Skocz do zawartości

Yamaha R1M, Tamiya 1:12


Observer

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt przegapiłem ten temat, jakoś nie rzuciło mi się w oczy 🙄.

Bikernytzu, gratuluję pięknej sztuki, "dużo gazu i sprzęgło od razu" 😃.

Jeśli chodzi o szybkę zaś, to miałem pewien problem, ponieważ kształt szyby sprawia, że farba spływa do środka (jest to emalia) i po prostu się nie trzyma powierzchni. Miałem więc z tym spory problem, nakładałem cienkie warstwy wielokrotnie i w końcu się udało, ale to był żmudny proces. Może macie jakieś lepsze patenty na farby typu smoke lub cear przy takich niekorzystnie niepłaskich powierzchniach.

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za fatałaszki, maskowanie, malowanie, oklejanie. Nakładanie karbonu zabrało mi niemal dzień życia, bo dopasowywanie i zmiękczanie tych kalek jest dość upierdliwe. Na końcu zauważyłem, że bak jest z prawej strony lekko ubrudzony czarną farbą, jakoś spróbuję z tego wyjść. Teraz pozostaje to wszystko polakierować.

r71.jpg

r72.jpg

r73.jpg

r75.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, jak patrzę teraz na zdjęcia to nie są w carbonie, chociaż niekoniecznie musi to być metaliczny odcień, widzę też ciemne osłony. Wygląda na to, że moje będą akcesoryjne dla zamożnych klientów🙂

5295801.webp

5295802.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie są różne wersje kolorystyczne dolnej partii jak przeglądam zdjęcia. Wszystko chyba zależy od indywidualnego poczucia estetyki. Najlepiej było by mieć dwie wersje obok siebie, ocenić wg preferencji i wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zająłem się już obudową zadupka (wybrałem wersję mniej cywilną z kostką telemetryczną), montażem baku i bocznych paneli. No i tutaj jakoś to wszystko nie bardzo się układało. Pozycja siedziska była jakaś dziwna, wspominał o tym Kolega Cayman w swoim warsztacie onegdaj. Mało tego, bak też musiałem lekko upozycjonować. Aż musiałem przyjrzeć się jeszcze raz zdjęciom tej maszyny, ale faktycznie w realu jest tam sporo szpar. W międzyczasie przygotowałem jeszcze graty do homologacji drogowej.

r77.jpg

r78.jpg

r79.jpg

r80.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem spore problemy ze spasowaniem prawej owiewki ze względu na zbyt szeroko poprowadzony kabel od chłodnicy. Musiałem to odpowiednio poukładać  i dopiero się udało. Moto skończone, można szarpać manetą.

Ogólnie rzecz biorąc model nie był dla mnie łatwy, czasami wydawało mi się, że puściłem się na zbyt szeroką wodę z tą waloryzacja, ale szczęśliwie po wielu długich godzinach walki udało się go skończyć. Dziękuję Caymanowi za cenne merytoryczne uwagi.

r81.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.