Skocz do zawartości

Dodge i dwa Fordy


tmajer

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem to wszystko kleić już jakiś czas temu, ale dopiero dzisiaj wpadłem na pomysł zrobienia z tego relacji.

Jak to u mnie, będą rzadkie aktualizacje i powolny postęp w pracach. Zapraszam do oglądania i komentarzy.

 

Oto co sklejam:

 

01ni1.jpg

 

Ponieważ naczepa jest długa, pomyślałem że zmieści się na niej jeszcze dodatkowy ładunek, którym będzie Ford Mustang '89

 

02vr3.jpg

 

 

Mustang jest już w większości wykonany:

 

04rk2.jpg

05uc7.jpg

06gh3.jpg

07jr5.jpg

08qb6.jpg

 

Po raz pierwszy zdecydowałem się na pogłębienie linii podziału i zastosowanie washa (który jak widać na zdjęciu jest jeszcze do poprawienia):

09lb5.jpg

 

Niestety zestaw Dodge&Ford'40 składa się głównie z nadlewek,

03lg1.jpg

a więc moja dotychczasowa praca sprowadzała się głównie do szlifowania części.

 

Co nieco udało się już zrobić. Obydwa Fordy mają taki sam kolor lakieru:

10om1.jpg

Obydwie budy były malowane dwukrotnie - za pierwszym razem w wyniku za ciasno spasowanych elementów lakier poodpryskiwał. Usunąłem cały lakier , popracowałem pilnikiem i znowu pomalowałem.

 

 

Wnętrze Forda'40 będzie całe białe:

11qt6.jpg

 

Pomalowana kabina Dodge'a:

12yc0.jpg

 

Poszpachlowana i poklejona rama, zbiorniki paliwa oraz fotele:

13mv2.jpg

 

A tak wygląda pierwsza przymiarka:

14sr0.jpg

 

Zastanawiam się nad kolorem naczepy. Rama ciągnika i naczepy będzie czerwona,

a samą pakę spróbuję zrobić w brązie i porobić na niej ślady opon.

Chyba że ktoś ma jakąś inną kolorystykę do zaproponowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie naczepa to powinna być pomalowana jakimś metalem, chyba że jest jakaś faktura drewna albo coś takiego?

 

Jak najbardziej, na naczepie jest faktura drewna. Zresztą w latach '50 to chyba był standard .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Długo nic się nie działo, ale tak to już u mnie jest niestety.....

 

Rama od DOdge'a już pomalowana.

img0437if1.jpg

 

Naczepa już prawie skończona, zostało mi przymocować tablicę rejestacyjną, oświetlenie oraz

gniazdo instalacji pneumatycznej. Zastanawiam się nad dorobieniem na naczepie czarnych

śladów od opon.

 

img0432vt9.jpg

img0434wp1.jpg

img0433eg1.jpg

img0436zp2.jpg

 

A tu przymiarka ładunku:

img0431sl7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Będę się przyglądał. Szykuję podobny zestaw, tyle że Western Star + Car Transporter + 6 osobówek (m.in., jeśli uda mi się zdobyć, to Jeep Grand Cherokee). Tak więc posiedzę, popatrzę i może kiedyś wezmę się za swój zestaw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja. Bardzo mi miło że jest takie zainteresowanie tematem

 

Fajnie wszystko się prezentuje, ale Mustang nie pasuje do całości. Chyba, że byłby z lat 60 to ok.

Też się zastanawiam, czy tak będzie ok. W razie czego znajdzie się coś z lat'50-'60. Poniżej przymiarka z Chevroletem.

 

img0511ul2.jpg

 

No i bardzo możliwe, że docelowo ładunkiem będzie jeszcze drugi Chevy, a obydwa Fody będą stały luzem ....

img0514qp8.jpg

 

 

Będę się przyglądał. Szykuję podobny zestaw, tyle że Western Star + Car Transporter + 6 osobówek (m.in., jeśli uda mi się zdobyć, to Jeep Grand Cherokee). Tak więc posiedzę, popatrzę i może kiedyś wezmę się za swój zestaw.

Car Transporter też czeka w kolejce, ciągnięty będzie przez Alaskan Haulera. Ale przy moim tempie sklejania Car Transporter to plany na dwa lata naprzód, zwłaszcza że następny będzie Payhauler i Unimog strażak, a równolegle wezmę na warsztat jeszcze jakieś 4x4.

 

Fajnie fajnie , ale przydało by sie rzucić jakiegos washa na te deski .

Tak właśnie planuję, ale najpierw chcę skończyć zestaw, wtedy poeksperymentuję z brudzeniem naczepy.

 

Powiedz, jaką farbą malowałeś kabinę Dodga?

Sprayem FAUST emalia natryskowa. Jak widać zostawia gładką i świecącą powierzchnię. Ale uwaga - chciałem pomalować

kabinę jeszcze bezbarwnym no i bezbarwny rozpuścił bazę. No i było malowanie od nowa .....

 

To, co widać poniżej to zbiorcze fotki z ostatnich dwóch tygodni.

 

Rama już na kołach:

img0458ub4.jpg

 

Etapy budowy silnika:

img0482qi3.jpg

img0488xv9.jpg

 

Rama uzbrojona w silnik, oświetlenie, chlapacze, zbiorniki paliwa itd:

img0491os4.jpg

img0493mp1.jpg

img0495ia6.jpg

img0496pe9.jpg

 

 

Drzwi oraz deska rozdzielcza:

img0479sr5.jpg

img0485vh0.jpg

img0487pn9.jpg

 

Kabina już oszkona:

img0454uw4.jpg

img0503qx4.jpg

img0500ar2.jpg

img0501ku6.jpg

 

I jak zwykle na koniec przymiarki:

img0497if9.jpg

img0499lx2.jpg

img0505mp7.jpg

img0507ea1.jpg

img0509me2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ładnie zrobiony i fajnie prezentuje się Zrób coś z oponami bo strasznie świecą się - możesz np. przemyć je benzyną ekstrakcyjną, wtedy zmatowieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uffff. Po długich walkach, połamaniu zawiasów od drzwi i paru innych przygodach udało mi się skończyć ciągnik z naczepą. Galeria tutaj:

viewtopic.php?t=8581

Wracam teraz do dwóch Fordów, jakaś aktualizacja pewnie jutro ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę już prace nad Mustangiem. Przedział silnikowy jest już uzupełniony o dolot, układ wtryskowy, akumulator itd.

 

img0931rk3.jpg

img0935yv2.jpg

 

Kolejne zdjęcia ukazują etapy malowania tylnych świateł - zajęło mi to raptem 3 godziny :/

img0936uz0.jpg

img0947jo5.jpg

img0949hr2.jpg

 

Niestety producent nie zadał sobie trudu wykonania kloszy lamp ani do tyłu, ani do przodu.

img0951qx1.jpg

 

A tak model wygląda przed końcowym montażem. Zostały mi do przyklejenia zderzaki, spojler,lusterka boczne oraz anteny. Jak wszystko dobrze pójdzie, jutro Mustang pojawi się w galerii

 

img0953si1.jpg

img0954al2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.