancerzu?

Niestety nie, tak jak pisałem radosna twórczość na podstawie książki, fotki wozu są tylko dwie. Antena jest, ale nie mieści mi się do modelarskiej gabloty😀😀

1-cfab924501.jpg

m4icrycerzi.jpg

SBrezinski_Dragon_Firefly_Ic_14.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

 Czołg w skali 1/35 powstał  z następujących elementów:

- kadłub  Tamiya 35190 U.S. Medium Tank M4 Sherman Early Production

- zawieszenie z modeli firmy Academy  (nadstanowe części M-3 Lee, Grant, M-10)

- osłona transmisji Verlinden 

- wieża Verlinden 

- lufa metalowa Jodi Rubio

 

 

Model powstał z podzespołów, których raczej nie polecam do takiej zabawy :)

- Kadłub tamiya M4 Early production ma nieprawidłowy kształt wieżyczek kierowcy i pomocnika. Typowy dla M4A3 a nie M4. Zresztą mam w planie wczesnego M4A3 - właśnie na tym kadłubie go zrobię.

- zawiesznie academy - czuć trochę upływ czasu od jego powstania

- części Verlindena - skąd je masz ?, myślałem że dawno zniknęły z rynku :)

- Lufa Jodi Rubio - proporcje ma w miarę dobre, ale "grucha" ma dziwny kształt -> https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/rb_model/rb35b07.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, martinello napisał:

Model powstał z podzespołów, których raczej nie polecam do takiej zabawy :)

- Kadłub tamiya M4 Early production ma nieprawidłowy kształt wieżyczek kierowcy i pomocnika. Typowy dla M4A3 a nie M4. Zresztą mam w planie wczesnego M4A3 - właśnie na tym kadłubie go zrobię.

- zawiesznie academy - czuć trochę upływ czasu od jego powstania

- części Verlindena - skąd je masz ?, myślałem że dawno zniknęły z rynku :)

- Lufa Jodi Rubio - proporcje ma w miarę dobre, ale "grucha" ma dziwny kształt -> https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/rb_model/rb35b07.html

Starocie zbierane przez lata -jak były dostępne na rynku.  Szkoda było zmarnować tyle kasy to polepiłem. Na Dragona 6568 Firefly 1c Welded Hull- się już nie załapałem.

2439_rd.jpg

1953_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie model jest super ale zgadzam że kanister nie pasuje do tego modelu. Malowanie już z czasu pokoju i na defiladę. Raczej kanistrów nie wozili wtedy.

Co do brudzenia to mam takie wrażenie że jest dobre. Defilada odbyła na lotnisku Loreto gdzie teoretycznie powinna być trawa i na niektórych zdjęciach ją widać ale po przejechaniu kilkudziesięciu (może kilkuset pojazdów) przez trawiastą płaszczyznę w sierpniu w środkowych Włoszech lotnisko pewnie wyglądało już tak jak na fotce poniżej. Więc jeśli nasz bohater jechał gdzieś nawet w środku kolumny to po przejechaniu mógł tak wyglądać.  Tak to sobie wymyśliłem.

Pozdrawiam

Andrzej

 

 760259968_Tobruk-ShermanII2.jpg.8f921c724e8da997e4c9834b411d7cf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.