Jump to content

Pzechowywanie zbudowanych modeli w garażu?


patrykw
 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam taki dylemat, że ze względu na brak miejsca w domu chciałbym przenieść trochę zbudowanych modeli do budynku gospodarczego, który mam plan wybudować.  I chciałem zapytać o doświadczenia w przechowywaniu modeli w garażach lub innych tego typu miejscach.   Czy ktoś trzymał sklejone modele w takim miejscu przez dłuższy czas i nic się nie stało?  Jak w naszej strefie klimatycznej zbudowany model, a konkretnie sam plastik, żywice, chemia, nałożone kalki, poklejone i polutowane blaszki mogą znosić skoki temperatury i różnice w wilgotności powietrza?  Szukałem i tu i gdzie indziej na forach ale było tylko trochę o trzymaniu modelu na strychu gdzie jest głównie problem z temperaturą w lecie.

 

Budynek  byłby nieogrzewany ale jakoś docieplony z 10-15 cm styropianu, wentylowany i planuję tam osobną przestrzeń na trzymanie modeli z dala od jakiś sprzętów ogrodowych i innych gratów.   

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie znajdziesz na to złotego środka.Przykryj model torebką plastikową delikatnie po zapakowaniu go do kartonu.Zamknąć karton i znajdz miejsce na leżakowanie modelu.Po jakimś czasie sam zobacz co się będzie działo z nim w kartonie.Raczej tutaj nikt nie poda na tacy gotowego rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie, słuszna myśl co do tego okładania folią w kartonie. Choć mam nadzieję, że jednak ktoś może ma jakieś własne doświadczenie co się dzieje z modelem jak się go w garażu dłużej potrzyma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.