Skocz do zawartości

Spadochroniara Jane - od Wargamera 54mm


winrich

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję i  jest mi miło, że się podoba.

@Marcin M.  całość vallejo. Zbroja: najpierw silver do areo (71.063) z odrobiną niebieskiego w tym przypadku był to periscopes (309). Następnie metodą prób i błędów glazing na zmianę rozwodnionymi i to bardzo : żółtym, czerwonym, fioletem i zielonym. Na koniec rozjaśnienia silverem.

kapota: red (70.926) wszystkie miejsca za wyjątkiem cieni i tych linii wklęsłych. Następnie tym samym kolorem tylko mocno rozwodnionym całość łącznie z cieniami. Ja dawałem kilka warstw, bo mocno rozcieńczyłem. Następnie rozjaśnienia falt red 70.957, scarlet 70.817, i mieszanka scarlet i żółtego.

@gren ta skala to trudniej i łatwiej: trudniej bo detal mniejszy a łatwiej bo mniej jest pustych przestrzeni, które trzeba wypełnić grą światła - zobacz na koszulkę Jane - kilka kresek jaśniejszą farbą, przy 90 mm to by już nie było tak łatwo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, winrich napisał:

Następnie metodą prób i błędów glazing na zmianę rozwodnionymi i to bardzo : żółtym, czerwonym, fioletem i zielonym. Na koniec rozjaśnienia silverem.

Kurczę, boję się eksperymentów z kolorami, za bardzo tradycyjnie podchodzę do sprawy. Dzięki za tip. Muszę jakiegoś w płytach sobie sprawić do treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz mocniejsze okulary  i te 54 mi nie wchodzą . choć widziałem parę fajnych 54. wpiszę na listę ale dopiero po wojaku z reprezentacyjnej. Hobby robi się coraz droższe   . Polecasz jakieś dobre pędzelki z z rozmiarów 00 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grenJa najczęściej używam pędzelków firmy Lineo z serii 190. Trafiłem w sklepie dla plastyków. Są tanie i najlepiej mi podeszły. Z tym że moim podstawowym pędzelkiem jest rozmiar 2, w tym wypadku chyba rozmiarówka jest zawyżona bo wg mnie odpowiada mniej więcej 1 innych firm. W Jane jedynie oczy malowałem rozmiarem 000.

tutaj masz filmik gościa, który objaśnia dlaczego najmniejsze pędzelki nie najlepiej się sprawdzają i jak korzystać z tych większych. Polecam zresztą ten kanał bo można fajne rzeczy podpatrzeć:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzieki. Przetestuję te grubsze pędzelki , chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do małych . ostatnio robię głównie renesansem ale nie bardzo trzyma rozmiary i szybko się zużywa . jestem trochę na zadupiu więc zakupy robię internetowo  , a na zdięciu i w opisie wszystko jest supe i cudowner. dlatego pytałem czym malujesz. jak skończę lepić i malować łucznika to wstawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt te renesans,oraz italieri szybko się zużywają-dwie figurki może maks trzy i trzeba brać nowe-rozwarstwiają sie rozmiarówkowo.Kupuje po 2sztuki tego samego rozmiaru zawsze. Cieniowanie suchym pęndzlem. raczej widzę niż olejami.Widziałem techniki przecierania wypukłych fragmentów suchym pęndzlem na mundurze tankisty-bez lakierów i washów i spoko efekt matowy całego cieniowania daje-taką głębie detalów figurki.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.