Jump to content

Universal Carrier mk.II i końcówka Cromwella, Tamiya 1/48


mart72
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Miał być Crusader ale napaliłem się na to maleństwo. To mój trzeci model i będę starał się w miarę postępów zdawać relację.

 

2c0d1faa820ba391.jpg

 

Jak widzicie gąsienice razem z kółkami, dodatki w postaci dwóch figurek, trochę wyposażenia-lee enfield, dwa breny, tommy gun, pojemniki, plandeka, torba z siatką maskującą i zwinięta lina holownicza odlana, niestety, w jednym kawałku. Ale nie będę chyba nic ulepszał, zrobię go "z pudła". Nie wiem jeszcze jaki kolor. Czy zieleń, czy piaskowy.

 

A to prawie skończony Cromwell, niestety nie robiłem wcześniej fotek podczas prac:f8df5e3475836e6d.jpg

 

Jedyny problem jaki pojawił się podczas montażu to szpary przy tylnych błotnikach, po ok. 2 mm (moim zdaniem całkiem sporo jak na taką skalę), nieźle kombinowałem zanim domyśliłem się, że ten typ tak ma, ale udało mi się nawet zaszpachlować na 3+ :

 

6b57fa077d85f03e.jpg

 

Jeszcze tylko trochę drobnicy do doklejenia, cieniowanie, kalki i werniks.

Jakie są te kalki z Tamiyi? Wymagają Sidoluxu? Nie kładłem jeszcze na ten specyfik.

Link to comment
Share on other sites

sidolux to genialny specyfik, szybko schnie. daj 2 - 3 warstwy pod kalki, pięknie przylegają, na to jeszcze raz sido i mat. efekt murowany.

Link to comment
Share on other sites

W końcu wczoraj wieczorem, kiedy mojemu synkowi wyczerpały się baterie i razem z żoną poszli spać postanowiłem dokładniej się przyjrzeć na co wydałem ciężko zarobione pieniądze.

Duża ilość śladów po wypychaczach jak widać:

 

5560793862372a98.jpg

 

Będę starał się to pousuwać domyślnie w widocznych miejscach, papier niestety za grubo ziarnisty, mam nadzieję, że farba przykryje:

 

4fb45cae5ceb5c4c.jpg

 

Podmalowałem wstępnie elementy kadłuba (nadal żałuję pieniędzy na podkład). Wolę malować przed sklejeniem, łatwiej operować pędzlem-tak sądzę, chociaż widziałem tu speców (głębokie ukłony), którzy wszystko sklejali przed malowaniem. Nie wiem jak to robią. No i ciągle mam problem z dobraniem odpowiedniej konsystencji farby, a nie chcę zrobić mazów, pewnie przeciągnę ze trzy razy zanim zacznie wyglądać. A aerograf czeka na kompresor, chyba nieprędko się doczeka.

Wybrałem kolor dark green (Vallejo) na razie. Farba chyba na szczęście przykryła szorowanie papierem. No i się zmęczyłem :

 

4fb45cae5ceb5c4c.jpg

18d9e3ab22715a40.jpg

ten klej UHU Plast z dozownikiem to jakaś mina (dozownik). Lepiej dozuje ten najtańszy za 3,50 z pędzelkiem.

A Cromwell na razie czeka na swoje kolejne 5 minut, jakoś nie mogę go skończyć. Na razie wygląda tak, na zdjęciu lepiej niż w rzeczywistości:

 

35be91540740d591.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o gąsienice-porażka.Wydawałoby się, że Tamiyę stać na więcej. Macie pomysły na to? Może po prostu gruba warstawa błota na koniec?:

 

34565b521ed6cb4a.jpg

 

Oczywiście wyszlifuję te łączenia form, ale i tak gąsienic to raczej nie będzie przypominać tylko jakiś pas transmisyjny.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj udało mi się sklecić do kupy podstawowe elementy. Zawrotne tempo :

9afc911768752ba7.jpg

ffc06d0170475530.jpg

6511956506ee8016.jpg Pojawiły się niewielkie szpary, nie wiem czy to moje niedbalstwo, czy wina modelu, poza tym nie było problemów, (ale już chyba nie zabiorę się za taki mały pojazd jeśli pozostanę przy tej skali (1/48). Najbardziej lubię ten moment, kiedy z pierwotnego chaosu zaczyna wyłaniać się zamierzony kształt . Gąsienice założyłem tymczasowo. Jako kolor podstawowy us dark green (mam wątpliwości co do zgodności historycznej, ale niech tam...), siedzenia flat brown-Vallejo. Na szczęście prawie wszystkie ślady po wypychaczach pozostaną niewidoczne.

Jak oni z tego wysiadali ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.