Skocz do zawartości

[Warsztat] Miło jest spotkać frontowca `39


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zacząłem dłubać. Figurki pochodzą z zestawu Master Box "German captives 1944" docelowo przerabiani na Polaków z września `39.

Trójka, którą widać na zdjęciu do sekcja ckm, stąd taśmy z nabojami u 2 panów, trzeci będzie niósł karabin (docelowo figurek "frontowców" jest ok 10).

Zaznaczam, że to dopiero początek prac, zdjęcia tradycyjnie wykazały masę niedociągnięć tego co jest więc już poprawiam. Przede mną malowanie skóry i cieniowanie mundurów. Mam też problem z przerobieniem niemieckich klamer od pasów na polskie - czy ktoś ma jakiś pomysł ? "Obwieszanie" oporządzeniem traktuję już jako czystą frajdę.

Mam prośbę do Was, czy ktoś wie jak wyglądało uzbrojenie sekcji ckm (oprócz samego ckm wz 30 oczywiście) ? Chodzi mi tu głownie o ilość pistoletów 1-2 ? oraz karabinów 1-3 ? Będę bardzo wdzięczny na pomoc.

frontman1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy półgłówek!!!

Niestety ja Ci kolego nie pomogę bo się nieznam, ale ogólnie te figurki wyglądają dobrze i bardzo mi się podobają. Ogólnie to podziwiam ludzi "robiących" takie figurki, małe to takie, ja bym chyba nie dał rady. Dziesięciu ludków?? To będziesz robił jakąś dioramkę chyba co??

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pojazdy też będą:

 

- 3 x 7Tp

- 2 x TKS + 1 x TK3

- 1 x TKS-D

- C4P

- C2P z armatą Schneider 75mm

- sampanc wz 34

- FIAT 508

- motocykl Gnome-Rhone

- 2 motocykle ( na razie są R75 ale w 39 ich nie było, więc docelowo wymienie na Sokoły lub R12)

- cieżarówka Ursusa

- Krupp Protze (wrak w rowie)

- figurki

To tak w skrócie, cały sprzęt wymaga jeszcze bardzo wielu poprawek, fotki TKS-D są już gdzieś na forum.

 

Pozdrawiam

Jendrass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, aż ktoś zapyta Doszedłem do wniosku, że żołnierze, zwłaszcza kiedy są od ponad w tygodni na froncie, nie zawsze ubierają się, noszą broń i oporządzenie tak jak nakazuje regulamin. Stąd też ta rozpięta bluza i koszula "wypuszczona z gaci". Nie wygląda to może bojowo, ale myślę, że dla kogoś kto od 2 tygodni jest ciągle w ruchu, walczy, śpi gdzie popadnie, je też co popadnie itp rozpięcie bluzy mundurowej jest do zaakceptowania. Przecież nie mogą wszyscy wyglądać jak by szli do ślubu za chwilę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kolejna transza, zdjęcia tradycyjnie już wykazały szereg niedociągnięć - niepomalowane guzki/sprzączki + kilka wad na bluzach wymagających szpachlowej interwencji. Słowem każdy ma jakiś feler ale najcięższy kawałek chleba już za nami (bo malujemy we dwoje:) ).

Póki co pokazuję co jest.

Janusz, 29 lat, dowódca czołgu TKS

IMG_3628.jpg

Władysław, kierowca czołgu 7TP, ranny w twarz i rękę, lat 20

IMG_3611.jpg

Henryk, dowódca czołgu 7TP, ranny w lewą rękę, lat 31

IMG_3621.jpg

Nieznany, nieżyje

IMG_3632.jpg

Jan, lekarz dywizjonu lat 39

IMG_3630.jpg

Patryk, lat 21

IMG_3605.jpg

Michał, lat 19

IMG_3616.jpg

Zbigniew, lat 20

IMG_3618.jpg

Helmut, lat 22 (uciekinier ze Śląska, znany z zestawu Tamyia "Kublewagen")

IMG_3610.jpg

Jarosław, lat 18

IMG_3598.jpg

Kiedy będą ok, wrzucę foty "uzbrojonych po zęby".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.