Jump to content

Walki o Nysę 1/35

olisadebe21
 Share

Recommended Posts

Witam Kolegów! 

Prezentuję Wam dioramę wzorowaną na poniższym zdjęciu ( wiem, że różniącą się znacznie od tego ujęcia), przedstawiającą  atak sowieckich żołnierzy na ulicy Konigstrasse w ówczesnym Neisse( dzisiaj miasto Nysa).

Most_Tadeusza_Kosciuszki_ul_Mostowa_Nysa_3938804.thumb.jpg.088ef7d16cd528156d73ddd3ee78edf2.jpg

IMG_20211213_191129404_HDR.jpg

IMG_20211213_191923200_HDR.jpg

IMG_20211213_191029272.jpg

IMG_20211213_191004357_HDR.jpg

IMG_20211213_190923638_HDR.jpg

IMG_20211213_190413166.jpg

Edited by olisadebe21
  • Like 13

Bardzo dobra praca, brakuje mi zbliżeń i detali - w nich często kryją się dodatkowe smaczki.

Moim zdaniem bruk wygląda jakby świeżo go położyli i nie wypełnili przerw między kostkami. Nysa, choć to prastare polskie miasto, należała przez większą część historii do Niemców i to oni układali te nawierzchnie. Sądzę, że nie przeżyliby takiego efektu. Druga rzecz to dałbym więcej pojedynczych cegieł i ich kawałków oraz drobnego gruzu na ulicę przed budynkiem. Jeśli wali się ściana, to jej fragmenty uderzając o nawierzchnię rozpadają się - w końcu to tylko cegła sklejona zaprawą. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, ale tego mi trochę brak. Poza tym - palce lizać.

6 godzin temu, zaruk napisał:

Bardzo dobra praca, brakuje mi zbliżeń i detali - w nich często kryją się dodatkowe smaczki.

Moim zdaniem bruk wygląda jakby świeżo go położyli i nie wypełnili przerw między kostkami. Nysa, choć to prastare polskie miasto, należała przez większą część historii do Niemców i to oni układali te nawierzchnie. Sądzę, że nie przeżyliby takiego efektu. Druga rzecz to dałbym więcej pojedynczych cegieł i ich kawałków oraz drobnego gruzu na ulicę przed budynkiem. Jeśli wali się ściana, to jej fragmenty uderzając o nawierzchnię rozpadają się - w końcu to tylko cegła sklejona zaprawą. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, ale tego mi trochę brak. Poza tym - palce lizać.

Bruk robiłem na wzór do dziś istniejącego- ale masz rację- gdzieniegdzie są zbyt duże przerwy. I z tymi cegłami też masz rację. A zdjęcia to moja pięta achillesowa- ale może zrobię jeszcze jakieś zbliżenia. Dziękuję

Edited by olisadebe21