Jump to content

cayman

Members
 • Content Count

  485
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

cayman last won the day on February 3

cayman had the most liked content!

Community Reputation

237 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

311 profile views
 1. Tu się nikt nie naśmiewa, nie widzę sensu żeby zmywać kolejny raz model, lakier jest dobrze położony i wystarczy zrobić tak jak napisałem. Plastik też ma swoje granice wytrzymałości !!!
 2. Nie ,,będę musiał ", a chciał pełen energii rozkoszując się przy pracy i słuchając Mozarta jak napisał Kolega Dorotka , albo Rammsteina .
 3. Spuścisz przez rurkę-słomkę do picia napojów. Jak nie Masz w domu,to najbliższy McDonald i po kłopocie a przy okazji i jakiegoś Hambuksa wciągniesz, żeby mieć siły do roboty.
 4. Obstawiam ,że TS poszedł z puchy a nie tak jak napisałem ,żeby spuścić go do aero i delikatnie go rozcieńczyć Thinerem. Z puchy to schnie ze dwa tygodnie a nie trzy dni. Przytnij te ślady po taśmie maskującej i zrób zaprawki z aero, potem Clear i JAK WYSCHNIE jeszcze raz oklej i psiknij czarnym półmatem uszczelki.
 5. Pułkownik gotowy. Zapraszam do galerii
 6. W wątku warsztatowym u Kolegi Bartka wrze ,żeby nie powiedzieć że gorąca linia ,to wrzucam coś dla relaksu i uspokojenia emocji. Model zrobiony na spokojnie i bez większych przygód ,a jak coś tam po drodze spaprałem to i szybko poprawiłem. Teraz piszę to młodym i początkującym: Żeby nie było ,że jak doświadczony modelarz to mu wszystko wychodzi idealnie. Otóż nie ,zawsze może wystąpić jakaś nieprzewidziana niespodzianka !!! W wątku warsztatowym pokazałem parę sztuczek, co i jaką techniką można zrobić , także Kolega Toled może ruszać do boju ze swoim H2R-em . To tyle w te
 7. Dokładnie, u mnie też było tak samo zanim opanowałem Clear. Ostatnio robiłem porządki i wyjąłem z pudeł pierwsze modele i pierwsze co, to się uśmiałem jak ja mogłem robić takie ulepy, nawet miałem już je spakować do śmieci ale zabolało mnie serce i dostały drugą szansę , z powrotem poszły do pudeł. Co do lakieru też jestem tego samego zdania, że nie ma idealnego i cudownego cleara bo każdym można polakierować ale to zależy przede wszystkim od lakiernika i jego ręki a nie od towaru.!!!
 8. Jak spojrzałem na fotkę oryginału to zastosowanie tego specyfiku na deskę rozdzielczą jest zbędne. Góra deski rozdzielczej jest gładka i połyskliwa a front deski i fotele to alcantara, a ta farba teksturowa tworzy delikatnie mówiąc ,,baranka".
 9. A H.. w D... i kukuryku , wygląda tragicznie. Lepszy efekt uzyskasz gęstszą matową farbą.
 10. Bez obaw, stan przedzawałowy już chyba mam ale teraz wszystko zależy od Bartka czy ma miękką pupę czy twardą.
 11. młodzi powinni zadbać o własne zdrowie bo przy lakierowaniu np. lakierem 2K idzie mocny odkurz ,który wchodzi w nos i oczy a to zdrowie. Mój wentylator wyciąga przy maksymalnych obrotach 600 m3 powietrza na godz. Niech któryś z Kolegów co nie mają wyciągu i maski pomaluje element kolorem to jestem pewien ,że jak pójdzie się wysmarkać to zobaczy kolor którym malował.
 12. Dokładnie , najważniejsza jest komora lakiernicza , maska (ja też od lat używam 3M z filtrami węglowymi) i dobre oświetlenie. "Proszę ostrożnie dobierać słowa!"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.