Skocz do zawartości

Topsail schooner 1/150


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

Niedawno wpadł mi w ręce model brygu Capricorne z Hellera. Okazało się że można z niego bez problemu zrobić kliper baltimorski po lekkich zmianach. No to zrobiłem😁 Wiem że błędów merytorycznych i uproszczeń narobiłem ponad wszelkie wyobrażenie, ale jak na pierwszy żaglowiec od jakichś 15 lat to jestem nawet zadowolony🙂 w zasadzie z oryginału został tylko kadłub z zejściówką i świetlikami oraz szalupa. Armaty to RB Model, maszty dosztukowane z Gomixu. Plus dłubanina z balsy, kartonu i plastiku. Bloczki to Amati i Falkonet.

IMG_20211219_115407279.jpg

IMG_20211219_115415427_HDR.jpg

IMG_20211219_115425981_HDR.jpg

IMG_20211219_115432532_HDR.jpg

IMG_20211219_115529574.jpg

IMG_20211219_115600082.jpg

IMG_20211219_115618073.jpg

IMG_20211219_115541860.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyszło. Szczerze mówiąc patrząc na własne doświadczenie nie za bardzo opłaca się pchać w zbyt dużą ilość szczegółów przy tak małej skali.

Może trochę brakuje nitek operujących żaglami - widać to na pustych kołkownicach, ale jest schludnie.

 

Pokład robiłeś z forniru/balsy czy tak dobrze wyszła imitacja drewna?

Gretingi też samoróbka czy z zestawu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Niestety to jest tzw. piekło perfekcjonisty. Za dużo na raz zupełnie niepotrzebnie😁 Celowo pominąłem linki ożaglowania - nie ma tak małych bloczków. Tu i tak użyłem 2mm. Stoi na pochylni z niedokończonym olinowaniem😉

Pokład  i gretingi oryginalne pomalowane akrylami jedynie z małym washem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hafes napisał:

Pokład  i gretingi oryginalne pomalowane akrylami jedynie z małym washem.

Wow.  Wyglądają jak orzechowe listewki 0,5mm. Zazdroszczę umiejętności.

Właśnie przez brak miejsca kończę z plastikowymi żaglowcami i przenoszę się na drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki🙂 Nie ma czego zazdrościć.

Z plastików nie ma w czym wybierać. Tylko stary Heller w dziwnych skalach w zasadzie został. Albo stary Airfix. Szkoda że nie ma już dostępnych Revell w 1/96. Constitution albo Kearsarge😟

 Do drewna jeszcze nie ciągnie choć nie wykluczam🤔

Edytowane przez Hafes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś na myśli Constytution?

Czesi mają oba. Póki co, bo u nich takie używki też schodzą.

https://www.hismodel.com/articles-detail-485

https://www.hismodel.com/articles-detail-488?_Box[843][IdOpenedNode]=2193

 

Jak przejrzysz sobie całą listę to znajdziesz sporo starych modeli 

Edytowane przez CH123
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest gotowy 🙂. Nie mam bloczków mniejszych niż 2mm do olinowania ruchomego żagli a robienie samemu takiej drobnicy przerasta moje możliwości 😟 Skala modelu wymusza pewne uproszczenia i tak już zostanie🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.